İçeriğe Yönlendir

Airbag ikazı

Birol Yılmaz-2

Recommended Posts

Birol Yılmaz-2
(düzenlendi)

Bendeyken yatmadı tersine yoldayken oldu çok uğraştım ama şu şekilde çözüm buldum ikaz verdiğinde 10 km hızla giderken stop ediyorum kontağı açıp sönmesini bekliyorum sönünce marşa bas devam en son yaptığımdan bu yana 16 gün oldu buğün yine yaptı bende aynı yolla söndürdüm mantıksız ama oluyor

tarihinde Mehmet tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Birol Yılmaz-2

arkadaşlar artık yolda giderken kontak kapama işide kurtarmıyor direk 5 ikazı veriyor nedir bu?

Yorum bağlantısı
Yaşar Demirci

ışık 5 kez yanıyorsa : sürücü koltugu yan hava yastıgı'nın direnci tleranslar dışında, yada tesisat veya soketlerde temazsızlık.

Yorum bağlantısı
Sezgin Geridönmez
Benim koltuk 3 ışık yakıyordu yav :huh:

Tırtın da Tırtı var. 3<5

Söndürene kadar kollarımız uzamıştı ya emmim.

Yorum bağlantısı
Birol Yılmaz-2

soketlere baktım sıkıntı yok fakat kurcalarken 3 ikazı verdim soketi yerine yerleştirince arıza geçti 3 de yok 5 de yok şimdilik

Yorum bağlantısı
Osman Dumanlı
Benim koltuk 3 ışık yakıyordu yav :huh:

Abi,3 tesisatta kısa devre veya 12 v ta kaçak demek.. 4 gerdiriciler.. 2 sürücü yan hava yastığı.. 5 yolcu yan hava yastığı.. :)

Yorum bağlantısı
Birol Yılmaz-2

teşekkürler ikazların anlamları için ama benimki 5 ikazını yolda giderken veriyordu durduğu yerde vermiyor 5 km yol git ikaz ver dur kontağı kapat aç ikaz yok git 5 km civarı tekrar veriyor tuaf bir durum ama şimdilik yine ikaz vermiyor

Yorum bağlantısı
Taner Kaplan

yasar ustan nın dedigi gibi.surucu koltugu airbagi.airbaglar arac hızınada baglıdır .belli bir hıza ulasmadan bırakın emniyet kemer ıkaz sesi bile cıkmaz .emniyet kemeri takılı olmadan da airbag patlamaz.demek oluyorki bu airbag arac durdugu yerde patlamaz.yani siz harakete gecirince aracınızı beyin algılamaya geciyor.tabi sizinkinde algılayamadıgı icin hata veriyor.yasar ustam ne diyosun

Yorum bağlantısı
Yaşar Demirci

emniyet kemeri takılı olmadan hava yastıgı patlamaz. yanlış dogrusu patlar. durdugu yerde kontak açık ise patlar darbe olursa

Yorum bağlantısı
Osman Dumanlı
Mondeolar silerken bile patlıyor... ;)

:selo:

mondeoların bir serisinde durdugu yerde kontak kapalı patlıyordu.

:rofl:

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Birol Yılmaz-2

arkadaşlar sorunu çözdüm 1. ikaz direksyon 2. ikaz yolcu 3. yolcu koltuk 4.sürücü koltuk 5.ikaz ise emniyet kemeri gerdiricide bunları nerden mi biliyorum tek tek deneyerek sırasıyla sorun benim emniyet kemeri soketi gevşemiş koltuğu oynatmaktan kaynaklanıyor

bence durup dururken airbag ikaz verirse tek tek kendiniz soketleri deneyin çünkü servis harici airbag beynine makinayla giremedik bu şekilde deneme yanılma şeklinde haloldu

Yorum bağlantısı
Yaşar Demirci

bu model ford havayastıgı servistede cihaz ile kontrol edilmez. girememniz normal.

Yorum bağlantısı
Birol Yılmaz-2

valla hekes servise yönlendiriyordu bende külfetli olur derdiyle gitmemişdim ama öğrendimki onlard aynı metodla yapacaklarmış yanılmıyorsam

Yorum bağlantısı
Uğur Yorulmaz

Birol bey benim 4 sefer yanıp sönüyor ama koltuğun altında tek soket var nasıl yapacağım şimdi ne olduğunu anlamak için yardımcı olurmusunuz.

Yorum bağlantısı
Birol Yılmaz-2
Birol bey benim 4 sefer yanıp sönüyor ama koltuğun altında tek soket var nasıl yapacağım şimdi ne olduğunu anlamak için yardımcı olurmusunuz.

koltuğun altında sarı kablo var onları çıkartıp dişi fişin içine elektrik kaplosu soyup o bakır telden koyun bu sayede fiş sıkı gececek her iki koltuğa yapın büyük ihtimal düzelecek benimki düzeldi

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...