İçeriğe Yönlendir

Fren hidroliği bosaldı.

Hakan Özel

Recommended Posts

Hakan Özel

arkadaslar merhaba aranıza yeni katıldım.aracımın fren hidroliği eksikti bugün bpden hidrolik yağı alıp tamamladım ama frenlerim bosaldı ve hidrolik kabında hic yağ kalmadı acaba yanlıs yagmı koydum focuslar için baska yağmı kullanılıyo simdiden tesekkürler

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

Arka merkezlere bir bakın yağlama olmuş mu? birde fren hidroliği boyaya çok zarar verir ,umarım kabından motor ve boyalı kısımlara dökülmemiştir.

Yorum bağlantısı
Hakan Özel
Arka merkezlere bir bakın yağlama olmuş mu? birde fren hidroliği boyaya çok zarar verir ,umarım kabından motor ve boyalı kısımlara dökülmemiştir.

arka merkezler değil ama sağ ön tekerlek yağlanmaya basladı.demek istediğim calısan frenlerim yağı koyduktan sonra bozuldu acaba yanlış yağmı koydum

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

1. Fren hidroliği eksilmesi balata bittiğini işaret eder, tamamlamak yanlıştır.

2. Dot 3 sınıf yağ koyarsanız, maalesef tüümmm sistemi elden geçirmek gerekir (Abs nin iç o ringleri dahil)

3. Acilen mesela dünden bile yakın bir zamanda frenciye gidin, hatta aracı çektirin.

Yorum bağlantısı
Kerim Bilgehan Arbek
(düzenlendi)

2. Dot 3 sınıf yağ koyarsanız, maalesef tüümmm sistemi elden geçirmek gerekir (Abs nin iç o ringleri dahil)

3. Acilen mesela dünden bile yakın bir zamanda frenciye gidin, hatta aracı çektirin.

bencede aman frenler önemli şakası olmaz...

tarihinde Bilgehan Arbek tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hakan Özel

yağın üstünde Dot 4 yazıyo doğru bi yağmı?

Yorum bağlantısı
Uğur Aksoy

merkezden sızıntı veya hidrolik hortumlarında çatlama sonucu yağ eksiltmesi olabilir,yanlış yağ bile koysanız hemen keçelerden sızdıracağını sanmıyorum.

aracı çektirterek iyi bir servise veya frenciye gösterin

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Dot 4 olması biraz olsun ferahlatıcı, yoksa sistemdeki tüm o-ringler ileride ciddi sorun çıkartırdı. Ama sonuç aynı: acilen servise-frenciye, aman çok dikkat, aniden 0 fren gücü ile ortada kalırsınız.

Yorum bağlantısı
Hakan Özel
Dot 4 olması biraz olsun ferahlatıcı, yoksa sistemdeki tüm o-ringler ileride ciddi sorun çıkartırdı. Ama sonuç aynı: acilen servise-frenciye, aman çok dikkat, aniden 0 fren gücü ile ortada kalırsınız.

yardımcı oldugunuz için hepinize cok teşekkür ederim

Yorum bağlantısı
Murat Aldağ

Bende de olmuştu. Ben ekliyordum o eksiltiyordu. Fren pompasının keçesi özelliğini yitirmişti. 3-5 ytl ye iyi bir ustam değiştiydi sorun kalmadı.. Servise gitseniz komple değişir. Pahalı bir şey ama küçücük plastik keçe miydi conta mıydı halolmuştu.

Yorum bağlantısı
Ahmet Kapdan

Bendede olmuştu ve ilk kontrol sonunda ön fren balatalarının bitmek üzere olduğu görülüp değiştirilmişti.Ancak ertesi gün akşam fren lambası yeniden yandı.Kontrol sonucu debriyaj merkezinin metal borusunun çatlak olduğu görüldü.Yenisi olmadığı için hatır için kaynaklandı.Focus larda sistem nasıldır bilmiyorum ama buda sebepler arasında olabilir.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...