İçeriğe Yönlendir

Aracım stop ediyor

Çağlar Bayur

Recommended Posts

Çağlar Bayur

Üreticiden farklı bir yakıt sisteminiz üzerinde yoğunlaşın, gaz kelebeği gibi bu arızaya en uzak parçaya sizi kim yönlendirdi ve nasıl temizledi?

Yorum bağlantısı
Mehmet Dağdeviren2
arabam 2001 ford focus ghia lpg li landi marka duracagım zaman vitesi boşa alınca birden stop ediyor

kelebek bogazını temizlettim ama yine oluya acil destek yardım

Merhaba Arif Bey,

İlk önce aracınınz benzinde de bu tarz bir problem yaratıyormu?

Yaratmıyorsa otogaz ayarını güncelleme yöntemi ile çözmeye çalışın.

Gaz filtresi, düşük propanlı gazlar böyle sorunlar yaratabiliyor.

Egr valfini temizleterek de sorunu giderebilirsiniz.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Halil Gecegörür

Yaklaşık 15 gündür, benzinden lpg ye geçişte (eğer motor rölantideyse, mesela kırmızı ışıkta) arabam stap ediyordu. Uzunca bir süredir de bazen normal motor sıcaklığında vites boşa alındığında stop ediyordu. Haftasonu aküden seyyar alıp arabanın içinde çalışmak gerekince akü iyice boşaldı. Bu sefer de benzinde normal çalışan araba lpg ye geçemedi, asla lpg de çalışmadı. Neticede bugün aküyü şarza bıraktım, 2 gün sonra alacağım (Aküyü 2007 nin 3. ayında almışım, henüz garantide.). Emanet takılan akü ile 5 km. kadar yol yaptım, ama yukarıdaki hataların hiçbiri gerçekleşmedi.

Neticede bence, akü kuvvetli değilse ya da araçta şarj problemi varsa lpg ye geçiş ve lpg deyken rölantiye alınca stop etme sorunu ortaya çıkıyor.

Yorum bağlantısı
Onur Altunay

Merhaba. Aracınızda ki sorun lpg sisteminin filtreleridir. Yenisiyle degiştirin. Aynı şeyleri ben yasadım. Bu gün yeni filtreleri takınca eski haline geri geldi.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...