İçeriğe Yönlendir

C-max simit lpg deposu

Misafir

Recommended Posts

bu işlemi yapalı uzun bi zaman oldu aslında.c-max e lpg takmak isteyen arkadaslara fikir verir belki.lpg deposu bagaj zemininden biraz yukarda kalıyor.bu nedenle zemine strafor yerleştirdim.kolay takılıp cıkarılması içinde iki parca halinde yaptım.yedek lastigide straforu kesip dik bi şekilde koydum. sabitlemek içinde bagaj ahtapotu ile yan taraftaki gözün içine tutturdum.

grnt065vg4.jpg

w800.png

grnt066xx2.jpg

w800.png

Yorum bağlantısı
Tolga Gören

Bagajdaki stepnenin dik olarak durması ne kadar güzel! Kıymetini bilin... Focus'ta yapamıyoruz biz bu isi... :)

Yorum bağlantısı

ankarada inca stepne yapan bi yer var.250 ytl civarında bi fiyata yapıyorlar.98 model vectra için yaptırmıstık.ondada dik olarak sığmıstı.dik sıgmasaydı stepne baya sıkıntı yaratıcaktı

Yorum bağlantısı
Tolga Gören

250 Ytl???? Gerçekten pahalı bi ürün!

Ben de çıkmacılara ve lpg dönüşümü yapanlara sorduğumda 200-250 ytl arası fiyatlarla karşılaşmış ve almaktan vazgeçmistim.

Daha ucuzuyla karşılaşır karşılaşmaz alacağım ben de bir tane...

Yorum bağlantısı

kendi halısının eini geniş geldi kestirmekte işimi gelmedi o yuzden uygun bi halı buludum onu kulanıyorum

Yorum bağlantısı
Guest Sinan Akg
sert köşeli cisimlerde stratafor ezilmez mi?

Üstünde halı oldugu için bi sorun teşkil etmez.

Yorum bağlantısı

üzerinde sert halı var.kendi halısına benzer o nedenle ezilme gibi bi sorun ortaya cıkmadı şimdiye kadar

Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Mehmet Keskin2

Yeni konu açacaktım aramalarda konuyu farkettim.

Konu epey eski ama acaba bu şekilde bagaj hacmini daraltmadan simit lpg tankı taktırmak mümkün mü. Daha ince tanklar falan var mı acaba. Bana bu sistem pek mantıklı gelmedi. bagaj yüksekliğinden 7 cm falan kayıp oluyor ki onu alana yaydığımızda simit tankın avantajını kaybetmiş oluyoruz.

Yorum bağlantısı

yükseklikte 6 cm kadar azalma oluyor tabiki.ancak bagajı kullanmak için en ideal tasarım bu.küçük depolarda da yükseklik aynı sadece çap farklı diye biliyorum ama araştırmak lazım

Yorum bağlantısı
Mahmut Türkmen
yükseklikte 6 cm kadar azalma oluyor tabiki.ancak bagajı kullanmak için en ideal tasarım bu.küçük depolarda da yükseklik aynı sadece çap farklı diye biliyorum ama araştırmak lazım

Merhaba Çağlar, ben simit depo montajı yaptırıken önce 48 litrelik taktırmayı düşünmüştüm hatta depo takıldı ama 43 litrelikle arasında 2 cm fark ovardı ve yükseklikten dolayı tekrar söktürüp 43 litrelik taktırmıştım. Yani sadece çap değil yükseklikte değişiyor.

Aslında atikerin internet sayfasına bakıldığında ki birçoğumuz biliyordur aslında atiker bu sektöre depo yapımıyla girmiş ve söz sahibi olmuştur. Atikerin sitesine baktığımızda farklı çaplarda yüksekliklerde ve hacimlerde depoların olduğunu görüyoruz. hatta bunlardan bazıları bizim stepne yuvalarına daha uygun ama maaleef ürün yelpazesindeki depoların tamamı üretimde değil diye duymuştum. bir de LPG montajı yapan yerlerde bu kadar çok çeşidi ellerinde bulundurmaları zor olduğundan dolayı genel kullanıma uygun olan birkaç model üzerinde yoğunlaşma oluyor.

Ama belki doğrudan fabrikayla görüşerek stepne yuvasına uygun bir tank getirtilebilir diye düşünüyorum. ben bu bilgilere montaj sonrasında ulaşmıştım yoksa en azından bu konuda bir araştırma içine girer ve belki kenar boşluğu daha az kalacak buna karşın yüksekliği daha az bir model almaya çalışırdım depoyu.

Atikerin depolarının olduğu linki veriyorum belki birilerinin işine yarar.

http://www.atiker.com.tr/tanklar.asp?AnaGr...amp;AltGrupID=4

Yorum bağlantısı
Merhaba Çağlar, ben simit depo montajı yaptırıken önce 48 litrelik taktırmayı düşünmüştüm hatta depo takıldı ama 43 litrelikle arasında 2 cm fark ovardı ve yükseklikten dolayı tekrar söktürüp 43 litrelik taktırmıştım. Yani sadece çap değil yükseklikte değişiyor.

Aslında atikerin internet sayfasına bakıldığında ki birçoğumuz biliyordur aslında atiker bu sektöre depo yapımıyla girmiş ve söz sahibi olmuştur. Atikerin sitesine baktığımızda farklı çaplarda yüksekliklerde ve hacimlerde depoların olduğunu görüyoruz. hatta bunlardan bazıları bizim stepne yuvalarına daha uygun ama maaleef ürün yelpazesindeki depoların tamamı üretimde değil diye duymuştum. bir de LPG montajı yapan yerlerde bu kadar çok çeşidi ellerinde bulundurmaları zor olduğundan dolayı genel kullanıma uygun olan birkaç model üzerinde yoğunlaşma oluyor.

Ama belki doğrudan fabrikayla görüşerek stepne yuvasına uygun bir tank getirtilebilir diye düşünüyorum. ben bu bilgilere montaj sonrasında ulaşmıştım yoksa en azından bu konuda bir araştırma içine girer ve belki kenar boşluğu daha az kalacak buna karşın yüksekliği daha az bir model almaya çalışırdım depoyu.

Atikerin depolarının olduğu linki veriyorum belki birilerinin işine yarar.

http://www.atiker.com.tr/tanklar.asp?AnaGr...amp;AltGrupID=4

Doğrudur Mahmut abi bizim lpg takılırken baktığımızda yüksekliği farklı olan depo yoktu yada dediğin gibi her modeli ellerinde saklayamazlar.6 cm lik yükselme çok fazla alan kaybettirmiyor.Tatile çıkaken çok eşyamız olur sığmaz diye almamazlık yapmayız.şimdiye kadarda hiç sığmama sorunu yaşamadık.bagaj yerleştirmek ayrı bir sanattır :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Keskin2

bende zaten lpg var ama simit lpg değil. 40 lt lik tank araca göre dikey pozisyonda ve sol tarafa yerleştirilmiş durumda. bagajın 3te birini kaplıyor diyebilirim çünkü şamandrasından dolayı tüpün üzerine bisey koyamıyorum. Ayrıca bagajı her açışımda içime sinmeyen görüntüsüyle sinirimi bozuyor. depo ne koltuklara kadar sıkıştırılmış ne de bagajın girişine kadar. ortaya koymuş adam depoyu.

simit lpg için 100 tl depo, 70 tl şamandra, 100 tl de proje toplamda 270 tl daha fark ödeyeceğimi söylediler. fiyat heryerde aynı çıktı hemen hemen (Samsun)

Ama bu masrafa göre bagajın dikey yükseklik olarak 6 cm küçülmesi, straforların gıcırdama üzerine ağır yük koyarken tereddüt etme gibi çekincelerimden dolayı o yükseklikte bir simit depo olayı içime sinmedi. atikerin sitesini inceleyeceğim link için teşekkürler.

atikerde simit tankların yüksekliği en az olanı 18 cm. çağlar bey sizin tankın yüksekliği de aynı mı acaba.

Yorum bağlantısı
bende zaten lpg var ama simit lpg değil. 40 lt lik tank araca göre dikey pozisyonda ve sol tarafa yerleştirilmiş durumda. bagajın 3te birini kaplıyor diyebilirim çünkü şamandrasından dolayı tüpün üzerine bisey koyamıyorum. Ayrıca bagajı her açışımda içime sinmeyen görüntüsüyle sinirimi bozuyor. depo ne koltuklara kadar sıkıştırılmış ne de bagajın girişine kadar. ortaya koymuş adam depoyu.

simit lpg için 100 tl depo, 70 tl şamandra, 100 tl de proje toplamda 270 tl daha fark ödeyeceğimi söylediler. fiyat heryerde aynı çıktı hemen hemen (Samsun)

Ama bu masrafa göre bagajın dikey yükseklik olarak 6 cm küçülmesi, straforların gıcırdama üzerine ağır yük koyarken tereddüt etme gibi çekincelerimden dolayı o yükseklikte bir simit depo olayı içime sinmedi. atikerin sitesini inceleyeceğim link için teşekkürler.

atikerde simit tankların yüksekliği en az olanı 18 cm. çağlar bey sizin tankın yüksekliği de aynı mı acaba.

Tankın yüksekliğini hiç ölçmedim ama lastikin taban genişliği 12 cm , 6 cm de strafor olursa 18 cm ediyor.straforları tsm bsgsj ölçüsüne göre kesince kenarlarla sıkı geçme şeklinde oluyor.birde kenardan açılan oyuk kısma stepne yerleştirilince straforlar yerinden hiç oynamıyor.6 cm lik küçülme gözümüzü korkutmasın kazanacağınız alan daha fazla

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Önder Kuru

Daha 3 gün önce strafor uygulaması yapıldı benim araca... Sıkı bir şekilde yerleştirdik straforu ses sorunu yok ayrıca kendi bagaj halısını kullandığımızdan straforun ezilmesi sorunu da yok! Orjinal halıyı kesip strafora lastik genişliğinde oyuk açmak yerine lastiği dik olarak koltuk arkasına yerleştireceğim. Tabi önce stepneye döşeme renginde bir kılıf diktikten(daha doğrusu eşim dikecek) sonra... Stepneyi dik tutmak içinde iki ucu kancalı lastik kullanacağım. Bu da benim naçizane fikrim!

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Daha 3 gün önce strafor uygulaması yapıldı benim araca... Sıkı bir şekilde yerleştirdik straforu ses sorunu yok ayrıca kendi bagaj halısını kullandığımızdan straforun ezilmesi sorunu da yok! Orjinal halıyı kesip strafora lastik genişliğinde oyuk açmak yerine lastiği dik olarak koltuk arkasına yerleştireceğim. Tabi önce stepneye döşeme renginde bir kılıf diktikten(daha doğrusu eşim dikecek) sonra... Stepneyi dik tutmak içinde iki ucu kancalı lastik kullanacağım. Bu da benim naçizane fikrim!

Önder koltuk arkasına sabitlemek biraz zor olabilir.Nasıl sabitlemeyi düşünüyorsunuz?

Ayrıca koltuğu yatırmanız gereken durumlarda engel olacaktır.

Yorum bağlantısı
Tamer Akkan

Önder koltuk arkasına sabitlemek biraz zor olabilir.Nasıl sabitlemeyi düşünüyorsunuz?

Ayrıca koltuğu yatırmanız gereken durumlarda engel olacaktır.

Bisiklet bagaj lastikleri var iki tarafı kancalı, onlardan alıp arka koltukların sabitlendiği "U" demire takarsanız hiçbir sorun kalmaz. Ben bu şekilde kullanıyorum çok memnunum.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Önder Kuru
(düzenlendi)

Daha önce bahsettiğim kılıfı diktirdim, ve koltuk arkasına kancalı lastiklerle sabitledim...

Fotoğraf0943.jpg

Fotoğraf0942.jpg

Fotoğraf0944.jpg

Fotoğraf0945.jpg

Konu dışı belki ama resimlerin arasında buldum tavan folyo uygulaması...

Fotoğraf0910.jpg

tarihinde Önder Kuru tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Musa Özondel

arkadaşlar ben arabama lpg taktırırken stepne yerinde dursun istedim ve silindir depo taktırdım. koltukların arkasına yatay şekilde yerleştirildi. ama ilerleyen zamanlarda görüntü ve bagajdaki küçülme beni rahatsız etti. simit depo taktırmak istedim bir iki ustaya sordum baktılar "hocam bu şekil gayet güzel simit depodan vazgeç" dediler. emniyet açısından (stepne teker arkadan çarpmalarda güvenlik sağlıyormuş)

birde stepne takarken arka iki tekerin ortasında otomatik el freninin motoru var montaj sırasında onu yerinden oynatmamız lazım dediler. bende vazgeçer gibi oldum ama gönlüm halaaa bagajı açtığımda lpg tankını orda görmemek:)

sizlerden fikir almak istiyorum. ne yapmalıyım nasıl bir yol izlemeliyim?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...