İçeriğe Yönlendir

Manuel reset???

Okan Tattan

Recommended Posts

Okan Tattan
(düzenlendi)

ilk önce aranızda olmaktan çok mutlu olduğumu ve böyle bir siteyi kuran Yönetici arkadaşlara teşekkür ettiğimi dile getirmek istiyorum.sorunuma gelirsek 2001 ghia marka arabama iki yıl önce taktırdığım atiker marka tüpün kaçak lpg'den dolayı bir aydır lpg ayarı bozulmuş ve motor arıza lambası yanmıştır.defalarca gittiğim özel servis lpgden kaynaklandığını söylemiştir.lpg ayarı yeniletilip lamba söndürülmüştür.acaba motor arıza lambasının manuel resetlemesi mevcut mudur?mevcut ise bunu nasıl yapabilirim?ilginize şimdiden teşekkür eder saygılar duyarım...!

tarihinde Okan Tattan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Amaç Keskin

hoşgeldiniz,

ilk aklıma gelen elm 327 cihazı ile bu lamba söndürülür, izmirde olsaydınız hemen hallederdik

Yorum bağlantısı
Nuri Güngör

lpg ayarı için hangi servise gittiniz özel servis hangisi birde kaçak yakıtı hangi istasyondan aldınız iki yıl boyunca arıza lambanız hüç yanmadı mı??

Yorum bağlantısı
Osman Dumanlı

Motor arıza uyarı ikazını her resetlemenizde lamba tekrar yanacaktır,çünkü arıza tespit edilmiş ama giderilmemiştir..Sorunu bulup,tedavisini yapıp,sonrada ikazı birdahaki arıza oluşuncaya dek söndürmek(arıza kayıtlarını silmek) gerekir.. :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Okan Tattan
(düzenlendi)
lpg ayarı için hangi servise gittiniz özel servis hangisi birde kaçak yakıtı hangi istasyondan aldınız iki yıl boyunca arıza lambanız hüç yanmadı mı??

sevgili nuri bey hocam.sanırım konyaya gelip gidiyorsunuz.bu bahsettiğim olayların hepsi konyada yaşanmıştır.lpg ayarı için lpg'yi taktırdığım öz hamle atiker servisine gittim.servisim:konya içi özford ford özel servisi.kaçak yakıtı ankarada bulunduğum sırada milangaz istasyonu idi ama artık ondanda şüpe ediyorum.çünkü ankara içi:1,54 iken onlarda:1,39 idi.evet iki yıl boyunca arıza lambam hiç yanmadı ve lpg'yi taktırdığım günkü ayara hiç elletmemiş idim.

Motor arıza uyarı ikazını her resetlemenizde lamba tekrar yanacaktır,çünkü arıza tespit edilmiş ama giderilmemiştir..Sorunu bulup,tedavisini yapıp,sonrada ikazı birdahaki arıza oluşuncaya dek söndürmek(arıza kayıtlarını silmek) gerekir.. :)

sevgili osman bey bu işin manuel reseti var mı yok mu?var ise bu konuda yardımcı olmanızı mümkünmü acaba?

tarihinde Okan Tattan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Osman Dumanlı
(düzenlendi)
sevgili nuri bey hocam.sanırım konyaya gelip gidiyorsunuz.bu bahsettiğim olayların hepsi konyada yaşanmıştır.lpg ayarı için lpg'yi taktırdığım öz hamle atiker servisine gittim.servisim:konya içi özford ford özel servisi.kaçak yakıtı ankarada bulunduğum sırada milangaz istasyonu idi ama artık ondanda şüpe ediyorum.çünkü ankara içi:1,54 iken onlarda:1,39 idi.evet iki yıl boyunca arıza lambam hiç yanmadı ve lpg'yi taktırdığım günkü ayara hiç elletmemiş idim.

sevgili osman bey bu işin manuel reseti var mı yok mu?var ise bu konuda yardımcı olmanızı mümkünmü acaba?

Manuel reset diye bir şey yoktur...Akü başını sökmek,bir müddet lambayı etkisiz kılsada, o işlem,enerjisiz kalan araç modülünün,kendini toparlayıp tekrar değerlendirme yapana kadar geçen süre için geçerlidir...Kesinlikle tedavi değildir...

tarihinde Osman Dumanl? tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...