İçeriğe Yönlendir

Mondeo Glx e arka tavan lambası takviyesi

Çağlar Bayur

Recommended Posts

Çağlar Bayur

Bir takım işlerim için elekrikçi arkadaşımın yanına gitmiştim, tavan lambamın vidalandığı plastik kırıktı ve lamba sarkıyordu. Borax-capon karışımından yeni ayak imal ettik, sonrasında, ön taraf ayak bölmesinde birşeyler kurcalarken yakaladım, meğer bizim 96 da, tesisatı hazır ayak lamba duyları varmış, 2 dipsiz ampulle ayak bölmesi ışığa kavuştu. Ghia dan ne eksiğimiz kaldı derken, arka tavan bölümüne de Transtin tavan lambasını taktık, tesisatı ön lambadan, eksiz ve makeron içinde kablolar ile, izole band kullanmadan, tesisata falçata atmadan tamamladık. Bol bir zamanda, iç kapı kolları aydınlatması ve nikelaj kapı kolları üzerinde yoğunlaşacağız. Arkada tavan lambası olmayanlara şiddetle tavsiye ederim.

spa0581yx9.jpg

spa0585br2.jpg

spa0588rd6.jpg

spa0587dx4.jpg

Yorum bağlantısı
Can Karacaer
Ghia dan ne eksiğimiz kaldı derken, arka tavan bölümüne de Transtin tavan lambasını taktık, tesisatı ön lambadan, eksiz ve makeron içinde kablolar ile, izole band kullanmadan, tesisata falçata atmadan tamamladık.

Bak makeron önemli, iyi düşünmüşsünüz makeronu...

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

İç aydınlanmada düzinelerce led gerekiyor, açıları da önemli, ayrıca Focusdan çıkma orjinal turuncu submarin var, onu da ayrıca monte edeceğim bu araca. Max. orjinalliğini koruyarak mıncıklıyorum bu arabamı. Çok uzun yıllar satma niyetim olmadan korumaya çalışacağım.

Yorum bağlantısı
Şükrü Yıldızdal
Bak makeron önemli, iyi düşünmüşsünüz makeronu...

Makeron ne ki ? Kusura bakmayın bilmiyorum da.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Kablo ek yerlerini izole etmek için kullanılan ısıtılınca daralar bir çeşit boru

silikon-makaron.jpg

Yorum bağlantısı
Şükrü Yıldızdal
Kablo ek yerlerini izole etmek için kullanılan ısıtılınca daralar bir çeşit boru

silikon-makaron.jpg

Teşekkür ederim Mehmet bey.

Yorum bağlantısı
Sezgin Geridönmez

Çağlar Bey bu ilk fotograftaki alüminyum vakum pompası hava kanalı yönlendirmesini mi, iç sirkülasyon yönlendirmesini mi kontrol ediyor?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Valla bilmiyorum ama ikisine de gereğinde vakum sağlıyordur diye düşünürüm. Osman-Yaşar ikilisinin bilgisi lazım?

Yorum bağlantısı
Can Karacaer

Ben de bilmiyordum yeni öğrendim :seytan:

Ama ısıyla daralanı makbul bu makeronun...

Yorum bağlantısı
  • 5 hafta sonra...
İsmail Doğan

bende bu turuncu submarin nedir onu merak ettim bide 96 glx mondeoda varsa bu duylardan 98 glx de olabilirmi hiç bakmadım insallah vardır hemen dipsiz beyaz ledlerden takarım

bu arka tarafa tavan lambası takma islemi yaparken kabloyu nasıl geçirdiniz doğrudan tavanın orta yerindenmi kenarlardanmı kablo geçiremezsem bosuna kesmiş olurum tavanı :D

bide derinlik nedir illa transitmi olacak yani baska bi model takabilirmiyim

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Arka tavan Lambası, Mondeo Ghia ve Transitte aynı olduğu için taktım, yami hem orjinal hem de ucuz. Kablo sol yandan geçirildi, kapı lastiği aşağı sarkıtıldı ve tavan döşemesi içine iteklendi. Kablo arkaya kadar gelince tavan döşemesini tutan kopçalar çıkarılıp, ortaya kadar devam edildi.

Yorum bağlantısı
İsmail Doğan
(düzenlendi)
Arka tavan Lambası, Mondeo Ghia ve Transitte aynı olduğu için taktım, yami hem orjinal hem de ucuz. Kablo sol yandan geçirildi, kapı lastiği aşağı sarkıtıldı ve tavan döşemesi içine iteklendi. Kablo arkaya kadar gelince tavan döşemesini tutan kopçalar çıkarılıp, ortaya kadar devam edildi.

acaba direkt olarak bi telle veya esnek bişeyle arkaya uzatabilirmiyim kabloyu yanı kapı lastikleriyle oynamadan

ayrıca bu ayak aydınlatması duylarını merak ettim simdi gitcem valla el feneriylen bakacam

baktım yokmuş :fiuw:

yada ben bulamadım keske bi fotosu olsa sizin duyların olduğu yerlerin

tarihinde ?smail Do?an tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Kapı lastiğini aşağı indirip kabloyu geçirmek daha kolay? Ayak altı bölümünün fotosunu güzel bir makina ile çekerim.

Yorum bağlantısı
İsmail Doğan
Kapı lastiğini aşağı indirip kabloyu geçirmek daha kolay? Ayak altı bölümünün fotosunu güzel bir makina ile çekerim.

fotoyu bekliyorum haberiniz olsun :training1:

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
  • 6 ay sonra...
  • 2 hafta sonra...
Burçin Kabasakal

Benim araç da ghia. ama arkada tavan lambası yok :blink:

Fotoğrafı çekmezseniz, ben çekip, göz zevkinizi bozarım, (tabii yerini bulabilirsem) haberiniz olsun :i-ih2: (Mehmet ağabey, gerçi benim fotoğraflarımı pek sever :lol2: ).

Artık bu hasret bitsin, fotoğrafı görelim derim.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...