İçeriğe Yönlendir

Portlu kabin yardım

Erkan Çopur

Recommended Posts

Erkan Çopur

2 tane 38 cm jbl subwoofer için portlu kabin resmi olan varmı arkadaslar eskort yada sedan herhangi bir araca uygulanmış şekli ile bide üst pandizot olayını napıyolar ortasını bosaltıyorlarmı acaba

Yorum bağlantısı
Onur Demir

Basslar hangi model 38cm 5 çeşit wooofer var jbl'de

en düşüğü için bile 100lt lik bir kutuya ihtiyacınız olacaktır

Yorum bağlantısı
Erkan Çopur
Basslar hangi model 38cm 5 çeşit wooofer var jbl'de

en düşüğü için bile 100lt lik bir kutuya ihtiyacınız olacaktır

1502 gtd 38 cm jbl

Yorum bağlantısı
Onur Demir

Sinan kardeşiminde dediği gibi arka pandizotu delip 10cm çapı olan portlardan 1 tane yerleştirmeniz lazım.

kutu olayına gelince 45-50lt civarı 2 adet 38cm woofer için portlu kutu alıp bagaja oşekilde koymanızı tavsiye ederim. isterseniz cırt yardımı ile ikisini birbirine sabil yapabilir istediğinizdede birini yer açmak için çıkarıp diğerini dinlemeye devam edersiniz. 2 ayrı kutu dedim çünkü aynı hacim içinde 2 woofer'in çalması zaten çok sağlıklı olmaz, tek kutudada yapsanız araya duvar koymak gerekebilir. o yüzden iki tane aynı şekilde aynı tasarımda kutu almanız daha iyi olur.

ek olarak ; 2 adet 38cm JBL 1502 demişsiniz. Wooferleri henüz almadıysanız vaz geçin başka modellere yönelin. eğer illaki 2 tane olacak diyorsanızda 30cm lik birşeyler bakın. Ama aldıysanızda hayırlısı olsun kabinleri dediğim gibi yapın iyi verim alırısınız.

Kolay gelsin...

Yorum bağlantısı
Erkan Çopur
Sinan kardeşiminde dediği gibi arka pandizotu delip 10cm çapı olan portlardan 1 tane yerleştirmeniz lazım.

kutu olayına gelince 45-50lt civarı 2 adet 38cm woofer için portlu kutu alıp bagaja oşekilde koymanızı tavsiye ederim. isterseniz cırt yardımı ile ikisini birbirine sabil yapabilir istediğinizdede birini yer açmak için çıkarıp diğerini dinlemeye devam edersiniz. 2 ayrı kutu dedim çünkü aynı hacim içinde 2 woofer'in çalması zaten çok sağlıklı olmaz, tek kutudada yapsanız araya duvar koymak gerekebilir. o yüzden iki tane aynı şekilde aynı tasarımda kutu almanız daha iyi olur.

ek olarak ; 2 adet 38cm JBL 1502 demişsiniz. Wooferleri henüz almadıysanız vaz geçin başka modellere yönelin. eğer illaki 2 tane olacak diyorsanızda 30cm lik birşeyler bakın. Ama aldıysanızda hayırlısı olsun kabinleri dediğim gibi yapın iyi verim alırısınız.

Kolay gelsin...

Yorum bağlantısı
Erkan Çopur

bende 38 cm jbl var bide 30 cm 600 watt pıoneer woofer var ikisini ayrı kutularda baglıyorum tek olmuyo çünkü mono anfim 4000 watt boss mono anfi ile besliyorum mono baglıyamıyorum çünkü koku geliyo yüklendigimde sizce bunları verip ne alıyım woofer olarak bide portsuz olsa kutusu ufak olsa sedan bagaj resim olsa beni bayagı yönlendirir bayagı açıldık kendim yapıyım artık diyorum,ev,hanım,çocuk malum şartlar

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

2 adet 38 lik için yapılacak doğru hacimli kabin, bagaja sığar ama, onların yanına, araba silme bezi için bile yer kalmaz?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Mondeo da 2x30cm. Eni bagajın eni ile tam oturacak şekilde hacim hesaplı, 38 cm olsa, ikisi birden bagajın hacmini bitirirdi.

1001822yi3.jpg

Yorum bağlantısı
Onur Demir

Çağlar beyin Gösterdiği resim güzel. Zaten arabasındada öyle kullanıyor ve gayet memnun diye biliyorum. aynısı yapın gitsin

Yorum bağlantısı
Guest Sinan Akg

2 tane 38cm sub biraz gürültü yapar bendende tavsiye 2 adet 30cm...

Çağlar beyin Gösterdiği resim güzel. Zaten arabasındada öyle kullanıyor ve gayet memnun diye biliyorum. aynısı yapın gitsin

+1 ayrıca.

Yorum bağlantısı
Erkan Çopur

anldım çaglar bey bu olayda subwoofer lerin baglı oldugu mdf yukarı kadar çıkıyomu yani arka camın ordaki pandizot iptalmi ?

Mondeo da 2x30cm. Eni bagajın eni ile tam oturacak şekilde hacim hesaplı, 38 cm olsa, ikisi birden bagajın hacmini bitirirdi.

1001822yi3.jpg

abi sesi içeri nasıl aldın?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Şu anda takılı olan aracım sedan Mondeo, ama bu hoparlör kabini Hb Mondeom için yapılmıştı, yüksekliği pandizodun hemen altında kalacak şekildedir. Yani orjinal pandizod durmakta idi.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...