İçeriğe Yönlendir

Yedek anahtarım kayboldu

Turgay Durak

Recommended Posts

Turgay Durak

aracımın yedek anahtarını kaybettim. kaskom da anahtar teminatım da bulunuyor...

servise gidip yedek anahtarı yaptıracağım fakat bunun için karakoldan anahtarın kaybedildiğine dair yazı falan mı alınıyor? öyle bir duyumum oldu da. yani servis öyle söledi. benım bildiğim orda sadece boş bir kağıda beyanda bulunuyorsun anahtarımı kaybettim vs... diye

nedir bu işin aslı ??

Yorum bağlantısı
Turgay Durak
Anahtar teminatı bildiğim kadarı ile o şekilde işlemiyor ; tüm kilit sistemi serviste değişir yeni anahtarlarınız kodlanır herşey bittikten sonrada fatuıranız çıkar ve kaskonuz ne kadarını karşılıyorsa (hepsini karşılamıyor bildiğim kadarı ile ) ödemeyi yapar.

Bi ara bakmıştım benim sigorta 500 tlsini karşılıyor , toplam kilit işlemleride sanırım epeyi bir fazlası tutuyor bu tutarın.

immobiliazer olduğu için sadece yeni kod yazıyorlar anahtarlara. sonuçta kapıyı manuel açsada vatandaş arabayı çalıştıramaz kod tutmadıktan sonra. yıllık 500 ytl ye kadar anahtar masrafını karşılıyor evet. bakalım haftasonu servise gidince faturası ortaya çıkar ozaman:)

bu arada tutanak olayınıda öğrendim.

herhangi bir karakola gidip kaybolduğuna dair ifade beyanı doldurtuyormuşuz. sonra o belge ve poliçeyle beraber servise gidiyoruz. onlar orda hallediorlarmış detayları.

cvpbımı aldım. moderatör arkadaş dilerse konuyu kapatabilir

teşekkürler

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Anahtarın nasıl kaybolduğu önemlidir...

Denize düşürdüyseniz gerek yok rapora.. Çantayla birlikte çaldırdıysanız rapor gerekir...

Yorum bağlantısı
Turgay Durak
Anahtarın nasıl kaybolduğu önemlidir...

Denize düşürdüyseniz gerek yok rapora.. Çantayla birlikte çaldırdıysanız rapor gerekir...

çaldırma olayı değil ya sebep. sanırım eşya taşıma sırasında kayboldu:(

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Tüm oto poliçesinde 500, Süper oto poliçesinde 1000 lira ödüyoruz...

Seninki Tüm oto...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Zaten benim hayrıma bişey yapsan dişimi kırıcam :D

Anahtarına teybine sahip ol... :clapping:

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Yasin Yaparoğlu

benimki de kayboldu evde ama bulamıyorum ama evde kesin ;) özellikle bir yere sakladım nolur nolmaz diye bulamıyorum şimdi ben bu anahtarın aynısını kopyalatsam bi yerde ilerde bi şey olursa Allah korusun kasko dan parayı alabilirmiyiz ?

Yorum bağlantısı
Furkan Atılgan

benimde orjinal yedek anahtar kayıp.Eski sahibi çakma bi tane yaptırmış.Üzerine immo kodunuda koymuşlar.

Allah korusun arabanın çalınması durumunda sigortacılarla birbirimize girme ihtimalimiz yüksek :p

Bende bu sıkıntıdan kurtulmak istiyorum,AMA NASIL???

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

anahtarları yeniden programlatırsınız, eski anahtar kapıyı açabilir ama aracı çalıştıramaz, kaskonun da kaç anahtar yapıldığı ile bir alaksı yoktur.

Yorum bağlantısı
Yasin Yaparoğlu

yedek anahtarın orj veya başka yerde yaptırılmış olması kasko için sorun yapmaz o zaman önemli olan 2 anahtar olması mı ? :)

Yorum bağlantısı
  • 7 ay sonra...
Emrah Damar
aracımın yedek anahtarını kaybettim. kaskom da anahtar teminatım da bulunuyor...

servise gidip yedek anahtarı yaptıracağım fakat bunun için karakoldan anahtarın kaybedildiğine dair yazı falan mı alınıyor? öyle bir duyumum oldu da. yani servis öyle söledi. benım bildiğim orda sadece boş bir kağıda beyanda bulunuyorsun anahtarımı kaybettim vs... diye

nedir bu işin aslı ??

karakola anahtarını kaybettiğini bildirip bi anahtarcıya gidip şifre değişimi ve anahtar yaptırabilirsin öle 300 500 felan da değil

bak bu numara yı ara yardımcı olsun lar 0312 359 33 04 kaskodan da %85 ni alırsın ben sigortacıyım.

Yorum bağlantısı
Hakan Baha

Bu durumda yapılacak tek şey, aracı servise götürüp anahtar sistemini değiştirmek. Artık arabanın modeline göre 500-600 liraya da mal olabilir 2-3 bin liraya da.

Kaskodan alacağınız para da poliçede yazanla sınırlıdır.

Ayrıca anahtarım denize düştü nasıl olsa kimse alamaz diye düşünmeyin allah korusun ileride mesela arabanız çalınsa kasko sizden asıl ve yedek anahtarları isteyecek tabi o durumda 2 anahtarı da veremezseniz kaskodan 5 kuruş alamazsınız.

Yorum bağlantısı
Murat Basma
Bu durumda yapılacak tek şey, aracı servise götürüp anahtar sistemini değiştirmek. Artık arabanın modeline göre 500-600 liraya da mal olabilir 2-3 bin liraya da.

Kaskodan alacağınız para da poliçede yazanla sınırlıdır.

Ayrıca anahtarım denize düştü nasıl olsa kimse alamaz diye düşünmeyin allah korusun ileride mesela arabanız çalınsa kasko sizden asıl ve yedek anahtarları isteyecek tabi o durumda 2 anahtarı da veremezseniz kaskodan 5 kuruş alamazsınız.

ben de arabayi yedek anahtarsiz almistim.. bu durumda napmak lazim kasko acisindan, orjinal 2. anahtar yok cunku

Yorum bağlantısı
Hakan Baha
ben de arabayi yedek anahtarsiz almistim.. bu durumda napmak lazim kasko acisindan, orjinal 2. anahtar yok cunku

Olmaz, yedek anahtarsız araba olmaz. Eski sahibini bulabilirseniz önce ona sorun. Onda da yoksa yapacak bir şey yok. Anahtarı değiştirmeniz lazım.

(Tabi bu işi anahtar kayboldu diyerek kısmen kaskodan da yaptırabilirsiniz)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bir kere.. Araban çalınırsa bir şey alamazsın...

2. si, arabanı sana satan kişi çalabilir.. :jedi:

3. sü.. Tatile gittiğinde son anda bagajdan bir şey almak için döner, anahtarı bagaja düşürür, arabanın dışında mahsur kalabilirsin...

Şifreleri değişip yeni anahtar yaptırmak en güvenlisidir...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...