İçeriğe Yönlendir

Bu kazaya servis mi kaportacımı?

Ersin Gülergün

Recommended Posts

Ersin Gülergün
(düzenlendi)

gecen hafta babam arabayı hafiften vurmus.. farı tutan plastık parcalar kırılmıs ve farı sökmek zorunda kaldık..

arabanın sağ yan panelde bı yamukluk var kırmızı ıle işaretledım bıraz eğik duruo resımde pek anlaşılmasada.. kaput ile yan panel arası normalde 1 cm ise vurulan kısım 2 cm..

wuruk2ki4.jpg

bide tamponda çatlak var.. resımde işaretledım yıne.. tampondakı çiziklerin tümü geçti pasta cila ile..

wurukme9.jpg

servise gittik.. tampon değişicek far değişicek ve yan panel komple boyanıcak dedı.. toplam 1300 TL.. tamponsuz 800 TL oluyormuş..

servisten çıkıp auto kinge gittim aynı şeyleri söledi ama içerden esneme yapmıştır düzeltilmesi lazım dedı.. sırf yan panel 300 dedı ama herşeyiyle fiyat wermedi.. belkide radyatör bile deliktir dedi.. bu kadar sömürgecilik de olmaz.. radyatör delik olsa su akar herhalde.. zaten o kadar büyük kaza deil.. araba sallanmış sadece..

ordan çıktık bakırköyde bi kaportacıya soralım dedik.. adam herşey dahil 700-800 tutar dedi.. tamponuda boyıcam dedı.. forda göndericez filan ıvır zıvır salladı bişeyler.. korkum renk tutmaması..

sizce ne yapmak lazım? kafam karıstı karar wermedım..

tarihinde Ersin G tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Kasko yok ise, fotoğraftan görülenler ışığında, benim arabam olsa şunları yapardım:

1. Çamurluk boya bozulmadan olabildiğince düzeltilir, komple boyamaya yazık

2. Farın drumunu bilemem ama, ayakları tamir oluyorsa edilir, olmuyor ise çıkmacılardan alınır, fiyatını bilemem ama 150 Tl yi geçmez herhalde

3. Tampon sökülür, tamir edilir boyanır 150-180 ni geçmemeli

4. Tampon sökülünce ön panelde illaki yamulma vardır ama 2 çekice bakar

Geçmiş olsun.

Yorum bağlantısı
Ersin Gülergün

teşekkürler yorumun için.. bnde bütün panel için boyatmak istemiorum.. kasko var ama %60 indirimli ödüyoruz.. ufak bişey bnce bu yüzden bozmak istemiyoruzda..

far yeni alınacak mecburen kırık cok yapıştırmayı denedik fiber yapıştırıcı filan ama olmadı alt taraftan bi parça kırılıp yok olmuş..

sölediklerinizi dikkate alıcam çok mantıklı..

Yorum bağlantısı
Misafir

hasarsızlık indiriminin bozulması için bazı limitler var bakın ray sigortanın çektiği faksı aynen yazıyorum.

- hasarın resmi makamlarca düzenlenmiş bir zabıtla tespit edilememesi ve bu neden ile beyan ile talep edilmesi halinde ödenecek tazminat tutarları

1- 2002 ve daha yukarı model araçlar için 750 tl'yi aşmamak kaydı ile

2- 2001 ve daha aşşağı model araçlar için ise 350 tl'yi aşmaması halinde mevcut poliçe üzerindeki hasarsızlık indirimi bozulmayacaktır.

hasarın trafik zabıtası tarafından tutanakla tespit edildiği taktirde

1- 2002 ve daha yukarı model araçlar için 1.500 tl

2- 2001 ve daha aşşağı model araçlar için ise 750 tl yi aşmamak kaydı ile hasarsızlık indirimi bozulmayacaktır

ray sigorta böyle diyor. ama diğer sigorta şirketlerinin prensiplerni bilmiyorum. yinede bi sigorta şirketine danışmakta fayda var bence.

Yorum bağlantısı
Ersin Gülergün

790 tl ye kadar karşılıyormuş anadolu sigorta.. hasarsızlık indirimi sabit kalıyormuş bi sonraki yıla..

şöyle düşünüyoruz; tamirciye yan panel haric herşeyi yaptırıcaz, (kullanılan parçalar orj olmak kaydıyla far, tampon üstündeki çıtalar filan) yan panelde düzeldiği kadar düzeltilicek ama boya atılmıycak.. tampon boyanıcak komple yada kısmi boya..

bi sorum daha olucak bilen biri vardır elbet..?

acaba servise götürsem ve bana panel haric tümünü yapın desem yaparlarmı? bir yerden duydum olmuyor öle dedilerde :|

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

790 Tl ye kadar hasarsızlığı bozmadan da seneye devam ettiriyorsa, siz bu hasarı kaskodan yaptırın, ben de önümüzdeki sene Anadolu sigortaya geçeyim.

Yorum bağlantısı
Ersin Gülergün

ama servis 1300 tl çıkarıo hesabı.. mecburen kaportacıya gidip orda kaskodan halledicez..

eresinlerde bi yetkiliyle görüştüm en iyisi anadolu sigorta dedi kendi aracımı yaptırdım bende tavsiye ediyorum filan dedi..

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Servisle bir daha konuşun, hesabın 790 kalması muhtemel. Olmassa kaportacıda yaptırın, fazla hüner gerektiren işlem değil.

Yorum bağlantısı
Misafir

Bencede kaportacıda yaptırın derim. Aracınızın hasarı ağır değil hünerli bir usta kısa zamanda istediğiniz fiyata halleder.

Yorum bağlantısı
Ersin Gülergün

son kararımız bu şekilde tampon parça boya yaptırıcaz yan panelde duzeliği kadar artık..

yarın netleşicek herşey.. tesekkürler yorumlarınız için: )

Yorum bağlantısı
Onur Demir

Geçmiş olsun. Farın sıfırı (ford amblemsiz) 140TL idi. belki bir yararı olur İstanbulda daha ucuza bulunabilinir . Bizimkiler Hella. Amblemsize bakmadım Hellaysa oda hiç düşünmeden alınır.

Yorum bağlantısı
Ersin Gülergün

bugün aldım arabamı.. orj ford sağ far, ön sis plastik parça çıtalar ve tampon parça boya.. toplam 700 civarı tuttu..

yan çamurluk boyanmadı tamir görmedi duruyor öle biraz elle düzelttik.. yarın fotolarını koyucam unuttum bugün çekmeyi iyi oldu beğendim: )

bu arada orj far 210 ytl..

tampon autokingde yapıldı

ön yan çıta, öndeki plakanın bulunduğu kısımda ve sis plastik parçaları orj olarak değişti...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...