İçeriğe Yönlendir

Kitap tavsiyesi

Ümit Yıldız

Recommended Posts

Ümit Yıldız

Arkadaslar merhaba 17 yaşında bir oglum var. Oglum kitap okumayı hıc sevmıyor. Gecen gun kıtap sevdası tuttu nası oldugunu anlamadım. Oglan bana gelıp dedı baba bana gore bıldıgın guzel bır kıtap var mı dıye sordu. Ben de sıze sorayım dedım. Onu sıkmayacak bır kıtap tavsıye edebılecek var mı?

Yorum bağlantısı
Bahadır Urhan

Çocuğunuzun ilgi alanını bilmeden kitap tavsiye etmek biraz afak

Yorum bağlantısı
Ümit Yıldız

O da benım gıbı arabalara meraklı. Benden arabalar hakkında daha cok sey bılıyor.

Yorum bağlantısı
Mustafa Akarslan
Şu çılgın türkler

kalınca bir kitap olduğu için gözü korkabilir. gerçi sürükleyici bir kitap.

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar
(düzenlendi)

Benim okuduğum ilk kitapta :Aziz Nesin den. Bir sürgünün Anıları. :(

Benim durum daha vahim.

tarihinde Hasan Basri Bayraktar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Gökhan Tuna

Kaliteli bilim kurgu ve fantastik kitaplari onerebilirim; rahat okunur ve hayal dünyasini gelistirir:

Isaac Asimov, Arthur Clarke, Ursule Le Guin vb..

Eger I Robot (Asimov), Yüzüklerin Efendisi gibi filmleri izleyip sevdiyse kitaplarini okuyabilir..

Simdiki nesil ne yaik ki kitap okuma konusunda cok geride kaldi, herseyi -amiyane tabir ile- google'layarak bulabileceklerini ve ogreneceklerini zannediyorlar ve bilgisayar oyunlarina cok kaptiriyorlar kendilerini.

Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

Jack London (beyaz diş)Bir kurt köpeği yavrusunun hayatını anlatıyor.Hayvanları seviyorsa. Efkan Yeşildağ(mesafeler var aynı odada)Anne,baba,çocuk eğitimi üzerine yazılmış güzel bir kitap.

Yorum bağlantısı
Sezgin Geridönmez
O da benım gıbı arabalara meraklı. Benden arabalar hakkında daha cok sey bılıyor.

Recaizde Mahmut Ekrem'in Araba Sevdası'nı okuyun beraber. :)

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Demir

beyaz diş +

şu çılgın türkler +

gün olur asra bedel

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Levent Temel
(düzenlendi)

Daha ilk romanını okuyacaksa sakın şu çılgın türkerden başlamasın ağır gelir..Charles Tickens Büyük umutlar başlangıç için çok güzeldir.Onu okusun başka tavsiye ederiz..Kaça gidiyor..

tarihinde Levent Temel tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Erdem Kalkan

Ben Dan Brown'un Melekler ve Şeytanlar kitabını okumasını tavsiye ederdim çok sürükleyici bir kitap.Ben elimden düşürmeden bir solukta okumuştum

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Erhan Doruk
(düzenlendi)

Olasılıksız - Adam Fawer

3 günde bitirir, okumayı da sever . :D

böyle ilgi çekici bir kapağı var, kitabı tüm kitapçılarda bulabilirsin 16 liraydı fiyatı.

olasiliksiz_adam_fawer.jpg

Özet olarak kitabın kahramanı, Pierre-Simon Laplace'in yarattığı bir teori olan Laplace'in Şeytanı haline dönüşmüştür. Aynı zamanda bu kitapta Einstein'in E=mc

tarihinde Erhan Doruk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Elman Yalnız

Kendimden örnek vermem gerekirse.Ben 20 yaşıma kadar bir kıtabı baştan sona bitirmişliğim yoktur.Taa ki ''%100 düşünce gücü'' nü keşfedene kadar.Bu kitaptan sonra iki yılda 50'ye yakın kitap okudum çoğu kişisel gelişim üzerineydi.Hem bu tarz kitaplar oğlunuzun ilerde çook işine yarayacak emin olun.Size 3 kitap tavsiye edeceğim.

1-''%100 düşünce gücü''

2-''beyin gücünü %100 kullanma teknikleri''

3-''hızlı okuma teknikleri'' (Bursa'dan ortalama 300 sayfalık roman alırdım İzmir'e gelmeden biterdi)

Yorum bağlantısı
Çağrı Sağlam

Dan Brown'un kitaplari ilgi cekici gelebilir; cunku o yaslarda insan biraz daha gizem ve aksiyon meraklisidir. Bence Melekler ve Seytanlar ile baslangic yapsin, eger uc gun icinde bitirirse yazarin diger kitaplarina devam edersiniz.

Iyi gunler.

Yorum bağlantısı
  • 6 ay sonra...
Evren Erakçora

Cumhuriyet - 2. Kitap - Türk Mucizesi kitabı Kipa'da 24 lira, almak isteyenlere duyrulur. Normal fiyatı 30 TL idi.

Yorum bağlantısı
Bülent Bay

John Steinbeck " Fareler ve insanlar " Dostluk, arkadaşlık, fedakarlık ..... 120 sayfa civarında, okumaya başlaynıca elden düşmeden bir solukta okunan bir kitap, hatta John Malkovich ve Gary Sinise gibi ustaların başrolde oynadığı filmi de var. Başlangıç için iyi bir seçim olabilir.

Yorum bağlantısı
H.Yusuf Kantarcılar

şu çılgın Türkler bence ağır gelmez, önerilenlerin yanında hafif bile kalabilir. işyerindeki bir arkadaşımın kardeşine verdim 15 yaşına 3 günde bitirdi, çanakkale mahşerini ve cumhuriyet birinci kitabı verdim tatil boyu okusun diye.

Yorum bağlantısı
Yalçın Yurdakul

Tolstoy "İnsan Ne İle Yaşar"

Okuma alışkanlığı olmayanlara da olanlara da bir edebiyat öğretmeni olarak nacizane önerimdir.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...