İçeriğe Yönlendir

Kaza Yaptım :(

Sezgin Geridönmez

Recommended Posts

Sezgin Geridönmez

Sabah işe giderken birbirini kesen iki sokakta aniden yola fırlayan Hyundai Accent'e vurdum.

Adama kavşakta en ufak bir yavaşlama yada durma yapmadan direkt karşıma çıktı.

Yol buzla kaplı idi ve arabam frenlemeye tamamen duyarsız kalarak kesinlikle durmadı.

Aracın arka kapısına çarparak durdum.

Ford

sany0043cr8.th.jpg

sany0044ut9.th.jpg

sany0045cp4.th.jpg

Hyundai

sany0050ab8.th.jpg

sany0051ek1.th.jpg

Kroki

kazapk2.th.jpg

Yorum bağlantısı
Taner Kaplan
(düzenlendi)

buyuk gecmis olsun mala gelsin cana gelmesin .sezgin abi abs bu durumlarda sakt araba savrulmuyor ama durmuyor .boyle suruculerle mutabık olmakta guctur .

tarihinde Taner Kaplan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Çok geçmiş olsun kardeşim... Ucuz atlatmışsın..

Bence kusurun yok..

Yorum bağlantısı
Hilmi Karapınar

Geçmiş olsun hemşerim. Mehmet beyin dediği gibi dünkü yağmurdan sonra bu gün yerler cam gibiydi ve ben de kaya kaya işe gittim. Aman dikkat.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Geçmiş olsun..Buz olduktan sonra yapacak bişey yok maalesef.Zaten kazaların çoğu bizim değil karşıdaki sürücünün dikkatsizliğinden oluyor.Buna şükür..

Yorum bağlantısı
Sezgin Geridönmez
(düzenlendi)
Ben de Eskişehir'deyim.

Sabah işe giderken yollar resmen cam gibiydi.

Bugün kaza olmaz inşallah demiştim içimden.

Çok tehlikeliydi yollar.

Kazayı nerede yaptınız?

Hallerin karşısında eski Kanatlı Fırını'nın olduğu sokakta.

Allah'tan hızım 20 km civarıydı.

Zaten hiç yavaşlamadan 3 mt. kadar kızakladım ve çarpışı gerçekleştirdim.

Biraz önce detaylı hasar tespiti yaptım. Tampon ve sis farı çerçevesi dışında hiçbir arıza yok.

Farlar, havalandırma ızgarası, radyatör, kaput tamamen çizik dahi almamış.

Böyle bir darbede başkaca baktırmamı önereceğiniz bir aksam varsa yardımlarınızı bekliyorum.

İlginize teşekkür ederim.

tarihinde Sezgin Gerid tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bu kazada, aracında oluşabilecek başka hasar tahmin etmiyorum..

Buzun etkisiyle çarptığın araçta yana kaymış ve sert bir çarpışma olamamıştır...

Yorum bağlantısı
Barkın Kayaoğlu

Geçmiş olsun Sezgin Bey. Krokinizden sizin haklı olduğunuz anlaşılıyor. Tabi tali yoldan çıkmadıysanız. Böyle bir durumda hatanın size %50 mi yoksa %0 mı yazılacağını merak ediyorum.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Sezgin bey geçmiş olsun, arabanın resimlerden anlaşıldığına göre bir şeyi yok.Krokiye ve anlatım şeklinize göre kusur sizde olabilir.Hyundai yolu ortasına kadar geçmiş galiba.Eğer iki yolda sokaksa kusurlu bulunabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Barkın Kayaoğlu

Ana yol-tali yol ayırımı net değilse sağdan gelene yol vermek gerekir, bu nedenle de bence kusurlu araç Hyundai.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Ana yol-tali yol ayırımı net değilse sağdan gelene yol vermek gerekir, bu nedenle de bence kusurlu araç Hyundai.

+1 Bakalım sonuç nasıl çıkacak...

Sadece hız tespit edilirse hızdan kusur alabilir Sezgin Bey.. Bu durumda da % 50 şeklinde olur bence..

Yorum bağlantısı
Sezgin Geridönmez

İki yol da haritada sokak olarak geçiyor fakat benim gittiğim yol işlev olarak cadde.

Hukuki olarak iki yol da aynı kefede olacaklardır. Hyundai köşeye geldiğinde hiç durmadan devam etti. Ben ise o mesafeyi kayarak katettim.

Çarptığım yerin açıklaması bu. Geçen 0,5 bile saniye aracın ucu ile arkasına çarpmada büyük fark yaratır.

+1 Bakalım sonuç nasıl çıkacak...

Sadece hız tespit edilirse hızdan kusur alabilir Sezgin Bey.. Bu durumda da % 50 şeklinde olur bence..

Valla hızlı gitmiyodum abi :D

Hyundai tırt olduğu için eğildi birazcık.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Valla hızlı gitmiyodum abi :)

Hyundai tırt olduğu için eğildi birazcık.

Olayı görmedik ya, öyle dersiniz tabi..Adam kaçmak üzereymiş yetişip vurmuşsunuz işte herşey belgeleri ile ortada. :D

Şaka bir yana Allah daha büyüklerini cümlemize yaşatmasın, çok ciddi bir olay trafik kazası.Çok dikkat etmek gerek.

Yorum bağlantısı
Sezgin Geridönmez
Sana kusur verilirse itiraz et...

Hasarsızlığı tekrar zedeletmeyeyim değil mi?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Hasarsızlığı tekrar zedeletmeyeyim değil mi?

Tekrar mı... :D

Mevcut indirimin ve hasar geçmişin hakkında bilgi ver...

Hasarsızlık zaten zedelendiyse, Bir kez daha zedelemekten bişey olmaz.. :)

Yorum bağlantısı
Misafir

Tramer derki; Aksine bir işaret olmadığı müddetçe kavşalarda geçiş önceliği sağdan gelen araca aittir. Bence aracınızı kaskonuzdan yaptırtın diğer taraf kusurlu olacağı için kasko poliçenizin hasarsızlık indirimi bozulmayacaktır. :D

Yorum bağlantısı
Sezgin Geridönmez
Tekrar mı... :D

Mevcut indirimin ve hasar geçmişin hakkında bilgi ver...

Hasarsızlık zaten zedelendiyse, Bir kez daha zedelemekten bişey olmaz.. :)

%40'ta idim. Karter delinmesinden bir kademe düştüm ya abi aradım seni hatta. Oldu %30

Bir de bu geldi şimdi tamamen hasarlılık bindirimi'ne mi tabi olacağım?

Yorum bağlantısı
Osman Bala

Geçmiş olsun. Geçen hafta Konya'ya giderken makasın orda araba gezmeye başladı. Ulan n'oluyo falan derken tırıs tırıs gitmeye başladım. Konya sapağına döndüm Kulu'ya gelmeden durdum. Kapıyı açtım ayağımı yere bastım ki neredeyse yarım santim buz vardı. abartmıyorum ben böyle buz görmedim. Allah korusun kışın hız limitlerini biraz aşağıya çekmekte fayda var.

Yorum bağlantısı
Misafir

Eklemiş olduğunuz resimdeki krokiye göre kusur durumu sizde değil çünkü siz diğer aracın sağında kalıyorsunuz. Dolayısı ile kasko poliçenizden aracınızın hasarını gidermiş olsanız dahi kusur durumu karşı araçta olacağı için sizin kasko poliçeniz bozulmayacaktır.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...