İçeriğe Yönlendir

Triger Gerginlik Ayarı

Gökhan Çevik

Recommended Posts

Gökhan Çevik

9 Ay öne aldığım ve severek kullandığım arabamın eski sahibi ne zaman değiştiğini bilmediği için !!!!,

Triger setini "3 dişli ve kayış'ı" değiştirdim.

Bu değişimden 3 hafta sonra OT Şanzıman'ı tamir ettirmek zorunda kaldım. 1.200 YTL.

Şanzuman yerine takıldıktan ve ilk defa yağ eklenip lift'ten indirildikten sonra

marş'a basıldığında 15-20 saniye triger kayışından vuruntu sesi geldi ve kesildi.

Bun duruma o an için bir anlam veremedim.

Fakat devam eden günlerde sabahları triger kayışı motor çalıştırıldığında 1 dakika kadar vuruntu yapmaya başladı.

Triger setinin üzerinde 2 adet vida ile duran kapağı söktüğümde kayışın vurarak iz yaptığını gördüm.

Şimdi kapaksız olarak kullanıyorum ama sağlıklı bir durum değil.

Triger'i değiştiren ustama gittiğimde haklı olarak bana söktüğünde gergi bilyasında sorun varsa sökme takma ve tabiiki bilya'nın ücretini alacağını söyledi.

Şimdi ne yapmalıyım. Şanzımanı söküp takan yeremi götürüyüm. Şanzımanla ne alakası var derse ne cevap vereyim.

Teşekkürler.

:D

Yorum bağlantısı
Gökhan Çevik

Yarım dakika sonra ısınınca geriliyor ve düzeliyor bu yüzden kapaksız dolaşıyoruz

Yorum bağlantısı
Sezgin Geridönmez
Yarım dakika sonra ısınınca geriliyor ve düzeliyor bu yüzden kapaksız dolaşıyoruz

Pistonlar birbirine dolaşmadan baktırın.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Triger sağda, şanzıman solda, kaldı ki birbirleri ile teknik yönden hiçbir alakaları yok. Bence

1. Triger ve bilya bir settir, bunu değiştiren ustaya tekrar baktırın, gerekirse 80-90 Tl. den kaçmayın yeni set alın taktırın

2. Başka bir usta bulun trigeri yeniden değiştirin, yoksa aniden motor masrafı da çıkmasın.

Yorum bağlantısı
Tayfun Yeşil
Triger sağda, şanzıman solda, kaldı ki birbirleri ile teknik yönden hiçbir alakaları yok. Bence

1. Triger ve bilya bir settir, bunu değiştiren ustaya tekrar baktırın, gerekirse 80-90 Tl. den kaçmayın yeni set alın taktırın

2. Başka bir usta bulun trigeri yeniden değiştirin, yoksa aniden motor masrafı da çıkmasın.

+1903 acil durum alarmı veriyor o ses size.

Yorum bağlantısı
Yaşar Demirci

takan usta kayış gerginligini ayarlayamamış. götürün tekrar ayarlasın ücret falanda vermeyin

Yorum bağlantısı
Gökhan Çevik
takan usta kayış gerginligini ayarlayamamış. götürün tekrar ayarlasın ücret falanda vermeyin

Triger değişirken başındaydım ve usta'nın ayarladığını gördüm artı 3 hafta problemsiz kullandım,

Şanzuman sonrası lift'ten indiğinde ilk çalışmada bu sorun oluştu.

Bu gergi dişlisi triger setin'den çıkıyormu yoksa ayrı bir parçamı ?

Usta kayış ayarı yapmasına rağmen bu bilyayı yeteri kadar sıkıştırmadığı için boşluk yapmış olabilir mi?

ilginiz için teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Yaşar Demirci

3 haftada kaç km yaptınız

gergi dişlisi degil gergi bilyası setin içerisinde var. usta kayış ayarını yapamadıgından dolayı boşluk yapmış. kayış çalıştıktan sonra boşluk yapar usta bunu hesap edememiş

Yorum bağlantısı
Gökhan Çevik

Slm, ilgili herkese TŞK ;

Trigeri değiştiren ustamız istemeden'de olsa tekrar gerekli yerleri sökerek ayar yaptı.

Umarım tekrarlamaz, yoksa mutlu son'a ulaşmak zorunda kalacağız.

Tekrar TŞK.

:huh:

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Birol Yılmaz-2
Slm, ilgili herkese TŞK ;

Trigeri değiştiren ustamız istemeden'de olsa tekrar gerekli yerleri sökerek ayar yaptı.

Umarım tekrarlamaz, yoksa mutlu son'a ulaşmak zorunda kalacağız.

Tekrar TŞK.

:huh:

geçmiş olsun yapılmasaydı motorun durumu kötü olacaktı

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...