İçeriğe Yönlendir

Polis itirafları

Tolga Gören

Recommended Posts

Mazhar Uzun

ankara ibnisina ile hacettepe hastanesini olduğu yerde ki göbekte reno 9 arabamla bekliyorum tren istasyonuna doğru gideceğim.lamba kırmızı yanımda mersedes araba birden gazladı geçti polis karşımızda gördü birşey demedi bende yavaş yavaş çıkış yaptım polis el hareketiyle hani birisini çagırmak için gel gel işareti yaparsın ya ben öyle anladım megersem gelme git git dermiş. polis ağam durdurdu niye kırmızıda geçtin be kardeşim gelme diyorum hala geliyorsun valla memur bey el hareketiniz gel gel olarak anladım onun için kırmızıda geçtim..baktı durdu düşündü el hareketi yaptı yav bu gel gel mi bakış açınıza bağlı oradan öyle görünüyordu yapacagım bişey yok siz çagırdınız bende geldim.adam bi lahavle çekti hadi git kardeşim işine dedi...

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Orhan Türker

Malumunuz AMİGOYU forumdan tanıyorsunuzdur :) Bulgaristan Plakalı ve istanbul trafiğinde yaşanan polis diyalogları :)

Yer halkalı U dönüşü yapılmayan yerden tüm arabalarla beraber bende dönüyorum. 500 metre ileride çevirme :s okadar çok araç varki. sıra bana geliyor. önce plakaya sonrada bana dönen polis memuru:

iyi günler komşii ceza ceza diyor. bulgarca ; dilinizi anlamıyorum dedikten sonra memur diğer arkadaşına dönerek; Laan Hasaaann ! adam Bulgar Napıcaz ?? Hasan: Sal gitsin Zaten anlamıyoruz evraklardan diyor :p camı kapatıp oradn ayrılırken gülme krizine giriyorum :)

Yorum bağlantısı
Gündüz Albayrak
(düzenlendi)

Bayrampaşa'da kırmızı ışıkta durduk,yanımızda henüz koltuk naylonları bile sökülmemiş bir araba durdu,onun arkasında ki kamyonet arkadan yavaşça dokundu,adam kafayı uzatıp "pardon abi" dedi,yanımızdaki aracın şoförü küfürlerle beraber hırsla indi arabadan,elindeki kontak anahtarını kamyonete fırlatarak kendi arabsını tekmelemeye başladı.

O kadar sinirliydi ki kimse yaklaşamadı,sonra bir sigara yaktı kaldırıma oturdu,biz de arabada bulunan eşine sorduk durumu;meğer adamın boyanmamış araba takıntısı varmış ve bu araç bu ay aldığı üçüncü sıfır araçmış..

tarihinde G tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Aydoğan Munanoğlu

Birgün 3 arkadaş şehirler arası yolda gidiyoruz. ben arkada oturuyorum. Aracı kullanan arkadaş arabayı kenara çekti ve yanında oturan diğer arkadaşa; uyukluyorum, biraz sen kullan dedi. Biraz daha gittikten sonra polis çevirdi, radara girdiniz evraklar lütfen dedi, tabi ben gülmekten yerlere yatıyorum. Biz muhabbete dalınca radarı bile farketmedik, bizimki radara girdiğini anlamış, ondan çekmiş kenara, cezayı diğer arkadaş yemişti. Aklıma gelince hala gülüyorum.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Birgün 3 arkadaş şehirler arası yolda gidiyoruz. ben arkada oturuyorum. Aracı kullanan arkadaş arabayı kenara çekti ve yanında oturan diğer arkadaşa; uyukluyorum, biraz sen kullan dedi. Biraz daha gittikten sonra polis çevirdi, radara girdiniz evraklar lütfen dedi, tabi ben gülmekten yerlere yatıyorum. Biz muhabbete dalınca radarı bile farketmedik, bizimki radara girdiğini anlamış, ondan çekmiş kenara, cezayı diğer arkadaş yemişti. Aklıma gelince hala gülüyorum.

Süpermiş :blink:

Yorum bağlantısı
H.Yusuf Kantarcılar

oooo en güzeli buymuş.

Yorum bağlantısı
H.Yusuf Kantarcılar

bir tanede benden; geçtiğimiz ağustos alanya dan manavgata doğru giderken jandarma çevirmesine girdim. şehir içi tabelalar 30 yazıyor hızım 70. eyvah dedim yedik cezayı. neyse uzman aşağı davet etti, arkada hanım ve daha 14 aylık oğlum uyuyorlar. arkalar karartılmış cam olduğu için göremedi ve arkada kimler var? diye sordu. eşim ve oğlum var dedim, şüpheli şüpheli baktı yüzüme, adama acayip uyuz oldum. kimliklerimizi vereyim de merakınız geçsin dedim. o esnada hanım uyandı, camı açtı. bizim oğlan sarışın bana da hiç benzemez. annesinin kopyası. adam hanımı göremedi ama çocuğu görünce daha da huylandı, kimlikleri istedi, hanımın fotografını görünce çocuğun bizim olduğuna kanaat getirdi. iyi yolculuklar dileyip bizi gönderirken açıklama ihtiyacı hissetti:

- bu aralar bu bölgede özellikle rus turistlerin çocuklarını kaçırma vakaları arttı, o yüzden kontrolleri sıklaştırdık.

neyse bindim devam ettim, yolda giderken düşünüyorum bu adam niye kıllandı benden diye, aynaya bakınca anladım; ben zaten esmerim, birde güneşi yiyince olduk kapkara, adam camdan çocuğu gördü, sapsarı ve bana hiç benzemiyor.

kısa süreli çocuk hırsızı muamelesi yedik vesselam, hala aklıma geldikçe o uzmanı rahmetle (!) anarım.

Yorum bağlantısı
Fatih Ada
Bayrampaşa'da kırmızı ışıkta durduk,yanımızda henüz koltuk naylonları bile sökülmemiş bir araba durdu,onun arkasında ki kamyonet arkadan yavaşça dokundu,adam kafayı uzatıp "pardon abi" dedi,yanımızdaki aracın şoförü küfürlerle beraber hırsla indi arabadan,elindeki kontak anahtarını kamyonete fırlatarak kendi arabsını tekmelemeye başladı.

O kadar sinirliydi ki kimse yaklaşamadı,sonra bir sigara yaktı kaldırıma oturdu,biz de arabada bulunan eşine sorduk durumu;meğer adamın boyanmamış araba takıntısı varmış ve bu araç bu ay aldığı üçüncü sıfır araçmış..

5 ay boyunca temiz araba aradım,buldum cuma günüydü satışını aldım,ertesi gün barbaros bulvarında ışıklarda ben durdum arkamdaki "kelime bulamıyorum buraya" duramadı tamponda hala izi var..

insan çok kötü oluyo,bu vatandaşı anlayabiliyorum..

Yorum bağlantısı
Erkut Uysal

E bir tanede benden olsun o zaman : Terkirdağdan Silivri istikametine gittiğim bir gün ( o zamanlar honda cıvıc 1.6 ES Vtech im var ) yolda polis çevirdi bende yol boyunca 160 180 km süratle seyir halindeydim haliyle biraz uzaktan polisi görünce yavaşladım yaklaştığımda polis elini kaldırdı o an radara girdiğimi anladım... polisle aramızda geçen konuşmayı dün gibi hatırlıyorum :nazar:

Polis:iyi günler

Ben:iyi görevler memur bey

Polis:radara girdiniz beyfendi

Ben:kaçla girdim peki ?

Polis:124 ile girdiniz

Ben:olamaz!!! ben 160 tan aşağıya hiç düşmedim

Polis:sen gel bakim benimle arabaya kadar...

ben kendimi bildiğime göre bana söylenen hız doğru olmadığına göre gerisini siz düşünün artık... :nazar:

Yorum bağlantısı
Sinan Yalçın Durmuş

1.5 saat önce yaşadıgım olayı anlatayım sizlere

saat 1 gibi sahilde bir kafeden çıktım arkadaşla arabaya bindim arkadan ekip otosu geliyordu. çalıştırdım devam ettim ilerledim 200-300 mt gittim polis otosu yanıma yanaştı anladım birşeler oldugunu önüme geçti sinal verdi saga durdum bende.

normal polis trafik degil. camlarda filmmi var dedi evet var dedim. genç bir polisti

dedi yasak dedi evet biliyorum dedim ama annem kardeşimi emziriyor o yüzden yaptırdım dedim :flowers:

salladım o ara ama inanmadı bırak bunları dedi nerde çalışıyorsun felan filan sohbet ettik adın ne felan filan. neyse

dedi bak başka birisine denk gelirsin xenondan olsun filmden olsun ceza yazar arabanı baglar dedi

haklısınız komserım dedım dıyorsnaız söktüreyim dedim. dedi ön camları açık renk film yaptır dedi

başkasına denk gelirsin dedi sorun yaşarsın dedi baglarlar arabanı dedi. iyi akşlamlar dedi ondan sonra teşekkür ettim

iyi görevler komserim dedim gitti. ekip arabası ılerledıkten sonra bende devam ettim yola

böle bir olay yaşadım ilk defa=)

gine iyi birine denk geldik allahtan

filmden dolayı arabayı baglıyorlarmı yav?

Yorum bağlantısı
Sinan Yalçın Durmuş
hemde çok güzel bağlıyorlar insiyatifine kalmış bir durum isterse ilk sefer de bağlar veya senin söktüreceğine inanır ise tutanak tutar ceza yazar 2011 yılı icinde bir daha cam filminden yakalanırsan busefer koşulsuz bağlanır aracın arkadaşım .

Hmm ben ceza yazıyorlar diye biliyordum bagladıklarını bılmıyordum kötü oldu bu. peki yakalandık ceza yazdı yolladı diyelim ben cam filmlerini söktürmedim tekrar bir daha yakalansam o zaman nolur?

polis dedi zaten aksi birine denk gelirsin dedi

elindeki ceza kagıdını bıtırmek zorunda olur dedi

fazla ceza yazmak zorunda olur dedi

en ufak birşeyi sorun yaratır dedi xenonu olsun egzozu olsun filmmi olsun dedi

o yüzden ön camları açık renk film yaptır dedi

allahtan egzoz orjınal benim=))

Yorum bağlantısı
Türkay Beşel

(Yaşanmış olaydır)

Babam zamanında, şehirlerarası yollardan birinde, arabasının sınırlarını deniyor.

Son anda fark etmiş radarı, o da bir saniye falan sürmüş.Kaderine razı bir şekilde seyrederken nihayet ekip durdurmuş.Diyalog aynen şöyle:

Babam:Buyrun memur bey,bir hatamız mı oldu?

Polis:İnerken kuleden izin aldınız mı? :flowers:

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Erkut Uysal
(Yaşanmış olaydır)

Babam zamanında, şehirlerarası yollardan birinde, arabasının sınırlarını deniyor.

Son anda fark etmiş radarı, o da bir saniye falan sürmüş.Kaderine razı bir şekilde seyrederken nihayet ekip durdurmuş.Diyalog aynen şöyle:

Polis:İnerken kuleden izin aldınız mı? :kafa:

hahahahha yurdum polisi bitirim gerçekten :angry:

Yorum bağlantısı
H.Yusuf Kantarcılar
(Yaşanmış olaydır)

Polis:İnerken kuleden izin aldınız mı? :angry:

süpermiş bu :kafa:

de amcam ne cevap vermiş?

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Çakır
Beyazıt metdanında yürüyorum,çok kalabalık bir güvercin sürüsü ve onlara yem atan insanlar..Meydandaki ağacın altındada bir ekip otosu..Kuşlar biraz fazlalaştı ve ekip otosundan duyduğum anons..Fuuf Fuuf, kuşlar!! Dağılın!! :good1:

Gülmekten yerlere yattım :D :D :angry::):p

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş
hemde çok güzel bağlıyorlar insiyatifine kalmış bir durum isterse ilk sefer de bağlar veya senin söktüreceğine inanır ise tutanak tutar ceza yazar 2011 yılı icinde bir daha cam filminden yakalanırsan busefer koşulsuz bağlanır aracın arkadaşım .

total olarak 500-600TL arası bir rakama yediemin den araç çıkartılıyor bu işlemden sonra. Yanii en güzeli söktürmek

Yorum bağlantısı
Berk Karatan

Can bey sagolsun dun sabah 30 1b den bende yedim adam ancak bana aracımda ford focus rs tanponu var diye yazdığını söyledi ama aslında öyle güzel bir yerden yazmışki cam filmleride aynı maddeye giriyormuş.Size sorum şuki buda ehliyetlerimizdeki puanlar gibimi 1 sene sonunda siliniyor mu?

Bendeki şans zaten kimsede yok 2 senedir kör gibi amerikan cam filmleriyle geziyordum baktım hiç sorun olmuyor cam filmleri, ziebarta gidip kıyıp parayı cam filmi yaptırdım.Daha 1 ayı dolmamıştır.Şimdi bunları söktürmek zorundamıyız...

1 sene dolunca tekrar yaptırabilirmiyiz :good1:

Yorum bağlantısı
Berk Karatan

Pardon orda virgul olması lazımdı kusura bakmayın sormayın cok dertli oldum,

tanpon fiber pek sayılmaz aslında orjinal tanpon ama hani bizim araçlara çamurluklar olmuyorya sadece oraları fibercik ...

Lanet olsun bu tanpon banada bi turlu hayırlı gelmedi nazar değiyor heralde

cezayıda sormayın ya neredeyse ehliyette de puan kalmadı radardı, hatalı park derken ... ceza 140 tl + gene 20 ceza puanı

Bu arada araç tek başka araçta yokki aslında yatırmak çok mantıklı ama ... söktürücez mi risk alıp trafikte devammı edicez bunu zaman göstericek

aslında bu yeni yaptırdıklarım hiç görüşü engellemiyor bana göre (eskiye göre ama gel anlat polise)....

Yorum bağlantısı
Selçuk Özmen

hakkaten bomba bunlar ya..

ilk defa görüyorum bu konuyu; sabah sabah yıkıldım valla...

bir tane de benden...

"ankarada saman pazarının oralardayız yol kenarında arabada arkadaşı bekliyoruz, bi anons: toyata bekleme orda davam et!

tabi anonstan sonra biraz hareket edip on metre ileride tekrar duruyoruz. on dakika sonra tekrar anons: toyata on metre gidip durduğunu fark etmedim mi sanıyorsun, devam et devam et!.." :D

Yorum bağlantısı
Emre Demir2

Geçen gece bi arkadaşım ile dışarıdaydık karnımız acıktı napalım napalım derken etiler'e çıkalım yemek yiyelim dedik, gece oralarda açık yerler oluyor çünkü. Ortaköyden ulus'a doğru çıkıp ordan geçicektik. Neyse vurduk yola, tam ortaköyden yukarı çıktık ulusa girerken çevirme ve uygulama.. :D Hemen sisleri kapatıp farları yaktım, kemeri taktım camları hafif indirdim iç ışık yak falan derken polis memuru yanıma geldi o arada ve dediği şuydu "Geç kaldıııııııın :)". Bende dedim abi sizde öyle bi yere kurmuşsunuz ki kör nokta uzaktanda göremiyoruz ki dedim anca bu kadar oluyor dedim :( Güldü ve arabaya baktı tenekelere gözü attı bi yine söylediği şey; "Sanki pistten çıkıp buralara gelmişsin gibi bi hava seziyorum sende dedi :)" Dedim kışın verdiği yan etkiler napalım. Öyle biraz daha konuşup gönderdi bizi birşey yapmadı sağolsun :good1:

Yorum bağlantısı
Şehit Mustafa Yaman

ben de bir tanae anlatayım... Zonguldak'ta yol kenarında piknik yapıyoruz.. yoldan polis arabası geçti... megafondan afiyet olsun ahmet abi diye bir ses geldi.. sanırım orda piknik yapanlardan birisi tanıdığıydı...

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

İnternetteki vatandaş-polis diyalogları, alıntıdır.

>Kızıltoprak kırmızı ışıklarda duran Trafik Polisi, ters yönden gelen araba

>şoförüne seslenir;

>- 34 GV 713 !

>- Bugün çok para kazandın herhalde ?

>- Acelem var, şanslısın...

>- Phhh!...Adanalı devam et!

>- Phsss!..Adanalı kime diyom! Devam eeeeyyyt!

>- Aaaauueee!..Ulen kulaana şalgam mı kaçtı kime diyom yürüsene! ( Phhh &

>Phsss: Megafondan çikan tiz sesler)

>- 34 VG 0983 sağaaa çekhh!

>- 34 VG 0983 sağaaa çekhh!

>- Sola demedik öküzzzzzzz! Sağa çekhh!

>Göztepe soyak site'sinin önünden yürüyorum... Birden polis bir BMW'yi

>durdurdu... Polislerden biri indi diğeri de içerden bakıyor, ben de yana

>döndüm bakıyorum öyle, enteresan geldi. Adam sarhoş falandı, biraz bakiim

>eğlenirim diye düşündüm...

>İçerideki polis birden megafonla; "Önüne dön, önüne dön, kendi tipine bak

>sen soytarı" dedi…

>Mecidiyeköy'de bir sabah erken, polis otosu arabanın tekine sesleniyor;

>"Zabahınan ceza yazdırma zabahınan" (Sabah ile demek istiyor)

>-Şoförün biri trafik sıkışık iken park yasağı olan yere direksiyonu kırar ve

>durur...

>Polis; "Beyaz uno çek kardeşim park yasak!" gibilerinden bir anons yapar...

>Şoför el kol hareketleri yardımıyla "Abi ekmek almaya geçiyom hemen çıkacam"

>der !.. Yarım saat kadar sonra elini kolunu sallaya sallaya çıkınca polis

>anonsu patlatır; "Beyaz uno, ekmek nerde lan?"

>Polisler arabayı sürenin tipine göre hitap etmesini de bilirler;

>- Sarışın bayan saa çeker misiniz diyorum, lütfen

>- Beyefendi... Bıyıklı... Bekleme yapma!

>- Deri ceketli.. Et benli.. Hade..

>- Duymuyor musun lan! Gözlüklü zibidi!

>Olay Çankaya'da geçiyor... Ankara'da patates soğan satan, megafonlu bir

>kamyonet. Polis anons yapıyor; "06 MN 1945 ilerleeeeeee…"

>Kamyonetin megafonundan cevap geliyor; "Anlaşıldı tamaaam!.."

Yorum bağlantısı
Naci Özkan
İnternetteki vatandaş-polis diyalogları, alıntıdır.

hehe güzelmiş... :D

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...