İçeriğe Yönlendir

Kilitlenebilen Torpido

Burak Karadeniz

Recommended Posts

Burak Karadeniz

Fordlarda anahtarla kilitlenebilen torpido varmı hiç? Bazı araba markalarında var ve bence çok önemli bir özellik. (golf de gördüm)

Aracınızı bir otoparka, yıkamaya veya birine verdiğinizde özel eşyalarınızı saklamaya yarıyor.

Mahalleden bir abinin 1990 model civarı bir toyotası var (modelini bilmiyorum ama zamanının en lüksüymüş) arabanın torpidosu ve bagajı arabadan bağımsız olarak ayrıca kilitlenebiliyor.

Ford yapmıyorsa bu özelliği dışardan ekstra yaptırabilirmiyiz acaba?

Yorum bağlantısı
Burak Karadeniz

Güzel bir özellikmiş keşke standart olarak devam etseymişler.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

79 Toyota Celicamda, torpido kitlenebiliyor, kontak anahtarsız marşa basılabiliyor.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

93 model Concorde da vardı.Dijital klima ve yol bilgisayarım bile vardı.... :huh:

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Olay torpidoyu açan düğmede.Focusta nasıl bilmiyorum ama belki uydurulabilir ama anahtar meselesi zor.Hiç bakmadım, yarın bir detaylı inceleyim Fiestayı...Concorde da düğme iki yandan sıkınca açılıyordu torpido.Kilit sadece sıkma hareketini engelliyordu.

Yorum bağlantısı
Burak Karadeniz

kapağı değiştirip anahtarlı bir kapak takılması gibi birşey olsa öylede olur, orjinal kapağa anahtar yeri uydurmak biraz zor olur gibi

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
79 Toyota Celicamda, torpido kitlenebiliyor, kontak anahtarsız marşa basılabiliyor.

kontak anahtarsız?

şimdiki megane lar gibi mi yoksa düz kontak mı :kafa:

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Anahtarı kontağa takıp bir kere çeviriyorsunuz, kilit açılıyor, sonra anahtarı çıkarıp marşa basabilir, aracı stop edip tekrar çalıştırabilirsiniz, kontağı kitlemek isteyince bir kademe geriye çevirince kontak kitleniyor, mesela aracı yıkamaya vs. bıraktınız, anahtarı yanınıza alıp gidebiliyorsunuz, yıkamacının işi bitince kontağı kitleyip, aracı içerden kitleyip park ediyor ve gidiyor. Eski amerikanlarda da buna benzer özellik vardı.

Yorum bağlantısı
Fazlı Özdemir

Bizim ranger da var torpido anahtarı. Ancak kontak anahtarıyla aynı anahtarı kullanıyor.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Celica da kontak kilidini açmakk için bir defa sağa çevirdikten sonra, anahtar yerinden çıkabiliyor.

Yorum bağlantısı
Levent Ayhan

benim granada mda orjinal torpido kilidi var.kontak anahtarıyla kilitleyebiliyorsunuz.askerde iken zimmetimde olan 2000 model transit 15 turbo minibüsün torpido kilidi yoktu.damak üstüne küçük bi operasyonla metal dolap kilidi takmıştım.çokta kullanışlı oluyordu.görenler orjinal zannetmişti.

Yorum bağlantısı
Sezgin Geridönmez

Benm Mondeo'nun kitapçığında da torpido kilitlenebilir diyor. Fakat anahtar sokulabilecek bir yer bulamadım.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Kontak gövdesinin şekli biraz değişik, anahtar giren yere herhangi bir anahtar yardımı ile çevrilebiliyor.

Yorum bağlantısı
Alaattin Çakıroğlu
bizim kilit işi olmaz mı yani sizce :lol:

olur olur bir tornavida bir matkap ve kilit bu işi çözer ama gözünü iyi karartacan sadece plastik malzeme acımazsan olur.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...