İçeriğe Yönlendir

Kompenant ve amfi ile ilgili...

Naci Özkan

Recommended Posts

Naci Özkan

coonectin önlere 13cm kompenant taktırmak istiyodum... forumda daha öncede bu konuyla ilgili konu açmıştım...taktırmak için elektronikçiye gittiğimde teybimin orjinal olması dolayısıyla seste pek bi fark olmayacağını orjinal teyibin ses çıkışının çok düşük olduğunu bunu amfi ile desteklemek zorunda olduğumu söyledi ve taktırmaktan vazgeçtim...sizce dediği gibi seste herhangi bi artış olmazmı ben pek amfi işine girmek istemiyodum ama bana sadece 4hoparlörü çalıştıracak orta yollu bi amfinin maliyeti ne olur... amfi bağlanırsa üstündeki hoparlörlerinde değişmesi lazımmı? bu konuda beni bilgilendirirseniz sevinirim..!

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

50-90 Tl civarında 4 çıkışlı anfi bulabilirsiniz. Elbetteki orjinal hoparlörlerden çok iyi ses alınmaz ve ömrü kısa olur, 13 cm lik başka hoparlör takarsanız da, pionerr kenwood vs. gibi markalar dışındaki hoparlörlerin ömrü, anfi ile çok fazla olmaz.

Yorum bağlantısı
Naci Özkan

13cm pionerr kenwood vs. gibi markalardan 4tane hoparlörün ortalama fiyatı nedir? amfinin ekstra malzemeleride var galiba...

Yorum bağlantısı
  • 6 ay sonra...
Emre Özen

sanırım connectin arka bagajdaki hoparlörleri 13cm'in de altında :D yuvaları oldukça küçük görünüyor

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Serdal Karaman

Slm ben geçen hafta bu marka ve model Mıd-tız takımı'nı montaj yaptırdım (JBL GTO-508C 13CM COMPONENT) inan ses çok farketti tavsiye ederim montajı iyi anlayan birilerine yaptır...Anfiye hiçde gerek yok...

Yorum bağlantısı
Naci Özkan
Slm ben geçen hafta bu marka ve model Mıd-tız takımı'nı montaj yaptırdım (JBL GTO-508C 13CM COMPONENT) inan ses çok farketti tavsiye ederim montajı iyi anlayan birilerine yaptır...Anfiye hiçde gerek yok...

önleremi arkalaramı yaptırdınız...mid bass anfisiz veya orjinal teyple performansı düşük bi ses alacağımızı düşünüyorum...orjinal hoparlörler çok kötüydü 2takım pioneerlerle değiştirdim bende...ses baya farketti!

Yorum bağlantısı
Murat Göreli

peki tizleri nereye monte ettiniz bende almayı düşünorum tiz takacak uygn biryer blamadım

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Serdal Karaman

Aracin Resmi

aracı satmayı düşünmediğim için bu şekilde kapılara montaj yaptırdım bana göre yakıştı tabiki herkezin kendi fikri...

evet bende ilk başlarda anfi olmadan kötü ses alacağımı düşünmüştüm fakat kolonlar değişince yanıldığımı anladım şimdi 1 çift takım daha aldım fırsat bulunca onlarıda taktıracam o zman ses far ederse bilgilendiririm...

Yorum bağlantısı
Melih Mütevellioğlu
(düzenlendi)

Amfi kullanmadan 5000RDS radyo teyp te önlere Sony ht 130 sn arkalara Sony ht 170 sn component hoparlör kullandım.Ses kalitesi orijinal haliyle mukayese edilmeyecek şekilde arttı.GLX alma aşamasındayım nasip olur da alırsam ilk iş bu kez Pioneer TS-E 130 Cİ ve TS-E 170 Cİ component hoparlörleri kullanmak.Bunların frekans aralığı Sony ye göre daha iyi.Daha önce de TS-E serisi 2090 ve 1390 kullanmıştım.Bunlar 3 yollu idi son derece doğal sese sahiptiler.

tarihinde Melih M tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Melih Mütevellioğlu

Sayın Mehmet bey söylediğiniz çok doğru.5000 RDS ile devam etmek hataydı,sırf direksiyon kumandası devre dışı kalmasın diye katlandım.Şimdi belirttiğim gibi 110 GLX alma aşamasındayım.Hadi hoparlörleri dediğim gibi Pioneer yaptık cihazı ne yapacağım bilmem.Cihaz biliyorsunuz CD 6000 Focus Trend'le aynı herhalde.TurOto da GLX müzik sistemini denedim pek keyifli değil.Bu cihazı ancak Focus Titanyum'ların Sony cihazı ile değiştirebilirz gibi.Titanyum'da denediğim Sony cihaz hakikaten oldukça üstün performansa sahip.Önce hoparlörleri değiştireceğim olmadı cihazı Sony yapacağım.Amfi vs. çok komplike şeyler pek sıcak gelmiyor bana.Memleketime ve size selamlar.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...