İçeriğe Yönlendir

Viraj Dönüş Sistemli Sis Farları Video

Alkın Yılmaz

Recommended Posts

Alkın Yılmaz

Bizim focuslara yapılamazmı?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

İlk gören Polis durdurp ceza yazmaya çalışacaktır, şu anda piyasada ki yeni salgın gündüz farları, DRL sistemi diye de isim takmışlar haydi hayırlısı. Sanırım 35W lık ampullerle kontağa bağlı devamlı yanan sis farı formunda lambalar.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Bence bütün araçlarda standart olması gereken bir uygulama.Lüks olarak görmüyorum.Güvenli sürüş için gerekli.Özellikle bizim yollarımız çok karanlık.

Yorum bağlantısı
Musa Can Koca
(düzenlendi)

Sistemi yapan Skoda değil farların üreticisi Hella'nın marifeti deniliyor böle farlar aynı özellik Mercedes yeni C serisinde de var

Focus 1 için Hella Viraj aydınlatmalı farlar

Aslında bu sistemde 40 Km hızın altındaki dönüşlerde sis farlarını 40Km üstündeki dönüşlerde de kısa farların 15 derce dönmese gerekiyor,bunda olduğu yerde kısa farlar da dönünce biraz şaşardım açıkcası.

Focus için olanıda yapılmış, Hella tarafından ama fiyatı biraz tuzlu çifti 1000 TL gibi bir rakam

DRL(gündüz farı) ilk Audi kullanmaya başladı,2010 dan sonra sanırım bütün araçlarda standart olucak Audi'de led gündüz farı var daha şık ve ilgi çekici,yeni Golf'te ise uzun far enerjisini düşürerek sağlıyorlar,daha ekonomik

Önemli olan gündüz görünürlüğü artırmak,güvenli sürüşe katkı (farımda açık yolum da hesabı :D ) ileride her araçda olacağı için,üreticilerin haliyle ekonomik bir yol izleyeceği Golf 5 deki gündüz farı ile ilk sinyallerinde vermiş oldu zaten.

tarihinde Musa Can Koca tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

bu uygulamayı ilk mersoda gördüm ardından fiat bravoda sonrada yeni golfde yeni golf aydınlatmaya gerçekten önem vermiş aracın çok çeşitli aydınlatma sistemi var gündüz farı bu sürüşe duyarlı sis farı gibi

Yorum bağlantısı
Alkın Yılmaz

Yeni passatlardada var farın içine gizlenmiş ayrı bir ampul var o yanıyor;)

Yorum bağlantısı
Orhan Ünsal
Bence bütün araçlarda standart olması gereken bir uygulama.Lüks olarak görmüyorum.Güvenli sürüş için gerekli.Özellikle bizim yollarımız çok karanlık.

+1500

kesinlikle gerekli. belki güvenlik paketine de sokulabilir. ama türkiye şartlarında standart olmalı.

ancak bizde ekonomik olması için bir ampulün bile takılmadıgını düşünürsek....

Yorum bağlantısı
Oskay Furtuna
Yeni passatlardada var farın içine gizlenmiş ayrı bir ampul var o yanıyor;)

Yeni mondeo dada var bu özellik özellikle park ederken çok işe yarıyor.

Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu

Yeni Lancialarda var bu sistem.Güzel düşünülmüş bence.

Yorum bağlantısı
Okan Yeşim

ya bunu sanayi işi ile çözebilirmiyiz? ucuz yollu ? iyi bir elektirikçi ile

Yorum bağlantısı
Levent Ayhan

el işçiliği güzel olan biri bunu yapabilir.çok güzel bi uygulama...

Yorum bağlantısı
Barış Çelik

Gerçekten çok güzel olmuş sizinde dediğiniz gibi polisler sisleri gördügü anda hemen çeviriyor ülkemizde çoğu şey yasak yurt dışında cam filmleri selbest mesela herkes yaptırıyor ülkemizde hemen çeviriyorlar. Ama şunu diyebilirim geçen gün filmlerimi yeni yaptırdım ve polis çevirdi ve trafik vardı dedigi şuydu belki ben iyi birine denk geldim ama :good1: ön yan camların açık bu iyi buna bişey demiyoruz dedi ama bazıları ön cam dahil hepsini filmletiyorlar, ve bu yüzden çevirmek zorunda kalıyoruz içinde ne olduğunu göremiyoruz diyorlar ya bir komplo olabilirse yada bir törer saldırısı olabirse bence türk polisimizdede artık büyük bir ilerleme var fikrimce :fiuw:

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Yeni mondeo dada var bu özellik özellikle park ederken çok işe yarıyor.

titanyumda var mı yoksa titanyum -x te mi var

Yorum bağlantısı
Burak Karadeniz

Bu araçları aman bizim polisler görmesin :p sis lamban yanıyor diye ceza yazar, bide bak biri yanıyor biri yanmıyor ampulu geçmiş sende yaptırmamışsın diye üstüne başka cezada yazarlar :p

Yorum bağlantısı
Bayram Bekman

bu sıstem audı de mevcut. 2006 a4 te sısler yon degıstırmıyor ve tek tek yanmıyordu.ama xenonlarda vıraja tepkı vardı. 2008 a3 te xenon plus var,bunun ıcınde;otomatık yanan farlar,vıraja duyarlı optık xenonlar,otomatık yukseklık ayarı ve drl mevcut.sıs lambası atractıon pakette yok.drl'nın tam amacını bılmıyorum :/ ıstersenız devreden cıkartabılıyorsunuz,ıstemezsenız kalıyor. park ampulunden bıraz daha fazla ışık verıyor.

Yorum bağlantısı
  • 6 yıl sonra...
Mustafa Karabulut

Merhaba Sevgili Abilerim, Servet Abim'de hatırlayacaktır, uzun bir süre önce kendisi ile yaptığımız mini Ordu buluşmasında bu konu hakkında konuşmuştuk ve yapılabileceğinden bahsetmişti, ancak üzerindee duramamıştık.

Araçlarımızda olmayan ama faydalı olduğunu düşündüğüm viraj aydınlatması ile ilgili yaptığım araştırmada Osram Ledriving Fog haricinde profesyonel bir ürüne rastlamadım, fiyatı yüksek olduğu için kendisi ile tanışmak istemedim ancak Osram'ın çalışma prensibine yakın bir modülü yapıp yapamayacağımızı tekrar sizlere sormak istedim, aşağıdaki örnek videoda gördüğünüz gibi, sinyal verildiğinde sinyal verilen taraftaki sis farı açılıyor, sinyal kapatıldığında kapanıyor, bunu yapabilir miyiz ?

https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=lqM7FqDwIFU#t=51

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Kafa yoracak başka işler var şu anki durumumda.

Yorum bağlantısı
Mustafa Karabulut
(düzenlendi)

Hayırdır abi :/

tarihinde Mustafa Karabulut tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
İbrahim Can

Turbo basinc gostergesinin aktivitesimi abim[emoji52] [emoji4]

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Yok daha önemli, geleceğimiz evlatlarımızın emanet edildiği okullar ve denetimleri

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Misafir

Merhaba Sevgili Abilerim, Servet Abim'de hatırlayacaktır, uzun bir süre önce kendisi ile yaptığımız mini Ordu buluşmasında bu konu hakkında konuşmuştuk ve yapılabileceğinden bahsetmişti, ancak üzerindee duramamıştık.

Araçlarımızda olmayan ama faydalı olduğunu düşündüğüm viraj aydınlatması ile ilgili yaptığım araştırmada Osram Ledriving Fog haricinde profesyonel bir ürüne rastlamadım, fiyatı yüksek olduğu için kendisi ile tanışmak istemedim ancak Osram'ın çalışma prensibine yakın bir modülü yapıp yapamayacağımızı tekrar sizlere sormak istedim, aşağıdaki örnek videoda gördüğünüz gibi, sinyal verildiğinde sinyal verilen taraftaki sis farı açılıyor, sinyal kapatıldığında kapanıyor, bunu yapabilir miyiz ?

Bununla ilgili ne beyin fırtınaları yaptık.[emoji1] En son örtmenimin kobay pardon güzel arabasında uygulama yapılacaktı noldu bilmiyorum.[emoji4]
Yorum bağlantısı
Mustafa Karabulut
(düzenlendi)

Gece uçuşu adlı forumumuzdan bir arkadaş, bu videodaki araç için modül imal etmiş ve bir süre satış yapmış, ancak internette araştırmama rağmen güncel durumu hakkında bilgi edinemedim.

http://www.btmhost.com/otosens/index.php?islem=urun&ID=36

tarihinde Mustafa Karabulut tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Misafir

En basit olan sinyal tetiği ile çalışan roleden sis'lere akım vermek.Osram ürünü bu şeilde çalışıyor olabilir ama sanırım elektronik swich kullanıyor.

Son videodaki arkadaşımız benimde daha önce bir kaç konuda yazdığım direksiyon miline swich modulü ve ile çalışan bir devre ile yaptı.Arkadaş dahada geliştirerek pic yazılımla bu işi yaptı diye biliyorum.

Bence aramaya ve kafa yormaya gerek yok bu arkadaşa ulaşıp ürünü edinmek yeterli.Oldukça ideal bir dizaynı var.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...