İçeriğe Yönlendir

Wd 40'ın Kullanıldığı Yerler

Sani Gerşon

Recommended Posts

Sani Gerşon
(düzenlendi)

serkan bey'in linki klüp kısmındaymış, konum tekrar açıldı :angry::rolleyes:

tarihinde Sani Ger?on tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Nuri Güngör

kulüp dısında da vardı ama sanırım o konu da kapatıldı

Yorum bağlantısı
Tayfun Yeşil

onuda ben açmıştım ne bereketli bir konuymuş maşallah.

Yorum bağlantısı
Nuri Güngör

tayfun hocam senin actıgını biliyordum ama kulüpte mi sohbette mi açtıgını hatırlayamadıgımdan yazmamıştım

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Vaybe iyi düşünmüşler, şantiyede kamyon üzerinde denerim artık...

Yorum bağlantısı
Ruhi Gökhan

Burda yapılan olayı ben sırtta ağrı olduğunda bardak çektirmeye benzetiyorum :D Yanınca dışarıdan oksijeni emiyor ve lastik şişiyor :)

onuda ben açmıştım ne bereketli bir konuymuş maşallah.

Tayfun Bey, sizin açtığınız kulüp içindeydi, cub unkide kulüpte olduğu için kapatmak zorunda kaldım, bu konu gibi dışarda olsaydı kapatmazdım :)

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Benim kuzende açık alanda sivrisinekleri uzaklaştırmak için wd40 kullanıyordu.Epey etkili oluyor.

Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
Rıdvan Kocabaş

Geçenlerde büyük bir yapı markette dolaşırken Wd-40 ların indirimde olduğunu gördüm ve aldım . Acaba nerelerde kullanabilirim ? Birde kontak spreyler var onlardan almadım onlar nerelerde kullanılıyor wd 40 la farkı var mı ?

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

WD-40 yağlama özelliği olan bir spreydir.Kontak spreylerinde ise yağ yoktur.Wd-40 genel olarak temizlik ve ses yapan yerlerde kullanılıyor.Ancak balatalara falan sakın sıkmayın.Kontak spreyleri ise daha çok elektronik aksamlarda temizlik yapmak için kullanılıyor.Kontak spreyleri uçucudur.Kalıntı bırakmazlar.

Yorum bağlantısı
Nuri Başer
Geçenlerde büyük bir yapı markette dolaşırken Wd-40 ların indirimde olduğunu gördüm ve aldım . Acaba nerelerde kullanabilirim ? Birde kontak spreyler var onlardan almadım onlar nerelerde kullanılıyor wd 40 la farkı var mı ?

WD-40 yağlıdır.. yağlama ve pas çözme işlemlerinde, tüm metal yüzeylerde kullanılabilir.. Kontak sprey mavi olan yağsız uçucu, kırmızı olan ve sinek ilacı gibi kokanı da yağlı olanıdır.. MAF v.b. temizliklerde mavi Kont. Sprey kullanılması tavsiye edilir.. dişli, vida, somun v.b. bölgelerde WD-40 uygundur, fan v.b. bölgelerde kırmızı kont. sprey iyidir..

Yorum bağlantısı
Rıdvan Kocabaş
WD-40 yağlama özelliği olan bir spreydir.Kontak spreylerinde ise yağ yoktur.Wd-40 genel olarak temizlik ve ses yapan yerlerde kullanılıyor.Ancak balatalara falan sakın sıkmayın.Kontak spreyleri ise daha çok elektronik aksamlarda temizlik yapmak için kullanılıyor.Kontak spreyleri uçucudur.Kalıntı bırakmazlar.

Wd -40 neden balatalara sıkılmaz ?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Kontak spreyide alsaydınız keşke...

Kontak spreyi tüm düğmelerde kapı kilitlerinde, oksitlenmiş tüm anahtarlarda kullanabilirsiniz..

Wd-40; insan vücudunda bir işe yaramıyor, bir kaç kişi saç çıkarır ümidi ile kafasına sürdü ama başarısız oldu..

Bunun dışında mekanik ve kareketli her yerde kullanabilirsiniz..

Yağ çözücüdür, temizleyicidir, yağlayıcıdır...

Pası çözer, gıcırtıya birebirdir..

Wd-40

Philips kontakt sprey

Sıvı gres

Her evde her araçta olması gerekli ekipmanlardır...

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Balataları yağladığı için frenleriniz tutmaz.Çok sakıncalıdır.Balata temizliği için yağsız balata temizleme spreyleri var.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Rıdvan Kocabaş

O zaman kapı kilitlerinde ve paslanmış somunlarda kullanılıyor :lol2:

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

peki wd-40 pis pis kokar mı :D bende benzer bir ürün var kokusu adamı öldürüyor :p

Yorum bağlantısı
Nuri Güngör

ben birkaç kere kapılara sıktım gıcırtıyı kesmedi acaba özelligini kaybetmiş olabilir mi 2 yılı gecti alalı

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Gıcırdayan yeri denk getirememişsindir... Yada içine almamıştır...

Sıvı gres daha etkilidir bu tür durumlarda..

Yorum bağlantısı
Nuri Güngör
Gıcırdayan yeri denk getirememişsindir... Yada içine almamıştır...

Sıvı gres daha etkilidir bu tür durumlarda..

abi resmen WD40 banyosu yaptırdım ama dedigin gibi belki içine yeterince almamıştır gres yagını da bir deneyeyim

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...