İçeriğe Yönlendir

Mazot deposu temizliği

Birol Yılmaz-2

Recommended Posts

Birol Yılmaz-2

Arkadaşlar merhaba benim aracın deposunda pislik olmasından şüpheleniyorum niye derseniz depo çeyrekten aşağı inince araç teklemeye öksürmeye başlıyor. depoyuda söktürmek istemiyorum çünkü başıma gelmişti takılırken şamandıra ve depo boğazından yakıt sızdırmıştı zor bela gidermiştik.

Depoyu sökmeden temizleme şansı varmı kimyasal maddelerle gibi bilgisi olan yaptıran varmı? şimdiden çok teşekkürler

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Yakıt deposundan çekilen yakıt daima en alt tabandan çekilir, depodaki pislik ve teklemeyi teknik olarak bağdaştıramam.

Yorum bağlantısı
Birol Yılmaz-2
Yakıt deposundan çekilen yakıt daima en alt tabandan çekilir, depodaki pislik ve teklemeyi teknik olarak bağdaştıramam.

abi doğru diyorsun en altan çekiyor fakat siz daha iyi bilirsiniz ama depodaki pislik ve su zaten deponun dibine çöküyor doğal olarak pisliği çekiyor. çeyreğin altına inince depoda 10,15 lt mazot kalıyor ve daha çok pislik çekiyor gibime geliyor

buğün filtreyi tekrar değiştirdim yine pislik vardı pompacı pompanın sağlam olduğunu söyledi zaten aracın çalışmasındada sıkıntı yok sadece çeyrek altına inince öksürüyor başlıyor öyle her zaman değil ara sıra öksürüyor

Yorum bağlantısı
Serdar Yeniçeri
Arkadaşlar merhaba benim aracın deposunda pislik olmasından şüpheleniyorum niye derseniz depo çeyrekten aşağı inince araç teklemeye öksürmeye başlıyor. depoyuda söktürmek istemiyorum çünkü başıma gelmişti takılırken şamandıra ve depo boğazından yakıt sızdırmıştı zor bela gidermiştik.

Depoyu sökmeden temizleme şansı varmı kimyasal maddelerle gibi bilgisi olan yaptıran varmı? şimdiden çok teşekkürler

o kimyasalların pisliği yok etmiyor bir yerde yine topak halinde bırakıyor...

Yorum bağlantısı
Birol Yılmaz-2
:fiuw: arkadaşlar depoyu söktürdüm gözlerime inanamadım depodan balçık çıktı yaa alabildiğimizi aldık daha sonra sıcak basınçlı suyla iyice yıkadık en son içini iyicene emin olmak için bezle sildim tertemiz oldu sonra yakıt borusunuda değiştirdim sonuç harika çok enfes oldu gidişi değişti öksürmenin ö sü yok artık rahatladım ya üstümden büyük bir yük kalktı şimdi ikimizde mutluyuz tabi eşim hariç:good1:
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Birol Yılmaz-2
Herseyi anladimda, es neden mutsuz onu cozemedim ? ;)

Eeee günün çoğunluğunu sanayide geçirince ister istemez gerginlik oluyor...

Yorum bağlantısı
Uğur Aksoy

arabalarımız eşimiz gibi ,seviyoruz,cilalayıp makyajlıyoruz,özen gösteriyoruz,eskiyince değiştiriyoruz ;)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
eskiyince değiştiriyoruz ;)

Lemiii...

Umarım evli değilsindir.. Evli isen.. umarım eşin okumaz.. ;)

Yorum bağlantısı
Birol Yılmaz-2
keşke bi foto olsaydı, çok merak ettim şimdi...

depoyumu merak ettiniz? :lol2:

Yorum bağlantısı
Birol Yılmaz-2
Aslinda temizlenmeden onceki hali buydu, temizlendikten sonra boyle oldu gibi bir foto olsa gercekten guzel olabilirdi.

valla haklısınız ama hiç düşünemedim sorunumun çözülmesinin şevkiyle hiç birşey aklıma gelmedi :lol2:

Yorum bağlantısı
Birol Yılmaz-2
Olur ole, caniniz sagolsun.

valla inanın arabanın gaz yememesi öksürmesi hep pisliktenmiş yakıt borusuda değişince aracın performası çok çok arttı gaza bastıkca basasım geliyor valla bu araba gidiyarmuş ya:) valla emzik verilmiş çocuk gibi mutlu oldum :lol2:

Yorum bağlantısı
Uğur Aksoy
Lemiii...

Umarım evli değilsindir.. Evli isen.. umarım eşin okumaz.. :D

13 yıl evli kaldıktan sonra ,arızalar çıkarmaya başladı ( dık ) ,baktık rektifiye zor oluyor ( rotary makina ) :lol2: elveda dedik :D

6 yıldır çeşitli araçlar kullanıyorum,connectti çok sevdim :lol2:

herkese ilk aracıyla yaşlanıp ölmeyi nasip etsin..

valla inanın arabanın gaz yememesi öksürmesi hep pisliktenmiş yakıt borusuda değişince aracın performası çok çok arttı gaza bastıkca basasım geliyor valla bu araba gidiyarmuş ya:) valla emzik verilmiş çocuk gibi mutlu oldum :good1:

geçen gün benim connectte mazot filitresindeki sensördeki denetlemeyle,göstergedeki su ikaz ışığı göz kırptı ,bir depo temizliğide benmi yaptırtsam.

Yorum bağlantısı
Birol Yılmaz-2
13 yıl evli kaldıktan sonra ,arızalar çıkarmaya başladı ( dık ) ,baktık rektifiye zor oluyor ( rotary makina ) :lol2: elveda dedik :D

6 yıldır çeşitli araçlar kullanıyorum,connectti çok sevdim :lol2:

herkese ilk aracıyla yaşlanıp ölmeyi nasip etsin..

geçen gün benim connectte mazot filitresindeki sensördeki denetlemeyle,göstergedeki su ikaz ışığı göz kırptı ,bir depo temizliğide benmi yaptırtsam.

sizinki o kadar değildir benimki kaç yıl gümrükte sabit yattı allah bilir bence onun etkisi büyük

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Birol Yılmaz-2

turgay abi harcanan bir şey yok malzeme sadece iki oring conta 2tl gerisi işcilik ben ustama 30 tl verdim depo plastik elimizle ve basınçlı sıçak suyla temizledik sonuç gayet temiz

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...