İçeriğe Yönlendir

Torpido gövde çerçeve mahvoldu

Guest Ercan Toprako?lu

Recommended Posts

Guest Ercan Toprako?lu

arkadaşlar iyi niyetle arabam güzel koksun diye aldığım (güya en kalitelisini aldık) koku resimde görüldüğü üzere torpido boyasını kabartarak mahvetti. sizlere sorum bunu nasıl düzeltebiliriz. astar attırarak boyatmamı önerenler oldu bu iyi sonuç verirmi? orjinal renk ve görüntüde nerede boyatabilirim. auto king yada servise mi gideyim. değiştirmeye gerek yok ama boya olmazsa değişme söz konusu olabilir. bu parça tek başına satılırmı? şimdiden teşekkürler..

Yorum bağlantısı
Guest Ercan Toprako?lu

evet ızgara askılı kokulardandı...tavsiyeniz için teşekkürler.nasıl bu izi yok edicem forumdan yorum bekliyorum...

mehmet cok haklı bende bundan kullanıyorum .temizlemeyi denedinizmi siz bu dökülen sıvıyı

iz sıvının izi değil. sıvı boyayı kabartarak iz oluşturdu. yani boya kabardı...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Eeee... her gördüğümüzde söylüyoruz..

Bu forumda o kokuyu kullanmayın diye belki 500 defa söylenmiştir... Okumadınız mı hiç...

Geçmiş olsun...

Yorum bağlantısı
Guest Ercan Toprako?lu

malesef mehmet bey arabayı alalı bir ay oldu ve bir aydır foruma üyeyim...konu başlıklarını takip ediyorum ama denk gelmemiş...

Yorum bağlantısı
Halil Gümüş

Forumda bir arkadaş o parçanın rengini değiştirmeyi düşünüyordu ama sonra ne oldu takip edemedim.

Bence tamiri olmaz,sökülüp boyanır diye düşünüyorum...

Yorum bağlantısı
Guest Ercan Toprako?lu

astar atılarak boyanırsa hiçbir sorun olmaz diyorlar ama tersini belirten arkadaşlarda var... ne yapmalıyım

Yorum bağlantısı
Guest Sinan Akg

Geçmiş olsun bi çıkma olarak parçayı satın alabilirsiniz...Bulursanız ama en güzeli airwick bende ondan kullanıyorum...

Yorum bağlantısı
Okyay Pay

benim esk focusta o parça kırılmıştı

çıkarıp ısıyla kaynaklayıp zımparalayıp boyatmıştım

hiç sorun olmamıştı

Yorum bağlantısı
Guest Ercan Toprako?lu

boyatma işlemini nerde yaptırmıştınız...eski boyayı sanırım tamamen kazıyarak boya yapmışsınız..

Yorum bağlantısı
Yasin Yaparoğlu

bence bu maun kaplama denilen yapışkanlı kaplamalar var onlarla hem aracın içini güzelleştirirsiniz hemde iyi bir çözüm olur benim düşüncem.. koku olarakta yumoşun halı ve çamaşır kokusu var bence çok iyi kokusu kolay kolay çıkmıyor arada bi fıslarsınız ;)

Yorum bağlantısı
Guest Ercan Toprako?lu
(düzenlendi)

kaplatmak ta iyi bir alternatif. yalnız girinti ve çıkıntı kısımlarrı kaplanırken sıkıntı oluşurmu. yani kaplama yapışkanı kesmek eklemek görüntü kirliliği oluştururmu? saolun öneriler için...

tarihinde Ercan Toprako?lu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Okyay Pay
boyatma işlemini nerde yaptırmıştınız...eski boyayı sanırım tamamen kazıyarak boya yapmışsınız..

ince zımpara sonra boya

kaportacı arkadaş yapıvermişti sağolsun

ama ne yalan söyliyim carbon kaplama da fena fikir değil benim aklıma gelmemişti

Yorum bağlantısı
Engin Özarı

Modifiyecilerde veya Hepsiburda comda hazır maun kaplamalar var. Onlardan alıp yapıştırırsanız eskisinden çok daha güzel olur.Ama çin malı olmasın.. . Kalitelisinden olacak. Nette araştırın. maun kaplama olarak bir sürü site var. oradaki fotoğraflardan bilgi alabilirsiniz.. Geçmiş olsun...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Carbon kaplama +1

Boyanacaksa da astar atılır zımparaalnır boyanır, Hiç bişey de olmaz... Güle güle kullanılır...

Yorum bağlantısı
Ahmet Ertugay
Carbon kaplama +1

Boyanacaksa da astar atılır zımparaalnır boyanır, Hiç bişey de olmaz... Güle güle kullanılır...

+1

Yorum bağlantısı
Selahattin Akyüz

Aynı sorun bendede oldu boyanın altından metal renkte açık gri bir renk çıkıyor. Benm yaptığım çerçeviyi söküp fren hidroliğini pamukla azar azar yedirdim ve üstendiki boya 1 dk hemen çıktı. Ve altından çok güzel bir renk çıktı o şekilde kullanıyorum.Denemenizi tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
Cavit Doğan

Bu konu hakkında çok uyarılar olmuştu, sizin gözünüzden kaçmış olmalı. Geçmiş olsun..

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

bence ghia modu için gün doğmuş durumunuz varsa oraya ghiaların gri ağaç görünümü olanından takın yoksa kaplamalardan uygulatın onlarda iyi uygulanırsa güzel duruyor

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Bu tip aksamları boyamak için özel boyalar vardır ve hiçbir şekilde deforme olmazlar, auto king gibi firmalarda yapılabiliyor. fiyat araştırması ile kaplama veya boya arasında karar vermek zevk-bütçe meselesi.

Bu kokuların kağıdını okursanız: Araçta kullanmayın yazdığını bile görebileceksiniz :rofl: tuhaf ama gerçek, zarar veriyorlar.

Yorum bağlantısı
Emir Kılıc
Izgaralara asılan kokulardan kullanmışsınız herhalde....

Geçmiş olsun.

Oldum olası nefret etmişimdir onlardan.

Arabanızın güzel kokmasını istiyorsanız aşağıdaki kokuyu tavsiye ederim.

Airwick Decosphere

decospheretrodn8.jpg

bende bundan kullanıyorum kavun kokuyor cok güzel bence.. daha kötü diyende olmadı

Yorum bağlantısı
Yılmaz Kaçar

arabalarda ızgaraya asılan evlerde de prize takılan kokulardan muzdarip olan hayli insan var sanırım. benim de evde prize takılan koku damlatmış, aşağıda bulunan ses sisteminin ayaklığı üzerine damlamış, nikelajlı boyasını olduğu gibi çıkarttı ve çözüm yok, hatta evde yangınlara sebep olabiliyormuş bu prize takılan kokular, geçenlerde de 2008 focusu olan bir arkadaşın cd çaların üzerine akmış ve düğmelerini bozmuş morali çok bozuktu, çünkü verdiği hasarı gidermeniz düzeltmeniz mümkün değil, herkesin aklında olmalı ve dikkat edilmeli... ayrıca buradada bu konu defalarca yazıldı mehmet beyin dediği gibi..

Yorum bağlantısı
İlker Basmacı

sanıyorum sizden önceki sahibi zaten boyatmış sizde boyatıp üstüne maun yada krom göğüs kaplama yaparsanız sıkıntı olmaz

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...