İçeriğe Yönlendir

Bilgisayara format attım ama

Ömer Açay

Recommended Posts

Ömer Açay

NVIDIA GeForce FX 5200 128 mb ekran kartı üstünde nVidia WDM Video capture (universal) kod 10 hatası veriyor dostlar aygıt yöneticisinde yanında soru işareti çıkıyor bu sorunu nasıl çözebilirim 128 mb lık GeForce FX 5200 ekran kartım var.dün gece format attım.bu hatayı veriyor.videolar cd den izlediğim filmler bayaz renkli oluyor.sürücüyü kaldırıp yeniden kurdum gene düzelmedi.open video capture diye bi program kurmaya kalktım oda ücretli.yardım ederseniz çok sevinirim

Yorum bağlantısı
Ömer Açay
(düzenlendi)
TV kartınız var mı?

hayır.yok.ayrıca casper webcam var.bi türlü onuda kuramadım.internette bu konu bayağı tartışılmış ama tam çözümünü bi türlü bulamadım

tarihinde Misafir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Nuri Başer

başka driver bulun.. indirin.. onunla deneyin.. muhtemelen driver problemi.. chipset ve m.board nedir??

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Anakart cd'sinden kurarken, neleri kurmak istediğini sorup onaylatmak isteyen bir menü gelebilir..

Yada sormaz ama ayrı ayrı kurmanız gerekebilir..

Bunlara dikkat ettiniz mi.. ?

Elinizdeki cd orjinal ve ilgili anakarta ait ise bu sorunu yaşamıyor olmanız gerekir...

Yorum bağlantısı
Şükrü Yıldızdal

Driver magician diye bir proğram var.Bilgisayarınızdaki eksik sürücüleri bulup indiriyor.Onu kullanabilirsiniz,yalnız full olması gerekiyor.Bulamazsanız söyleyin ben buraya yüklerim.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Bunun anakartla bir ilgisi yok.Sanırım formattan sonra ekran kartı sürücülerini yüklemediniz.Windows xp kendisi yükledi.Bazı ekran kartı modellerinde windows kendi sürücüleri sıkıntı yaşatabilir.Aşağıdaki sürücüyü indirin ve yükleyin.Sorun kalmayacaktır.Her ihtimale karşı ünlem işareti olan kısımlara önceden sağ tıklayıp kaldır deyin.Sürücüyü sonra yükleyin.Kolay gelsin.

http://www.nvidia.com/object/winxp_175.19_whql.html

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Bunun anakartla bir ilgisi yok.Sanırım formattan sonra ekran kartı sürücülerini yüklemediniz.Windows xp kendisi yükledi.Bazı ekran kartı modellerinde windows kendi sürücüleri sıkıntı yaşatabilir.Aşağıdaki sürücüyü indirin ve yükleyin.Sorun kalmayacaktır.Her ihtimale karşı ünlem işareti olan kısımlara önceden sağ tıklayıp kaldır deyin.Sürücüyü sonra yükleyin.Kolay gelsin.

Yani diyorsun ki; Ben onarırım.. :nazar:

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran
(düzenlendi)

Evet söylediğim linkten sürücüyü indirip kurarsa sorun büyük ihtimalle çözülecektir.Eğer ki Tv kartı olsaydı öncelikle tv kartını çıkartıp yükle diyecektim ama zaten tv kartı yokmuş.Bakalım neler olacak :nazar:

imla hatası..

tarihinde Ayhan Onaran tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Cemal Arslan

hatalı driver yüklenmiş...doğru sürücüyü yüklerseniz sorun kalmaz...

Yorum bağlantısı
Cemal Arslan
Bilgisayarcılar dökülmeye başladı :):D

valla kardeş 6 yıl kendi şirketimde teknik servis müdürlüğü yaptım..ankara da bilinen ve saygın bir şirket....şuan ortak değilim ama şirket hala faaliyetine devam ediyor... :)

son olarak bence bu tarz soruların bilgisayar ile alakalı sitelerde sorulması daha faydalı olacaktır. örnek : çizgi elektronik , donanımhaber , tomshardware , pclabs gibi...

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Yok ya bence forumumuzda da elimizden geldiğince yardımcı olmak lazım.Yanlış anlaşılmasın sakın ben saat öğlen oldu ya o yüzden öyle dedim.Yoksa soruyu soran arkadaş dün gece sormuş :) Bilgisayarcılar imdadına ancak yetişmiş.

Yorum bağlantısı
Ömer Açay
Evet söylediğim linkten sürücüyü indirip kurarsa sorun büyük ihtimalle çözülecektir.Eğer ki Tv kartı olsaydı öncelikle tv kartını çıkartıp yükle diyecektim ama zaten tv kartı yokmuş.Bakalım neler olacak :p

imla hatası..

çok ama çok teşekkür ederim .verdiğiniz programla sorun ortadan kalktı.gece 2 ye kadar sorunu çözmeye çalıştım ama başaramadım.bi sorum daha olacak.verdiğiniz programı kurduktan sonra bilgidayarı yeniden açtım.yeni donanım bulma sihirbazı geldi ekrana.donanım usb device.yüklemeye çalıştım ama aygıt yüklenamiyor dedi ve aygıt yöneticisinde usb device hatası görüküyor.acaba bunu nasıl düzeltebilirim
Yorum bağlantısı
Ömer Açay
takılı kamera falan var mı?

kamera deyince program ekle kaldırdan usb device denilen programı kaldırdım.kamerayı usb girişinden çıkardım donanım ekleme sihirbazını çalıştırdım ve kameranın cd sini taktım ve sonuç:hem kamera düzeldi hemde usb device sorunu ortadan kalktı.yardımlarını esirgemeyen ford clup ailesine çok teşekkür edrim

Yorum bağlantısı
Ömer Açay
(düzenlendi)

son bi soru daha sorayım.benim bilgisayarda format attıktan sonra kurulacak cd lerde aşağıdaki menüler var.kurulum yaparken acaba hepsinimi kurmam gerekiyor acaba.acaba video capture hatasını 2.resimdeki install wdm driversi kurmaya çalıştığımdan kaynaklanmış olabilir mi?

dsc04015fl6.jpg

dsc04014wi9.jpg

tarihinde Misafir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

oradan sadece, tanımadıysa usb 2.0 ve audio yu kurmanız yetecektir. sp3 kurdunuz mu?

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Ömer Açay
(düzenlendi)

arkadaşlar yeni bi sorum daha olacak.bilgisayarım başlat menüsüne eskiden olmayan aşağıdaki resimdeki menü eklendi.bu virüsmüdür?acaba vede nasıl yok edilir.herkese cevapları için teşekkür ederim.bi soru daha ekleyeyim affınıza sığınarak.taşınabilir harici disk almak istiyorum.tavsiye edebileceğiniz marka var mı?bütçe önemli değil.kaliteli ve uzun ömürlü olsun yeter

dsc04034.jpg

tarihinde Muhlis Ozturk tarafından düzenlendi
image hatasi (m.o.)
Yorum bağlantısı
Oğuz Yıldırım

Harici diski almışken büyük alın :) yoksa benim gibi masanızın üstünde 4 tane birden oluyor zamanla :) 4 tane harici diskim var , 4 ude Seagate FreeAgent Pro.... Sırf E-sata desteği verdiği için :)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

eklenen menü command menüsüdür. korkmayın, pc nin 1 ve 0 lı hallerinden beridir mevcuttu kendisi. başlat menüsü özelliklerinden düzenleyebilirsiniz.

harici disk olarak smartdisk öneririm. samsung disk kullandığından sağlam ve uzun ömürlüdür.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...