İçeriğe Yönlendir

Alçaltma

Birol Yılmaz-2

Recommended Posts

Birol Yılmaz-2

arkadaşlar benim aracı masraf fazla yapmadan nasıl alçaltırım? özellikle aracın arkasını sw olduğu için normalden biraz yüksek ne önere bilirsiniz? :)

Yorum bağlantısı
Engin Özarı

Amortisör ve bağlantı takoz parçalarının değiştirilmesi sonucunda alçalır diye düşünüyorum... Eski doğan arabamda bu şekilde yaptırmıştım...

Yorum bağlantısı
Osman Dumanlı

Size tavsiyem..Madem arka size yüksek geliyor,KONI nin amortisör ve helezon kitini alarak sağlıklı ve sertlik ayarı değiştirilebilen bir süspansiyona sahip olmanızdır... :) Masrafsız alçaltma işlemleri sürüş konforunu düşürerek,yola tutunmayı tehlikeli hale getirir... :):rolleyes:

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Tek çare uygun kısa yay takmaktır, akabinde amortisör değişimi de gerekebilir, bunun dışında teknik doğru yol yoktur, Ama SW olduğu için arkası yüksek deyişine pek katılamayacağım.

Yorum bağlantısı
Birol Yılmaz-2
(düzenlendi)
Tek çare uygun kısa yay takmaktır, akabinde amortisör değişimi de gerekebilir, bunun dışında teknik doğru yol yoktur, Ama SW olduğu için arkası yüksek deyişine pek katılamayacağım.

abi sedan mondeo la yan yana getirdik benimkinin arkası ve çamurluk içi yüksekliği fazlaydı lastik ebatı aynı ve sedanın bagajı boştu , bu açıdan demek istemiştim sw olması biraz daha fazla yük atıldığı için

abi peki bu sedanla sw nin arka helezonları aynımı( bana parçacı amortisör için aynı değil demişti) aynıysa yay takımını bulabileceğim bir yer veya link önerebilir misin? :rolleyes:

tarihinde Birol Y?lmaz-2 tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Yay parça numarasına bakmak lazım, şase nosu ile sisteme girilince parça nosu aynı mı değil mi belli olur.

Yorum bağlantısı
Birol Yılmaz-2
Yay parça numarasına bakmak lazım, şase nosu ile sisteme girilince parça nosu aynı mı değil mi belli olur.

abi istersen şase nosunu verebilirim

Yorum bağlantısı
Tansel Yavuz

Sw lerin arka amortisöe ve helezonları genelde farklı oluyor,benim focus sw nin diğerlerinden farklı,özellikle helezon diğerlerinden daha kalın ve sanırım 2 bakla daha fazla.

Yorum bağlantısı
Birol Yılmaz-2
Sw lerin arka amortisöe ve helezonları genelde farklı oluyor,benim focus sw nin diğerlerinden farklı,özellikle helezon diğerlerinden daha kalın ve sanırım 2 bakla daha fazla.

evet haklısın arkası sedandan yüksek

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...