İçeriğe Yönlendir

Lastik Ebatları İçin Hesap

Sina Güran

Recommended Posts

Sina Güran

Jantlar arası geçişlerde ve ebatsal arası geçişlerde orjinalden ne kadar uzaklaştığımızı yada dengi olanını gösteren hesabı iyi yapılıp ayarlanmış bir program bilen var ise ekleyebilirmi foruma? Herkesin yararına olacağını düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Sina Güran

:) Teşekkürler hemen bilgi verildiği için.

Aslında konu biraz daha karmaşık, vatandaşın biri kafamı karıştırıyor. Elinde OZ ultraleggera olduğunu (benimkini aynısı) fakat 17" olanı var. Bende ise 16" olan. Takas yapalım diyor, onunkinde sade jantlar varken benimkiler jant+lastik. Değişelim kafa kafaya desede pek aklıma yatmıyor. Çok uzun zamandır jantlarımın büyük olmasından dolayı sürtme vs gibi sorunlar yaşıyordum, artık öyle bir sorunum yok Allaha şükür. 17" alırsam 205 e çıkacak lastik tabanları otomatikman. Kafam karıştı, sizler ne dersiniz?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Yapmak istediğini ve orjinalini gir işte oraya... Sonucu söyler o sana..

Yorum bağlantısı
Sina Güran

Emmi, saolasın. :)

205e geçişin haricinde jant 16dan 17ye yükselince boyunun haricinde başka bir büyüme oluyor mu? Takas fikri hakkında şahsi fikrin nedir?

Yorum bağlantısı
Okyay Pay

Tekerlegin İcadı-Tekerlek Nasıl İcat Edildi-Tekerlegin Bulunuşu,Amerikalı arkeolog Speiser, Gawra’da, M.Ö. 3.000–2.500 yıllarının kalıntılarında tekerleğe rastlanmış; İngiliz meslektaşı Woolley de Ur’da, M.Ö. 2.950 yıllarından kalma mezardan bir tekerlek çıkarmıştır. Ne gibi bir ihtiyacın bu icada yol açtığı kesinlikle bilinmemektedir. General Frugier’nin ilginç ve inandırıcı varsayımına göre, Yontma Taş Çağı’ndan başlayarak insan, avladığı hayvanı, kaya parçaları gibi bazı şeyleri taşıma ihtiyacını duymuştur. Bu soruna çare ararken, kesilmiş bir ağacın yuvarlandığını, böylece taşımayı kolaylaştırdığını fark eden insanlar yüklerini iki ağaç kütüğünün üzerine koymayı akıl etmişleridir. İngiliz tarihçisi Maccurd

y’ye göre; tekerleğin atası, tomar denilen silindir biçiminde dürülmuş k

Yorum bağlantısı
Şükrü Yıldızdal
Tekerlegin İcadı-Tekerlek Nasıl İcat Edildi-Tekerlegin Bulunuşu,Amerikalı arkeolog Speiser, Gawra’da, M.Ö. 3.000–2.500 yıllarının kalıntılarında tekerleğe rastlanmış; İngiliz meslektaşı Woolley de Ur’da, M.Ö. 2.950 yıllarından kalma mezardan bir tekerlek çıkarmıştır. Ne gibi bir ihtiyacın bu icada yol açtığı kesinlikle bilinmemektedir. General Frugier’nin ilginç ve inandırıcı varsayımına göre, Yontma Taş Çağı’ndan başlayarak insan, avladığı hayvanı, kaya parçaları gibi bazı şeyleri taşıma ihtiyacını duymuştur. Bu soruna çare ararken, kesilmiş bir ağacın yuvarlandığını, böylece taşımayı kolaylaştırdığını fark eden insanlar yüklerini iki ağaç kütüğünün üzerine koymayı akıl etmişleridir. İngiliz tarihçisi Maccurd

y’ye göre; tekerleğin atası, tomar denilen silindir biçiminde dürülmuş k

Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan
(düzenlendi)
Bu araca ilk önce hangi hayvan koşulmuştu? Fransız arkeologu Georges Contenau?ya göre, yaban eşeği idi. O dönemde, bu bölgede at bilinmiyordu ve henüz sözünü etmediğimiz Türkler atı ehlileştirmişlerdir

Ehlileştirdiğimiz At, Ama Nedense Hala Arap Ve İng. lerin Atının Daha İyi Olduğu Sanılıyor

http://www.akhalteke.org/web/karakum.nsf/P...es!OpenView

Birde;

Ve Adem?e isimlerin hepsini öğretti. Sonra

onları meleklere yöneltip: ?Eğer doğru sözlüyseniz bunları bana isimleriyle

haber verin? dedi. (2/31)

Yok MÖ den Önce Şu Bulundu MÖ sonra Bu Bulundu. Zaten Biliyorduk..

:D

tarihinde Muhittin Kaplan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Tütün

bende diyom iki haftada bir gomtan neden maça gelmiyor

beygirlere yem vermeye gidiyormuş o gene

Yorum bağlantısı
Erkan Baydemir

Sina,sana en fazla 205/40 R 17 olucak ama oda olursa.Kurcalamak lazım,jantın Et si falanda var işin içinde.

Seninkiler neydi 195/45 mi yoksa 205/45 R 16 mı.

Yorum bağlantısı
Sina Güran
Sina,sana en fazla 205/40 R 17 olucak ama oda olursa.Kurcalamak lazım,jantın Et si falanda var işin içinde.

Seninkiler neydi 195/45 mi yoksa 205/45 R 16 mı.

195-45-16 7offset fakat +2şer cm'er spacerlar var Erkan abim.

Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Cihangir Elbasan

Fiesta TDCi 2011 titanyum aracımın 15 jant 195 50 15 continantel lastikleri var.

yanak genişliği biraz daha fazla lastik alıp takmak istiyorum.Alttan da geniş olsun yanaklarda geniş olsun istiyorum.Önerebileceğiniz ölçüler var mıdır? :unknw:

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

Yanlış hareket. Enerjinizi kış lastiğine harcayın.

175 70 14 geçici olarak taktırıp bir sürün.

tarihinde Mehmet G tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Cihangir Elbasan

175 70 14 geçici olarak taktırıp bir sürün.

Kış lastiği zaten alıcam ama yaza doğru lastikleri değiştiricem kafaya koydum bir kere.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
(düzenlendi)

185 55 15 olur.

tarihinde Evren Erak tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ahmet Çankaya

15 jant var elinizde tekrar jant değiştirmek istemiyorsanız mecbur 15 jant alacaksınız..

çağlar abi nin dediği gibi 195 taban 15 jant ta nerede ise sınır değer

15 jant 205 hoş durmaz ayrıca bulmakta zor olur..

Yorum bağlantısı
Ali Eren

Ben olsam bu denileni yapardım. Sivas için öncelik kış lastiği olmalı. Yaza kadar lastik ölçülerini aklınızda netleştirmiş olursunuz Hocam.

Yorum bağlantısı
Burak Akgedik

bende tam böyle bi konu arıyodum,, bende de 2009 fiesta arkadaşlar,, lastikler 195/45/16 değiştirmem gerekiyor artık ama çok pahalı hangi markayı önerirsiniz??

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik
Öyle bir ebat var mı? :angry:

Var var. :fiuw: 185 55 14 buldum ben de kışlıkları onlarla değiştireceğim gibi.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...