İçeriğe Yönlendir

G&#246ğüslükteki gıcırtı

Onur Demir

Recommended Posts

Onur Demir

Son 1 aydır gösterge paneli ile ön cam arasından (cam havalandırmanın ordan) içerlerden biyerden gıcırtı sesleri geliyor. Aslında gıcırtıda değil araba her esnediğinde kıt kıt yapıyo sanki. Sert plastik sesi gibi. Bu ses özellikle sabah araba soğukken daha fazla duyuluyor. Gerçi Tekirdağdan dönerken fıttırmama neden oldu az daha tekmeliyodum göğüslüğü :unsure2: Havta sonu bi göstercem ama burayada yazayım dedim belki bilen, başına gelmiş olan vardır.

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik

Benim takadaki tüm seslere kesin bi çözüm buldum: Silikon. :angry: Ön paneli söküp,kırık tırnak,vida yuvası ne varsa hepsine şefaf silikonu basıp üstüne de çektim bantları. Taş gibi oldu. :unsure2:

Yorum bağlantısı
Engin Özarı

Aracınızı iç temizliğini yaparken, piyasada satılan Özellikle hipermarketlerde, temizlik sıvılarından kullanıyorsanız, bu sıvılar. plastiği veya deriyi parlatıyor. Parlatırken aynı zamanda genleştiriyor. Görünüm olarak parlak, canlı, yeni alınmış gibi görünüm kazandırıyor. Ancak, Yan etkisi malzemede genleşmeye neden oluyor. Eğer böğle kimyasallar kullanıyorsanız, kullanmaktan vazgeçin. Temizlik için, Hafif ıslatılmış temiz bez kullanın. bırakın plastik malzeme mat görünsün. Ama kendi özelliğinde kalsın. (Bu bana bu konuda uzman bir kişinin tavsiyesidir.)

Yorum bağlantısı
Yaşar Demirci
Son 1 aydır gösterge paneli ile ön cam arasından (cam havalandırmanın ordan) içerlerden biyerden gıcırtı sesleri geliyor. Aslında gıcırtıda değil araba her esnediğinde kıt kıt yapıyo sanki. Sert plastik sesi gibi. Bu ses özellikle sabah araba soğukken daha fazla duyuluyor. Gerçi Tekirdağdan dönerken fıttırmama neden oldu az daha tekmeliyodum göğüslüğü :) Havta sonu bi göstercem ama burayada yazayım dedim belki bilen, başına gelmiş olan vardır.

ses gelen yere alttan köpük gibi parça sıkıştırın ses kesilir.

Yorum bağlantısı
Onur Demir
ses gelen yere alttan köpük gibi parça sıkıştırın ses kesilir.

Ahhh ustam ahh bi bulsam nerden geldiğini :( İçerden biyerden geliyo ama nerden :(

Engin Özarı Gönderildi Bugün, 21:33

Aracınızı iç temizliğini yaparken, piyasada satılan Özellikle hipermarketlerde, temizlik sıvılarından kullanıyorsanız, bu sıvılar. plastiği veya deriyi parlatıyor. Parlatırken aynı zamanda genleştiriyor. Görünüm olarak parlak, canlı, yeni alınmış gibi görünüm kazandırıyor. Ancak, Yan etkisi malzemede genleşmeye neden oluyor. Eğer böğle kimyasallar kullanıyorsanız, kullanmaktan vazgeçin. Temizlik için, Hafif ıslatılmış temiz bez kullanın. bırakın plastik malzeme mat görünsün. Ama kendi özelliğinde kalsın. (Bu bana bu konuda uzman bir kişinin tavsiyesidir.)

Yok Engin bey hiç öyle şeyler sürmedim göğüslüğe. Her hafta Yıkamacıya giderim onlar temizler hafif nemli bezle...

Amaç abi benimki tırt değil kendininkiyle karıştırma :) Bende chia'dan fazla özellik var :D

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Fahri Fatih Özer

Olur, özellikle fusionlarda çok olur, sabahları daha da çok olur.Ben alıştım yeterki asfalt yolda giderken bir ses olmasın.

Yorum bağlantısı
  • 6 ay sonra...
Halil Yıldırım

ön cam direk çıtası ile göğüsün birleştigi yerden geliyor olabilir. bende de vardı iki parça arasındaki boşluk sert yerlerde birbirine sürttüğü için ses yapıyordu. siyah soğuk silikon aldim ve silikonu bir enjektör (tıp da kullanılan) içine bir miktar boşaltıp ucuna bir serum hortumu takıp iki parça arasına yerleştirip görünmeyecek şekilde silikonu sıktım. kuruyunca ses kesildi.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Fatih Isık

Evet en üstteki o sert plastik kaplama esneyebilecek kadar mesafeye sahip sarsıntılarda ön direklerle aralarında sürtünüp ses çıkarıyorlar. Ben yazları göğüslüge günesten korumak için siyah havlu atıyorum ucunu düşmesin diye bütün ön cam ile o kaplamanın arsına sıkıştırıyorum ses kesiliyor. Kışın çıkarınca ses gene başlıyor.

Yorum bağlantısı
  • 6 ay sonra...
Ali Bayar

Herkese merhaba yaklaşık 1 ay önce bende fusion sahibi oldum.

2007 model 1.6 tdci lux model. Arabamı çok seviyorum ve çok memnunum.

Arabanın performansı gerçekten çok tatmin edici. Yakıtta ise cimri.

Ancak zaman zaman bozuk zeminde giderken göğüslükten çok rahatsız edici bir ses geliyor.

Sanki torpido gözünde tornavida veya metal birşey varda hafif sarsıntıda zıplayıp ses çıkarması gibi birşey.

Dikkatimi çeken ise soğuk havada bu sesin olması fakat sıcak havada yapmaması. Göğüslükteki plastik aksamın genleşmesiyle ilgili bir durum.

Daha öne bir fusion kullanıcısından bu problemden dolayı birkaç kez göğüslüğü serviste söktürdüğünü, fakat tam olarak çözüm elde edemediğini duymuştum.Ben torpido gözünü çıkarıp alttan göğüslüğün içine iyice baktım. Ama sallanan, gevşek veya oynayan bir yer göremedim.

Ses sağ taraftan geliyor oralara iyice baktım bir şey göremedim.

Sanki plastik aksamın bağlantı yerlerinden biri alttan ön cama vuruyor gibi geliyor bana.Göğüslüğüde söktürmek istemiyorum.

Bu problemi yaşayıpta çözebilen varmı acaba.

İlk mesaj biraz uzun oldu. Kusuruma bakmayın.

Yorum bağlantısı
Ali Bayar
alttan gögüs ile cam arasına kauçuk itmeniz gerekiyor sanırım

Yaşar bey, alttan cama ulaşamıyorum.

Yorum bağlantısı
İlker Kadılar

o duyulan ses plastiğin bir birine sütmesinden kaynaklı ses olmalı...komşum 2008 honda cıvıc kullanıyor oda göğüsten

gelen gıcırtı sesinden şikayetci.. sizin yerinizde olsam o kısma (WD 40) kullanırdım..

Yorum bağlantısı
Ali Bayar
o duyulan ses plastiğin bir birine sütmesinden kaynaklı ses olmalı...komşum 2008 honda cıvıc kullanıyor oda göğüsten

gelen gıcırtı sesinden şikayetci.. sizin yerinizde olsam o kısma (WD 40) kullanırdım..

Daha önce alttan göğüslük geçme ve bağlantı yerlerine silikon sprey sıkmıştım. Ama düzelme olmadı.

Zaten sesin hangi noktadan geldiğini tam olarak tespit edemedim.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Faruk Yılmaz

Selam arkadaşlar 2006 fusion um var göğüs ve bagajdan sürekli sesler geliyor.Bu seslerden nasıl kurtulabilirim yardımcı olursanız çok sevinirim şididen teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Ben de plastik sesi vardı. Yetkli servisteki arkadaş sağolsun çözdü sorunu. Yan sanayi park sensöründen geliyormuş. Bir de teybin orayı açtı süngerle destekledi , oradaki sesi de sesti. İşin uzmanı elemanlar büyük oranda sorunları çözüyorlar. Ama ufak tıkırtıları da kafaya pek takmamak lazım. Sonuçta küçk sınıf araçalr kullanıyoruz, üstsınıf mercedes değil bunlar. Şimdi arabama daha keyifle biniyorum.

Yorum bağlantısı
Faruk Yılmaz

teşekkür ederim özellikle bu teyip kısmını dikkate alıcam.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...