İçeriğe Yönlendir

G&#246ğüslükteki gıcırtı

Onur Demir

Recommended Posts

• 3 hafta sonra...
Hüseyin Sönmez
(düzenlendi)
Selam arkadaşlar 2006 fusion um var göğüs ve bagajdan sürekli sesler geliyor.Bu seslerden nasıl kurtulabilirim yardımcı olursanız çok sevinirim şididen teşekkür ederim.

merhaba,

bagajın ara kapağı hani şu pandizot olan ondan şahane ses geliyor davul gibi bir etkisi oluyor, bende yapı marketlerde bumpon diye satılan kauçuk takozlardan koltuk ve bagaj kapağı arasına yapıştırdım bagajdan gelen sesi bayağı bi kesti.

ilerde resimlerini ekliyeceğim.

tarihinde H tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
Engin Erenler
merhaba,

bagajın ara kapağı hani şu pandizot olan ondan şahane ses geliyor davul gibi bir etkisi oluyor, bende yapı marketlerde bumpon diye satılan kauçuk takozlardan koltuk ve bagaj kapağı arasına yapıştırdım bagajdan gelen sesi bayağı bi kesti.

ilerde resimlerini ekliyeceğim.

resimleri bekliyoruz :D

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Ali Bayar
Onur bey Son 1 ay aydır benim araçtada aynen böyle bir sorun var,siz bu sorunu halledebildinizmi? Birde bu sorunla karşılaşan başka arkadaşlar varsa, onlarda buldukları farklı çözümleri paylaşırlarsa sevinirim...

Aynı sorun bende de vardı.Ben göğüslükle cam arasına keçe tarzında bir şey yerleştirmiştim. Baya bir sesi kesmişti ama tamamen yok olmamıştı.

Özellikle hız kesme için yolllara yapılan beyaz şeritlerden belli bir hızda geçerken ses geliyordu. Servise götürüp servisin elektrikçisini alıp deneme sürüşüne çıktık.

O na rahatsız olduğum sesi dinlettim.Araç iki gün serviste kaldı göğüslük komple söküldü. Göğüslük içinde gevşek yerler varmış ayrıca araçta parrot bluetooth takılmıştı onun göğüslük içindeki parçalarıda iyi yerleşmemiş onlarda ses yapıyormuş.

Şimdi araçta tık sesi yok.Gerçekten yapan çocuk işin ehliymiş hiç ses kalmadı.sürüş keyfim bir kat daha arttı.

Tabi maliyete gelince ; araç uzatılmış garantisi olduğundan garanti kapsamında yapıldı. Garantisi olmasaydı 250-300 civarı maliyet vermişlerdi. Fordun genel merkeziyle konuşup garanti kapsamına soktular.

Yorum bağlantısı
Ali Bayar
Yardımınız için teşekkür ederim Ali bey,yalnız benim araçtaki ses sadece soğuk havalarda geliyor,sıcak havalarda ses gelmiyor,bende camla göğüs arasına keçe koydum olmadı,bol miktarda silikon sprey sıktım,azaldı ama yine olmadı :nazar:

Onur Bey, şikayetlerimiz aynı bende de soğuk havalarda ses geliyordu yazın nerdeyse hiç ses gelmiyordu.

Göğüslükteki plastik aksamın genleşmesiyle alakalı sanırım.

Şu an Allaha şükür hiç bir şikayetim kalmadı. Zaten özellikle kış ayını bekledim servise götürmek için.

Suspansiyonlar sert olduğundan bozuk yollarda zamanla göğüslük içindeki bazı vidalar gevşiyor buda soğuk havalarda malzemenin çekilmesinden dolayı boşluk yapıyor olabilir.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...