İçeriğe Yönlendir

Fiesta tdci trend vs. Polo tdi trendline

Mustafa Tüfekçi

Recommended Posts

Mustafa Tüfekçi

0 km olarak bu iki araçtan hangisi daha mantıklı

fiyat olarak polo 29 bin tl (abs li versiyon 30.5 bin tl)

fiesta ise 31.2 bin tl

polo 70 hp ve 155 nm tork sahibi ayrıca 0-100 ü 14.6 ve son hızı 164 yakıt tüketimide şehir içi 5,7 şehir dışı 3.9 ortm 4.5 litre

fiesta ise 68 hp ve 160 nm torka sahip 0-100 ü 14,9 son hız 162 yakıt tüketimi '' 5,3 '' 3,5 '' 4,2 litre

not : polo 3 silindir denilmiş ayrıca 2008 fiyatlarına göre 2 ile 2.5 bin tl bi indirim var gözüküyor

hangisi tercih edilmeli

fiesta teknik bilgi ve donanım

http://www.ford.com.tr/yenifordfiesta/

polo teknik bilgi ve donanım

http://binekarac.vw.com.tr/#/binek/model/polo/detay

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

şimdilik bu iki modele baktım corsa cdti ecotec Essentia ıda ekleyebiliriz o da 31.3 bin tl 75 hp 170 nm şehir dışı 3.8

şehir içi 5.7 ortalama 4.5

Yorum bağlantısı
Guest Sinan Akg
Ben polo derim. Fiesta polo kadar konforlu olamaz.

Tam tersi fiesta polo kadar kütük olamaz... Bence :D

şimdilik bu iki modele baktım corsa cdti ecotec Essentia ıda ekleyebiliriz o da 31.3 bin tl 75 hp 170 nm şehir dışı 3.8

şehir içi 5.7 ortalama 4.5

1.3 multijet..Opel corsa tek kapı cdti kullandım sert araba...Astrada öle.Ben gene fiesta derim ford forumu olduğu için değil...Hep karizma tipide var...Ama sorunları çıkarmı çıkmazmı diye ben beklerdim.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

polo ile karşılaştırma sebebim fiyatının nispeten daha iyi olması ama motor sistemi eski nesil dizel sanırsam ve 3 silindir yada 4 silindir olması ne gibi farklıklara sebep olabilir

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
polo ile karşılaştırma sebebim fiyatının nispeten daha iyi olması ama motor sistemi eski nesil dizel sanırsam ve 3 silindir yada 4 silindir olması ne gibi farklıklara sebep olabilir

blue lion özel kampanyalı fiyatta 30 bin diyorlar onada

şehir dışı 3.8 şehir içi 5.8 ort 4.5 litre tüketim var

0-100 15.1 son hız 166

ama pejo bana hitap etmiyor tip olarak

Yorum bağlantısı
Guest Sinan Akg

Benim bi arkımda var sokakta fırtına gri süper gözüküyor hafif dokunuşlarla...Zaten psa grup 1.4tdci oda peugeot ortak yapım heralde...1.6tdci öleyse.. 1.4te öledir...Corsa zaten fiat motor...Yani sana tip kalıcak arık seçmek için....3 silindir polo motoru kaç sübap onu biliyorum :D

Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
Benim bi arkımda var sokakta fırtına gri süper gözüküyor hafif dokunuşlarla...Zaten psa grup 1.4tdci oda peugeot ortak yapım heralde...1.6tdci öleyse.. 1.4te öledir...Corsa zaten fiat motor...Yani sana tip kalıcak arık seçmek için....3 silindir polo motoru kaç sübap onu biliyorum :D

3 silindir Polo muhtemelen 12 subap...

207 Feline 1.6 HDI, 90 hp olan güzel makina. Feline donanım avantajı var. Liste fiyatı şu an 32.500. Ben olsam Fiesta ile 207 arasında seçim yapardım.

Ford 1.6 TDCI (109hp) ile PUG 1.6 HDI (110 hp) aynı motor zaten. PSA grubun Ford ile iştirakinden ortaya çıkmış. Ama 1.4 litre motorlar aynı mı emin değilim.

Yorum bağlantısı
Utku Çay
(düzenlendi)

tabi ki fiesta...

çünkü polo kasa değiştirecek...

ayrıca mazda 2 de tavsiye ederim (tabi dizeli yok), 207 de çok iyi bir alternatif

tarihinde Utku tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Cem Boneval

Güncel dizel yakıt fiyatları ile dizel motor cazibesini yitirmiştir. Ben Fiesta 1.4 Titanium alırdım aynı fiyata, hem donanım hem performans, yakıttaki farkı da sineye çekerdim, dizelin kaba saba çalışmasına muhtaç olmaktansa...

Yorum bağlantısı
Mert Can Üzger

Valla ford forumu diye söylemiyorum ama ben olsam Polo'yu elerim. Çünkü VW eski kalitesini yitirdi, bu pololar bana çok basit geliyor. Ayrıca tipi de eskidi, yıllardır aynı kasanın farlarını stoplarını değiştirip sattılar. Fiesta daha güncel bir tasarım, TDCI olması da güzel. Corsa da çok iyi, CDTI motoru zaten ödüllü bir motor...

Yorum bağlantısı
Taha İlgen

kişisel tercihim opel'in yanına bile yaklaşmamak olurdu.isterse bedava versinler opel'i tercih etmezdim. opel kullananlara lafım yok dediğim gibi 'kişisel tercih'

polo kasa değiştirecek fiyatlarının ucuzluğu ondan kaynaklanıyor olabilir.forumda söylenenlere katılıyorum tipi çok eskidi. ayrıca polo vw de üvey evlat gibi bence. atıyorum golf'le passat arasında 1 konfor farkı varsa, golf le polo arasında resmen 2 diyebilirm buna. tamam belki en küçük araç ama polo da da biraz konfor olmalı. geçenlerde arkadaşın poloyla dolaştık biraz(goal modeliydi) benim fiesta bu haliyle daha konforlu bence.

fiesta ya gelince, motor olarak ben ilk defa TDCI motor kullanıyorum. daha bana sorun yaşatmadı inşallah da yaşatmaz. yakıt olarak bence iyi. fiestanın şu anda biraz ses ve biraz da konfor problemi var. yeni fiesta da bunlar ne kadar çözüldü bilmiyorum,test sürüşü yapmadım ama umarım yenilikler gelmiştir bu konuda. test sürüşü yapın beğenirseniz yeni fiesta alın derim.

Yorum bağlantısı
Fırat Tarman
Güncel dizel yakıt fiyatları ile dizel motor cazibesini yitirmiştir. Ben Fiesta 1.4 Titanium alırdım aynı fiyata, hem donanım hem performans, yakıttaki farkı da sineye çekerdim, dizelin kaba saba çalışmasına muhtaç olmaktansa...

Ben de aynen böyle yaptım :)

Yorum bağlantısı
Fırat Tarman
kişisel tercihim opel'in yanına bile yaklaşmamak olurdu.isterse bedava versinler opel'i tercih etmezdim. opel kullananlara lafım yok dediğim gibi 'kişisel tercih'

polo kasa değiştirecek fiyatlarının ucuzluğu ondan kaynaklanıyor olabilir.forumda söylenenlere katılıyorum tipi çok eskidi. ayrıca polo vw de üvey evlat gibi bence. atıyorum golf'le passat arasında 1 konfor farkı varsa, golf le polo arasında resmen 2 diyebilirm buna. tamam belki en küçük araç ama polo da da biraz konfor olmalı. geçenlerde arkadaşın poloyla dolaştık biraz(goal modeliydi) benim fiesta bu haliyle daha konforlu bence.

fiesta ya gelince, motor olarak ben ilk defa TDCI motor kullanıyorum. daha bana sorun yaşatmadı inşallah da yaşatmaz. yakıt olarak bence iyi. fiestanın şu anda biraz ses ve biraz da konfor problemi var. yeni fiesta da bunlar ne kadar çözüldü bilmiyorum,test sürüşü yapmadım ama umarım yenilikler gelmiştir bu konuda. test sürüşü yapın beğenirseniz yeni fiesta alın derim.

Opel : Aynen, ben de yanına yaklaşmam. Hele kullandığım Astra'da yangın çıkıp son anda kurtarınca arabayı iyice soğumuştum Opel'den.

Polo : Buna da katılıyorum. Polo'nun özellikle iç tasarımı 80'li yıllarda kalmış bence.

Fiesta : Bu konuda pek tarafsız olamam tabii 2009 yeni kasa sahibi olarak :) Ama bence test sürüşü yapın, Polo'yu unutursunuz. Ben son derece memnunum yeni arabamdan. Tabii ileride sorun ne kadar çıkar, eski sorunlar devam ediyor mu, onu şimdilik bilemiyorum.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Bencede fiesta, 20000km den fazla yapıyorsanız dizel alın, benzinli falan hikaye torkun verdiği his yeter, hepsinden daha iyi yol tutuş sağlamlık ve güzel modern bir dizaynıda var, sadece 16 jantlar bizim ülkeye fazla geliyor okadar, içlerinde optimum performans Fiesta derim. Ayrıca artık asfalt seside rahatsız etmiyor, dün megan dizel kullandım ses resmen 2 katı motor seside aynı durumda, yol tutuş berbat geldi direksiyon sertleşmiyor araba çukurlara girince sağa sol gidip geliyor, sadece yakıtı az okadar...

Yorum bağlantısı
Eralp Şahin

Arkadaşlar ben bir şeyi anlayamadım.Mademki 1.6 110 hp de HDi ile TDCi birbirlerine çok yakın ve ortak yapımsa ben çok peugeot araçları test ediyorum ve inanın hdi motorun performansı sessizliği ve yakıt tüketimi bence tdci motora yaklaşamaz bile.Özellikle sessizlikte ve yakıt tasarruffunda ve son olarak dayanılılıkta çok far olduğunu düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Fırat Bozkurt

Psa grubunun ctr ve pug da kullandığı 1.4 hdi 92 hp lik motor muthiş alacaksanız onları bir düşünün derim yengemde c3 hdi 92 hp var kalkışları 11o luk c4 den daha iyi.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...