İçeriğe Yönlendir

99 Mondeo uzaktan kumanda

Ertan Toker

Recommended Posts

Ertan Toker
(düzenlendi)

İyi geceler.Benim 99 Model otomatik ghia mondeom var. Uzaktan kumanda önceleri biraz geç alıyordu sanırım pili azalmıştı. Şimdi hiç çalışmıyor uzaktan kumanda acaba anahtarın pili mi bitti? Forumda konuları okudum torpidodaki sigortaları çıkarma önerisi var anahtarı yeniden programlamak için bu işe yarar mı ? 15 sn içinde değiştirmek lazımmış galiba pili onuda mecbur servise götürcez heralde. Teşekkürler.

Bu arada aracın aküsü söküldü acaba ondan değildir heralde dimi ? çünkü teyp'in kodunu yeniden girmem gerekti belki anahtarıda yeniden programlamak gerekiyor mudur?

tarihinde Ertan Toker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Osman Dumanlı

Pil sağlamsa yeniden kodlamak gerekir...Kodlanmazsa başka bir şey yapmak gerekir...Olmadı, İstanbul dasınız,uğrayın bir ara bakarım... :p

Yorum bağlantısı
Ertan Toker

araçta ilk başta merkezi kilit çalışmıyor,bi süre sonra geç devreye giriyor daha sonra düzeliyor zaten sağ ön kapıdan oluyordu merkezi kilit uzaktan kumanda çalışırkende şimdi uzaktan kumandada çalışmıyor ne yapmak lazım?

Yorum bağlantısı

2000 model ile aynı anahtar ise pili değiştirmek için 15sn'lik bir zaman sınırlaması yok. Ben iki kere değiştirdim, yaklaşık 3-5 dak sürmüştür herhalde. Bir problem olmadı.

Saygılarımla.

2000 model anahtar

anahtar.png

Yorum bağlantısı
Ertan Toker

pili değiştirsem düzelir mi ?araba giderken merkezi kilit devreye giriyor,ama anahtar hiç çalışmıyor pilini rahat rahat değiştirebilirim yani peki pilini nerde bulabilirim ve anahtarın açılmasını tarif edebilirseniz elimde kalmasın anahtar sonra :) teşekkürler

Yorum bağlantısı
Ertan Toker

akü sökülüp takıldıktan sonra gitti yani anahtarın programı falan mı gitti acaba ?

Yorum bağlantısı
Ertan Toker

birde torpidonun ordaki sigortaların nasıl söküldüğünü anlatır mısınız ? bugün denedim de çıkaramadım 3ünü beraber mi çıkarıcaz yanda tırnaklar var ama ugrastım sökemedim

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
pili değiştirsem düzelir mi ?araba giderken merkezi kilit devreye giriyor,ama anahtar hiç çalışmıyor pilini rahat rahat değiştirebilirim yani peki pilini nerde bulabilirim ve anahtarın açılmasını tarif edebilirseniz elimde kalmasın anahtar sonra :unknw: teşekkürler

Anahtarın düğmelerin olduğu taraf değilde öbür yönünde ortada bir çentik var, oraya bir kontrol kalemi ile yavaşça bastırırsanız anahtar ikiye ayrılır.Sonra düğmelerin olduğu parçada istiridye gibi ikiye ayrılıt ve içinde pili görürsünüz zaten.Pili numarası ile fotoğrafçılarda, kırtasiyelerde, anahtarcılarda bulabilirsiniz.CR2032 kodlu irice bir saat pilidir. :s

Yorum bağlantısı
Ertan Toker

teşekkürler şu soketi sökmeyide ögrenirsem anahtarıda proglayacağım belki düzelir o zaman

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...