İçeriğe Yönlendir

Focus II ye &#246n far led uygulaması

Deniz Tayanç

Recommended Posts

Musa Can Koca
(düzenlendi)
Gündüz ledleri güzel ve yararlı uygula, zaten gündüz farı adı altında çeşitli şekillerde orjinal donanımda çıkmaya başladılar.

Bu ledlerin gündüz farı olabilmesi için daha on fırın ekmek yemesi lazım,öyle oto aksesuarcısından metresi 30-50 TL ye satılan su geçirmez ledlerle olsaydı bu iş.....

Gündüz farı dediğiniz bir nevi uzun far gibi davranır kuvvetli ledlerden oluşur aydınlatma amacı taşımaz, sadece sizi belirgin kılar,farlarınız yandığında ya kısılır ya da tamamen söner göz almaması için.

Yakın gelecekde standart hale gelecek halojen ampüllede gündüz farı olur,ilk çıkan bilinen gündüz farı BMW angel halkalarıdır.

Ledli olarakda Audi'de kullanılmıştır.

Gündüz farınız yoksa illa yapmak zorunda değilsiniz farlarınızı açık tutarsınız bir nevi günüdüz farı olur..

Burda asıl amaç görsellikdir,kimsenin güvenli sürüş için bunu yaptığını düşünmüyorum.

Çakma olmayan bir gündüz farı gündüz parıl parıl parlar ledli olanlar halojenler ise kısa far seviyesindedir görsellik ikinci plandadır ya da görsel değldir diyebiliriz.

Çakma olamayn gündüz farı üreticileri perakende olarak çok çeşit sunmaz Hella ve Piaa gibi büyük firmaların gündüz farları alınıp takılmalı eğer gerçek gündüz farı isteniyorsa.

Günümüzde çin malı farlar nasıl ucuz diye rağbet görüyorsa kimse bir gündüz farına 150-200 Euro vermez onun yerine çakma angel junyan ,sonar alır sonra yana döne bu mercek göstermiyor farım buhar oldu diye dert yanar,ne kadar ekmek o kadar köfte...

Aşağıdaki linkde eski adıyla bosch yeni adıyla AL firmasının gündüz farı örnekleri var isteyenler inceleyebilir.

Gündüz farı

tarihinde Musa Can Koca tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Serkan Öz

Ben sevmedim, orjinali daha güzel bence..

Bu aralar her arabaya takıyorlar bunlardan ama hiçbirinde audi gibi olamıyor..

Yorum bağlantısı
Deniz Tayanç
(düzenlendi)

arkadaşlar aslında çok tez canlıyımdır ama öfkeyle kalmak istemiyorum şeytan git sıfır bitane A5 al diyor ama neyse gayrimenkul satıpta arabaya yatırmak ne kadar mantıklı o yüzden çakmada olsa olmasada focusa devam neticede sıfır focus

tarihinde Deniz Tayan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
V.Ceyhun Emir

Şeytan bana da aynısını diyor ama o kadar param olmadığını bilmiyor galiba :D

arkadaşlar aslında çok tez canlıyımdır ama öfkeyle kalmak istemiyorum şeytan git sıfır bitane A5 al diyor ama neyse gayrimenkul satıpta arabaya yatırmak ne kadar mantıklı o yüzden çakmada olsa olmasada focusa devam en azından 2001 model falan değil neticede sıfır focus
Yorum bağlantısı
Deniz Tayanç
(düzenlendi)
haklısınız ... teşekkürler ramazan beyyy

;):kutlama::bravo::bravo: ilker abi kral adamsın yaaaww

Arabanızı dün kızılayda gördüm ledler falan güzel olmuştu, güle güle kullanın...

tşk ederim kardeşim keşke durduysaydın hem tanışmış olurduk laflardık.

tarihinde Deniz Tayan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
İlker Kadılar

çok çok sağol o senin krallığın.... senin arabada artık trafikte dikkat çekecek kadar meşhur olmuş ya helal sana valla... ;)

Yorum bağlantısı
Deniz Tayanç
Maalesef durdurma şansım yoktu, gördüğümde tam yolun ortasındaydınız, başka bir sefere artık :D

inşaallah ofisim zaten kızılaya yakın beklerim birgün...

çok çok sağol o senin krallığın.... senin arabada artık trafikte dikkat çekecek kadar meşhur olmuş ya helal sana valla... :)

tşk ederim abi

Yorum bağlantısı
Mehmet İleri

ama sen hep kırıyon beni, ben delinin mektubu okunmazmış deyip devam etmek durumunda kalıyorum. hem bence sıralama jant lastik plastik şeklindedir. bi daha da pavsırma öyle.

Yorum bağlantısı
Cavit Doğan
bilo görmesin led leri sakın :)

Bilonun orjinal olmayan parçaya alerjisi var.. :)

sizin yerinizde olsam ve nezaketende olsa güle güle kullanın derdim...

sizin taktiriniz ve bakış açınız buysa saygımda olur aynı zamanda...

Niye kızdığınıza anlam veremedim, Uygulamayı siz'mi yaptınız.?

:spiteful::(:D:D ilker abi kral adamsın yaaaww

Aracınızın pohpohlanması hoşunuza gidiyor olabilir ama banada basit geldi, Yinede güle güle kullanın.(Nezaketen) :)

Yorum bağlantısı
Fatih Susuz

bence şu şekil olsa daha iyi olurdu diye düşünüyorum adsz14600x450.jpg

Yorum bağlantısı
Deniz Tayanç
bence şu şekil olsa daha iyi olurdu diye düşünüyorum adsz14600x450.jpg

olabilirdi aslında

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
CC, 2.5 V6, spoiler ? :):rolleyes:

Bak bu dediğin, şu günlerde herşeyden önemli. :)

Yorum bağlantısı
Cavit Doğan
Bak bu dediğin, şu günlerde herşeyden önemli. :rolleyes:

Şu günlerde, derken..? Çok samimi olduğun ve çekişme yaşadığın birisi mondeo x mi aldı yoksa.? :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Evet Cavit Ağa.. Kıskançlık kötü bişeymiş.. :rolleyes:

Yorum bağlantısı
İlker Kadılar
Bilonun orjinal olmayan parçaya alerjisi var.. ;)

Niye kızdığınıza anlam veremedim, Uygulamayı siz'mi yaptınız.?

Aracınızın pohpohlanması hoşunuza gidiyor olabilir ama banada basit geldi, Yinede güle güle kullanın.(Nezaketen) :)

cavit abi merhaba kızmadım yanlış anlamayın....heryerde olduğu gibi buradada herkese saygılıyımdır..teşekkürler iyi akşamlarr

Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

Bu ürünün markası nedir. Bencede güzel bi uygulama olmuş hatta bende yaptırmayı düşünmüştüm 100Tl istemişlerdi de çok geldiği için vazgeçmiştim.İyi günlerde kullanın çok yakışmış bence.

Yorum bağlantısı
Deniz Tayanç
Bu ürünün markası nedir. Bencede güzel bi uygulama olmuş hatta bende yaptırmayı düşünmüştüm 100Tl istemişlerdi de çok geldiği için vazgeçmiştim.İyi günlerde kullanın çok yakışmış bence.

markasını tam olarak bilmiyorum ama en son ankara ford tur oto ya uğradığımda onlarda yapıyor ford servisinde bu uygulamayı hatta benim ledlerden daha uzun 80 cm lik.

Yorum bağlantısı
Ramazan Akkaya
markasını tam olarak bilmiyorum ama en son ankara ford tur oto ya uğradığımda onlarda yapıyor ford servisinde bu uygulamayı hatta benim ledlerden daha uzun 80 cm lik.

vay be ford servisidemi yapıyor bu uygulamayı !

Yorum bağlantısı
Deniz Tayanç
vay be ford servisidemi yapıyor bu uygulamayı !

evet maltepe turoto da yapıyor

Yorum bağlantısı
İlker Kadılar
Sorun değil :lol2:

havalardan dolayı kusura bakmayım şu test olayını bir denk getiremedim

akşamları çoğu zaman geç çıkıyorum o saat tede rahatsız etmek istemiyorum

elbet yağışsız akşam saati ve bir pazar günü ayarlarım ilginize teşekkürler

Yorum bağlantısı
Cihan Yetişken2

Tamamdır İlker bey.. Yakında bir toplantı olacak, orda da bakabiliriz

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Aydın Keskin

Beni led pek sevmiyorum fakat sislerin etrafına ve farların etrafına simit yapıyorlar ya adı ney tam bilmiyorum o süper olmuyor.

sislerdeki xenon nekadar acaba ?

İyi günlerde kullanman dileği ile ..

Yorum bağlantısı
Onur Ertürk

guzel

bende yaptırmayı dusunuyorum

parklara baglıyolar galıba , garantı dısı gıbı bı sacmalık uydurnmazlar dimi led kaş için ? (araç sıfırda)

sanki üstte daha güzel dururdu)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...