İçeriğe Yönlendir

PCV valf

Fatih Karaot

Recommended Posts

Fatih Karaot

Arkadaşlar madem bilgi bedava :bravo: -ilgilenenlere şükranlarımı sunuyorum-

Hazır bir kaç bişi öğrenmişken şu PCV valf nedir ve ne işe yarar...?Havafilitre kutusunda küçük bir sünger var, onunla alakalı birşey mi?(ben çürümüş diye attım da,önemliyse herhangi bir sünger takabilir miyiz?)cevaplayan olursa,şimdiden tşk ederim.

Yorum bağlantısı
Rıdvan Bakkal

Karter havalandırma sübapı. Karterde oluşan yağ buharı motorda yakılmak için boruyla hava filtre kutusuna sevk edilir. Bu sübap borudan tek yönlü sevkiyatı sağlar.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Sünger her filtre değişiminde değişmeli (filtre kutusundan sünger çıkması lazım) sünger olmaz ise filtreniz çok kısa sürede yağ ile kaplanır iş görmez hale gelir.

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik

Ya da filtre kutusuna giren hortum boşa çıkarılır. :bravo:

Yorum bağlantısı
Burhan Düver
Arkadaşlar madem bilgi bedava :bravo: -ilgilenenlere şükranlarımı sunuyorum-

Hazır bir kaç bişi öğrenmişken şu PCV valf nedir ve ne işe yarar...?Havafilitre kutusunda küçük bir sünger var, onunla alakalı birşey mi?(ben çürümüş diye attım da,önemliyse herhangi bir sünger takabilir miyiz?)cevaplayan olursa,şimdiden tşk ederim.

bende hava filtresini söktüğümde görmüştüm çürümüş diye attım, fakat oraya bir parça sandalye süngeri koymuştum .yarın bakayım ne olmuş.

bu sünger özel bir şey mi sıradan bir sünger de takılabiliyormu?

Yorum bağlantısı
Abdussamed Acar
Ya da filtre kutusuna giren hortum boşa çıkarılır. :f1:

eğer bu hortumdan çıkan duman gözle gözükebiliyosa... Bizim Peugeot Boxer 290C de yapılan işlem bu sanırım... boşta durması daha iyidir demişti bizim usta,

Yorum bağlantısı
Uğur Aksoy

Boşta durmasında sakınca yok ,fakat kartede oluşan buharı araç havalandırma yolu ile içeri alıyorsa kötü koku oluşur araç içinde,genelde taksiciler uzun bir hortumla bayağı bir aşşağıya sarkıtırlar,bu lastik boru tıkanırsa motor yağı içerde oluşan buhardan etkilenir ,yağın vasıfı bozulur.

üreticiler tekrar manifolda göndererek yağ buharını yakılmasını sağlarlar.hiç bir artısı yoktur.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...