İçeriğe Yönlendir

İşte Dünyanın En İyi 68 Restoranı

H.Cenk Bayrakçı

Recommended Posts

H.Cenk Bayrakçı

"İşte dünyanın en iyi 68 restoranı"

Eğer yemek yemek sizin için bir tutkuysa, bir gün mutlaka 3 Michelin yıldızlı bir restorana uğrayın. Çünkü bu rütbeyi hak edenler dünyanın en iyileri.

Söz konusu rütbe 1900 yılında asıl mesleği lastik üretmek olan Andre Michelin tarafından başlatılan bir uygulama. Bu uygulama kapsamında dünyanın en iddialı restoranları teker teker geziliyor ve 18 ayda bir yapılan bir değerlendirmeyle hak edenlere 3 Michelin yıldızı veriliyor. Bu yıldız hem restoranlar hem şefler için.

Fakat yıldız verme komitesi çok cimri, hatta verdikleri yıldızı geri alabiliyorlar. Bir restoran ile şefin bu rütbeyi kazanması ise tabiri caizse hayatını kurtarıyor. Mek

Yorum bağlantısı
Levent Temel

Yurt dışına gidenler için güzel.Türkiye de en iyi restorantlar hangileridir.Adana da kebapta onbaşılar.Mersin de balık yiyeceksen Narlıkuyu daki balık lokantıları güzeldir.

Yorum bağlantısı
Emrah Musalli

türkiye girememiş mi. halbuki dünyanın en iyi aşçıların da türkler ödül alır. en zengin mutfaklardan da birisidir. işletmecilikle alakalı olsa gerk...

Yorum bağlantısı
Serkan Öz

Buralara gidemeyenler için Sur Kebap-Fatih'i öneriyorum :D

n779844422_1437119_7710.jpg

n779844422_1437159_7953.jpg

Yorum bağlantısı
Fatih Çalıkuşu

ben yazmaya başlarsam liste uzar gider ,bugün duyduğum bir söz bu kadar bildiğin yer var 75 kilosun Bayram Bekman abimden anı

Yorum bağlantısı
Serkan Öz
Kadınlar Pazarı-Fatih :D Sur dedin mi duracaaaaan :D

Şu resimdeki tatlı var yaaa :D

Yorum bağlantısı
Mehmet İleri
Kadınlar Pazarı-Fatih :spiteful: Sur dedin mi duracaaaaan :spiteful:

ben çok özledim surun kara sacının dibini ekmekle sıyırmayı, of of of..

bi kere ankaradan gittiğimde 23:30'da gitmiştik, adamlar sağolsunlar beklemişlerdi bizi.

Yorum bağlantısı
Mustafa Sarı

bursada nereleri var acaba? Bak şimdi resimleri gördüm karnım acıktı bu gece vakti....;)

Yorum bağlantısı
Serkan Öz
(düzenlendi)
bursada nereleri var acaba? Bak şimdi resimleri gördüm karnım acıktı bu gece vakti....:s

Bursa, Kestel yolu yaklaşık 10.km solda Barakfaki köyü, Kasap İsmail'in Yeri..

Tavsiye ederim :)

Bu ünlü yerlerde 100 tl'ye karnımız doyarmı? ;)

Sur Kebap'a 5 kişi gittik geçen hafta, Sur Kebabı, Sur Tatlısı, içecekler vs.. toplam 120 TL verdik.

Bunda garsonları ve patronu tanıyor olmamızın da etkisi olabilir..

Ama mesela İtalya'daki restoranlardan birine giderseniz fiks menü en az 60-70 Euro'dur, 100 Euroya kadar da rahatlıkla çıkar.

Adamlar makarnanın tabağını bile 10-15 Euroya satıyor ki bu o kadar da lüks olmayan yerlerde..

Bir de oranın en ünlü makarna markası İtalya'daki fabrikasını kapatmış, Türkiye'de üretiyormuş..

tarihinde Serkan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Serkan Öz
Evet kasap ismail iyidir. Bir de eski otogarın oradaki uludağ iskender.

Abi seninde bilmediğin yer yok ha :D

Yorum bağlantısı
Serkan Öz

Benimde il dışı görevler var yakında, gittikçe heberleşelim burdan :D

Yorum bağlantısı
Serkan Öz

ooo kötüymüş abi yahu, benimkisi bir şehirde 1-2 gün bilemedin en fazla 1 hafta..

Pazartesi Tekirdağ Çorlu ile başlıyorum, 1 hafta hergün gidip gelicem..

Sonra Bursa İnegöl var 2-3 gün,

Ondan sonra da Mardin 1-2 gün :D

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Erhan Bulut

NTV'de kafasına göre michelin yıldızı dağıtan bir eleman var. Gecenin bir vakti çıkıyor televizyona, zaten hafiften acıkmışım, bir yandan kebapları tatlıları götürüyor bir yandan da burası 3 yıldız eder, oraya 2 yıldız verdim diyor. Yakalasam odunu alıp girişicem.

Yorum bağlantısı
Galip Özel
NTV'de kafasına göre michelin yıldızı dağıtan bir eleman var. Gecenin bir vakti çıkıyor televizyona, zaten hafiften acıkmışım, bir yandan kebapları tatlıları götürüyor bir yandan da burası 3 yıldız eder, oraya 2 yıldız verdim diyor. Yakalasam odunu alıp girişicem.

O pazar günü öğlen verilenin tekrarıdır, imrendirme konusunda Mehmet Yaşin in üstüne tanımam herif yemeğe çok acayip sıfatlar kazandırıyor :D

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...