İçeriğe Yönlendir

Araç altı yıkaması

İlker Kadılar

Recommended Posts

İlker Kadılar

kışın yolların buz tutmaması için yollara dökülen tuz arabaların alt metal kısmında paslanma yaptığını duymuştum..

sizce alt yıkama tavsiye edermisiniz ve alt yıkama yaptıran varmı aramızda..

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Eski alt yıkamacım kapanana kadar her yaz başı yıkatırdım, 2 yıldır güzel bir yer bulamadım, şiddetle tavsiye ederim, yalnız sorun şu: Bu tip yerler genelde Kamyon vb. araçlara hizmet verdiği için suyun tazyiği çok fazladır, fren-yakıt borularına zarar verebilir, tazyik ayarlı makine var ise yıkatmak faydalıdır! Z-rot vb. malzemenin ömrü uzar, yıkama sonrası mafsallara Wd-40 tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik

Yağmur başlayıp yol kenarlarında su birikmeye başladığında(asfaltta yalnız,topraklı su değil) bi miktar girin bu su birikintilerine. Hemen hemen aynı etkiyi yapar.

Yorum bağlantısı
İlker Kadılar
kışın yolların buz tutmaması için yollara dökülen tuz arabaların alt metal kısmında paslanma yaptığını duymuştum..

sizce alt yıkama tavsiye edermisiniz ve alt yıkama yaptıran varmı aramızda..

teşekkürler.. şimdi alt yıkama olarak her kıştan çıktığımızda

yıkanması gerektiğini kesin biliyorum artık...

Yorum bağlantısı
Bahadır Akdemir

Arabayı her yıkattığınızda altınada su tutturursanız olur gibime geliyor.Ben öğle yapıyorum.

Yorum bağlantısı
Tansel Yavuz

Ben boş gördüğüm su birikintisine hızla dalıyorum komple altı yıkanıyor.

Yorum bağlantısı
Bahadır Akdemir

Bence su birikintilerinden geçerken fren disklerine su gelmiyecek şekilde geçmek gerekir.hatta arabayı yıkatırken bile fren disklerinin soğumasını beklemek disklerin sağlığı açısından en iyisi. (sıcak disk+soğuk su=disk yamulması = direksiyon titremesi=masraf)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

+1 :nazar:

Yorum bağlantısı
  • 4 yıl sonra...
Akan Belen

Öhömmm.Forum araçlarının altı oldukça pis sanırım konuyu unutmuşlar burda.

Geçen lifte alınca görüm fenaydı altı.Aklıma yıkatmak geldi ama dikkat edeceğimiz birşey var mı yıkatırken 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Öhömmm.Forum araçlarının altı oldukça pis sanırım konuyu unutmuşlar burda.

Geçen lifte alınca görüm fenaydı altı.Aklıma yıkatmak geldi ama dikkat edeceğimiz birşey var mı yıkatırken 

PO SuperWash ta yıkatıyorum bir süredir. Alt ve jantlara özel yıkama sistemi mevcut. Memnunum.

Yorum bağlantısı
Akan Belen

PO SuperWash ta yıkatıyorum bir süredir. Alt ve jantlara özel yıkama sistemi mevcut. Memnunum.

Buralarda yok maalesef.Çoğu yıkamacı bile yapamıyor bu işi.Malum kanal yok çoğunda zaten.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...