İçeriğe Yönlendir

Focusuma ideal ses sistemi için yardım edermisiniz

Necmettin Özkaraağaç

Recommended Posts

Necmettin Özkaraağaç

S. a Abilerim kardeşlerim bede 2003 sedan focusum var buna azınca kararınca bir ses sistemi kurmaya kara verdim konu hakkımda bilgim yok sizlerinde de önerilerinde bir sistem kurmaya başlıyorum...

Not:aracımı yazın doblo yapıcam kısmetse ona göre sistem kuralım ...

7bkbrjre57ur09n0nfo.jpg

nuti1wmhgh7dggz3x12c.jpg

jfbp3jnyth6rqteg1zdy.jpg

jkqowxo9svshx5hj90p.jpg

benim bildiklerim bunlardan ibaret eksiklerimi siz söyleyin

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Aracımı yazın doblo yapacağım ne demek... ?

Bunu satıp doblo mu alacaksınız..

Aynı sistemi dobloda da mı kullanmak istiyorsunuz.. ?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Bu dvd yi 500 TL ye veren arkadaşınızı takdir edin. Fotolarını gösterdiğiniz sublardan Pioneer olanını tercih edin. Alpin markalı anfilerden verdiğiniz para kadar fayda bekleyin, üzerinde yazan yazı kadar değil.

Ayrıca ses sisteminin idealliği, araca montajını takip eden gün kadardır, ne kadar yüklü olursa olsun bir sonraki gün o ses yetmez :)

Yorum bağlantısı
Necmettin Özkaraağaç
Aracımı yazın doblo yapacağım ne demek... ?

Bunu satıp doblo mu alacaksınız..

Aynı sistemi dobloda da mı kullanmak istiyorsunuz.. ?

Mehmet abi iş gereği değiştirmek zorundayım yoksa aracımdan memnunum

iyi bir tesisat yapayım diyorum dobloda da kullanırız ....

Çağlar Bayur Gönderildi Dün, 23:48

Bu dvd yi 500 TL ye veren arkadaşınızı takdir edin. Fotolarını gösterdiğiniz sublardan Pioneer olanını tercih edin. Alpin markalı anfilerden verdiğiniz para kadar fayda bekleyin, üzerinde yazan yazı kadar değil.

Ayrıca ses sisteminin idealliği, araca montajını takip eden gün kadardır, ne kadar yüklü olursa olsun bir sonraki gün o ses yetmez biggrin.gif

abi pioneer e tamam diyelim anfi için aklınızda öneri varmı 250 ytl geçmeyecek şekilde artı 2400 W güçteki baslarda sıkıntı yaşatmıyacak

hem ses için hoporlor gerekirmi yoksa arabanın kendi hoporlorleri yetermi para suyunu çektide

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

focus I in hoparlörleri garip bir biçimde yeterli gelecektir. Ben olsam 1 adet Jbl-Pionner Sub + 1 adet Jbl anfi alırdım. 2li kabinin hantallığından da kurtulurdum. Bu arada 40 TL ye ikili sub kabini nerede var? İkinciel mi?

Yorum bağlantısı
Necmettin Özkaraağaç
focus I in hoparlörleri garip bir biçimde yeterli gelecektir. Ben olsam 1 adet Jbl-Pionner Sub + 1 adet Jbl anfi alırdım. 2li kabinin hantallığından da kurtulurdum. Bu arada 40 TL ye ikili sub kabini nerede var? İkinciel mi?

abi bi bas dinledim de tam hosuma gitmedi bunu 2 yaparsam daha iyi olur diye düşündüm araba yerinde durmaz

r5wjiuk0ii2zrqfxg5cn.jpg

Yorum bağlantısı
Tansel Yavuz

Bence ses sistemi yapmak araca 2 sub. koymak değildir,anladığıma göre hemde 2 adet sub. koymayı düşünüyorsunuz fakat aracınızın orjinal hoparlörleri buna yeterli gelebilecekmi?2 adet sub. takınca dinlediğiniz şey size müzik olarakmı gelecek?Önce biraz araştırma yapıp neler gerekli onu belirlemek lazım.Sadece araca sub. koymakla iş bitmiyor,buna uygun ampli,uygun alt yapı,uygun componentler gerekir.

Araca 2 sub. takıp çevrede gürültü yapmak müzik sistemi değildir.Bazı yazılarıma alınmayın sadece sizin açtığınız konuda genel olarak yazıyorum.

Yorum bağlantısı
Necmettin Özkaraağaç
Bence ses sistemi yapmak araca 2 sub. koymak değildir,anladığıma göre hemde 2 adet sub. koymayı düşünüyorsunuz fakat aracınızın orjinal hoparlörleri buna yeterli gelebilecekmi?2 adet sub. takınca dinlediğiniz şey size müzik olarakmı gelecek?Önce biraz araştırma yapıp neler gerekli onu belirlemek lazım.Sadece araca sub. koymakla iş bitmiyor,buna uygun ampli,uygun alt yapı,uygun componentler gerekir.

Araca 2 sub. takıp çevrede gürültü yapmak müzik sistemi değildir.Bazı yazılarıma alınmayın sadece sizin açtığınız konuda genel olarak yazıyorum.

tansel bey madem ki tecrübeniz var önerilerinizi sununki bende yol izleyim sedece eleştiri yapmayın...! ben bu işi biliyorum demiyorumki tam tersine bu işi hiç bilmiyorum sizlerden gelen öneriler doğrultusunda sistem kurmaya çalışıyorum ...

Yorum bağlantısı
Tansel Yavuz

Yazdığım cevap,forum kurallarına uygun değilmiydi, acaba neden silindi,yoksa gerçekler acımıdır?

Ortamı gerecek türden bir yazı ise değiştirilebilirdi.Hiçbir uyarı yapmadan silinmesi çok üzücü.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Tansel

Bu başlık şikayet almıştı..

Senin mesajın yanlışlıkla silinmiş..

Şikayet alan mesaj senin değildi..

Mesajını geri getireceğim..

Yorum bağlantısı
Amaç Keskin
tansel bey madem ki tecrübeniz var önerilerinizi sununki bende yol izleyim sedece eleştiri yapmayın...! ben bu işi biliyorum demiyorumki tam tersine bu işi hiç bilmiyorum sizlerden gelen öneriler doğrultusunda sistem kurmaya çalışıyorum ...

Necmettin bey, Tansel bey yol göstermiş, "Sadece araca sub. koymakla iş bitmiyor,buna uygun ampli,uygun alt yapı,uygun componentler gerekir" demiş, Tansel bey yada diğer ilgili üyelerimiz size eminim daha detaylı bilgileri gönderecektir

Yorum bağlantısı
Tansel Yavuz

Teşekkür ederim Mehmet abi;

Yanlış anlamayın eleştiriyi size yapmadım,genel olarak sistem yapmak isteyenler için yazdım.

Öncelikle orjinal hoparlörleri kullanacaksanız bir çift tweter ilavesi yapın,subwooferı ise 2 adet yerine 1 adet kullanın ve bunu rms değeri kadar tam olarak besleyecek bir ampli kullanın,inanın ki tam olarak beslenen 1 adet subwoofer tüm bass isteğinizi karşılayacaktır.

Yorum bağlantısı
Necmettin Özkaraağaç

düşenceleriniz için teşekkürler ama bunlar bana yetersiz ben birşey bilmiyorum bana marka fiyat link verseniz daha da iyi olur

tansel abi o saydıkları iyi de bas 1 tane al demişsiin rms değerinde de ampli al demişsin yahu abi rms'den mms'den anlamam bana link verseydin yada verebilirmisin...!

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ayrıca ses sisteminin idealliği, araca montajını takip eden gün kadardır, ne kadar yüklü olursa olsun bir sonraki gün o ses yetmez :D

Demişim, zaten bunu kastetmiştim.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...