İçeriğe Yönlendir

2000 Otomatik Mondeo Titreşim

Volkan Seyhan

Recommended Posts

Volkan Seyhan
(düzenlendi)

volkan Araçta yaklaşık iki aydır çalışırken titreşimli çalışıyor.Vitesi R ve D konumuna alıp ayagınız frendeyken titreşim artıyor ön konsoldan bile ses geliyor ayrıyeten rölantide düzensizlik var.İki aylık süreç zarfında gitmediğim tamirci kalmadı.

Aracı bilgisayar soktuğumuzda 1 ve 3 nolu yanma odasında zengin karışım sorunu veriyor ve 1 ve 3 nolu bujiler kurumlaşmış. Şu ana kadar yaptıklarım.

1/Otomatik şanzuman ön kulakçığı değişti.

2/Rölanti motoru

3/Bujiler

4/Carbon Clen yapıldı

Fakat hiç biri çare olmadı.Şunu belirteyim aracıma 20.000km önce lpg taktırdım.Ford yetkili servisi lpgden dolayı sibopların değişmesi gerektiğini söylüyor fakat yapıldığında titreşimin kesileceğine garanti vermiyor.Benim bildiğim sibop kaçağı olan araba yağ ve su eksiltir.Benim aracımda gram eksiltme yok.Performansıda gayet iyi.Bana bu konuda yol gösterirseniz sevinirim.

tarihinde Volkan Seyhan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

1. Subapta kaçak olan araçta hiçbir sıvı eksilmez

2. Tarif ettiğiniz üzere arıza sanki ateşleme sorunu gibi?

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

Çağlar Abi,benim araçta sanki su eksiliyor gibi ama çok az miktarda ama damlama yok, iz yok ,sızıntı yok .Nereye gidiyor bu su?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Ne kadar zamanda ne kadar eksiltiyor, sinsi kaçaklarda su kabının kapağı da sorumlu parça olaibliyor.

Yorum bağlantısı
Volkan Seyhan
1. Subapta kaçak olan araçta hiçbir sıvı eksilmez

2. Tarif ettiğiniz üzere arıza sanki ateşleme sorunu gibi?

Ateşleme sorunu gibi demişsiniz bu nasıl tespit edilir? buji kabloları ateşleme bobini veya başka hangi bölümden olduğu nasıl tespit edilir?

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar
Ne kadar zamanda ne kadar eksiltiyor, sinsi kaçaklarda su kabının kapağı da sorumlu parça olaibliyor.

10 günde bir bardak kadar.

Yorum bağlantısı
Mehmet Taner Kadak

Titresim icin motor kulagini test edin ozellikle otomotik vites arabalarda ilk kalkista motor, duz vitese gore daha cok kuvvete maruz kaliyor.

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar
Ateşleme sorunu gibi demişsiniz bu nasıl tespit edilir? buji kabloları ateşleme bobini veya başka hangi bölümden olduğu nasıl tespit edilir?

Kablo kolay, usta dener ve gözler ama bobini denemeye almak biraz zor olabilir..Sağlam bir mondiden sökülüp denenebilir.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Zengin karışım = yanmamış karışım = ateşleme yetersizliği, bobin denemeden tespit edilemeyen bir parçadır.

10 günde 1 bardak su pek de az değil. Basınç testi yapmalı, sızdıran yer patlasın bulunsun. İç döşemede yolcu ayak tarafında antifrizli su aranmalı :nazar:

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar
(düzenlendi)
10 günde 1 bardak su pek de az değil. Basınç testi yapmalı, sızdıran yer patlasın bulunsun. İç döşemede yolcu ayak tarafında antifrizli su aranmalı :nazar:

Bu gün lifte çıkardık .seyyarla aradık bir şey bulamadık.Ustam bir saat rolantide çalışsın ve bir daha bakalım dedi.Ama vakit darlığından yapamadık.Birde eksoza damlayıp buharlaşıyorsa diye düşünüyorum ama bayağı uğraşacağız sanırım.

tarihinde Hasan Basri Bayraktar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Guest U?ur Demir
Zengin karışım = yanmamış karışım = ateşleme yetersizliği, bobin denemeden tespit edilemeyen bir parçadır.

10 günde 1 bardak su pek de az değil. Basınç testi yapmalı, sızdıran yer patlasın bulunsun. İç döşemede yolcu ayak tarafında antifrizli su aranmalı :rolleyes:

daha öncelerden de bu konu hakkında başlık açmıştım.

benim araçta titremeli çalışıyor buji, buji kabloları, ateşleme bobini değişti orjinal ford parçalarıyla ama sorun gitmedi yapmadığım kalmadı göstermediğim ustada kalmadı aynı dertten kafayı yiyecek durumdayım. servistekiler gaz taktırdığın için bu sorun oluyor dediler arkadaşa söyledikleri gibi bana da sibopların taşlanması gerektiğini söylediler.

bu titreme olayı yüzünden arabamdan soğudum diyebilirim.

Yorum bağlantısı
Yaşar Demirci

söylemişler ya subaplardan dolayı diye. sökülecek yapılacak

Yorum bağlantısı
Volkan Seyhan
daha öncelerden de bu konu hakkında başlık açmıştım.

benim araçta titremeli çalışıyor buji, buji kabloları, ateşleme bobini değişti orjinal ford parçalarıyla ama sorun gitmedi yapmadığım kalmadı göstermediğim ustada kalmadı aynı dertten kafayı yiyecek durumdayım. servistekiler gaz taktırdığın için bu sorun oluyor dediler arkadaşa söyledikleri gibi bana da sibopların taşlanması gerektiğini söylediler.

bu titreme olayı yüzünden arabamdan soğudum diyebilirim.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...