İçeriğe Yönlendir

Connect'e 2DIN yuva takviyesi olur mu?

Ali Turhan Baş

Recommended Posts

Ali Turhan Baş

Öncelikle selamlar.Uzun süredir kafamı kurcalayan bir proje var.Onu siz değerli abilerime danışmak istiyorum.

Malum Connectlerin 1.8DIN.Yani aşağıdaki gibi.

Şimdi GLX'lerde ve sanırım yeni Connectlerde aşağıdaki gibi ve 2DIN.

Şimdi benim planladığım şey GLX'lerdeki konsolun orda kısmındaki 2DIN boşluk bulunduran plastiği ( klima kontrolleri çakmak gibi şeyleri üstünde bulunduran bölüm) eski Connectlerdeki 1.8DIN boşluk bulunduran plastikle değiştirmek.

1) Bu bölümlerde eski ile yeni arasında bir ölçü farkı yokmuş gibi duruyor.Acaba gözden kaçırdığımız bir ölçü farklılığı var mıdır?

2) Eğer ölçü farklılığı yok ise burası kolay sökülebilen bir bölge midir?

Eğer bu iki sorunun cevabı olumlu ise bu parçadan satın alıp piyano siyahına boyayıp monte edesim var.Ayrıca ekonomimin elverdiği ölçüde gösterge ve konsol aydınlatmalarının uyumluluğu, direksiyon kumandasının uyumu ve vites kolundaki emanet olan gri bölgenin tamamlayıcısı olarak açısından aşağıdaki Sony'ye geçesim var.

Sizce bu proje yapılabilir bir proje midir? Vereceğiniz cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Caner Güneş

benim gördüğüm kadarıyla aracınızdaki sıcaklık ayarı ve üfleme hızı küçük. ortadaki bölüm ayarlama, onlara göre daha büyük. ancak aşağıdaki resimde hepsi aynı boyut gibi duruyor. burası sıkıntı cıkarabılır.

Yorum bağlantısı
Ali Turhan Baş
(düzenlendi)
benim gördüğüm kadarıyla aracınızdaki sıcaklık ayarı ve üfleme hızı küçük. ortadaki bölüm ayarlama, onlara göre daha büyük. ancak aşağıdaki resimde hepsi aynı boyut gibi duruyor. burası sıkıntı cıkarabılır.

Evet oralara dikkat etmemişim.Teşekkürler.

O bölgeyi söken bir arkadaş varsa oradaki kontrollerin nasıl geldiğini biliyordur.Üfleme bölgesi yönlendirici düğme ve sıcak-soğuk seçim düğmesi arkaya bağlı ve mekanik olarak çalışıyor sanırım.Burada bir problem olabilir de olmayabilir de .İşte burayı açıp gözüyle gören bir kişi ancak bu cevabı verebilir.Yeni bir sorumuz oldu böylece. Üfleme hızı düğmesinde bir sorun yaratacağını sanmıyorum.Muhtemelen soketi söküp diğerine takmak şeklindedir büyük ihtimal.

Soruları tekrardan düzenleyeyim.

1) Bu bölümlerde eski ile yeni arasında bir ölçü farkı yokmuş gibi duruyor.Acaba gözden kaçırdığımız bir ölçü farklılığı var mıdır?

2) Eğer ölçü farklılığı yok ise burası kolay sökülebilen bir bölge midir?

3) Üfleme bölgesi yönlendirici düğme ve sıcak-soğuk seçim düğmesinde boyut değişiklikleri fark ettik.Bu sorun yaratacak mıdır bize?

tarihinde Ali Turhan Ba? tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Osman Dumanlı

Düğmelerin arka bağlantıları aynıdır..Teybi çıkardığınız zaman 4 adet yıldız vidaları zaten göreceksiniz,alt kısım geçmedir.Düğme bağlantılarıda soket ve vida iledir göreceksiniz..Eliniz bu tür işlere biraz yatkınsa rahatça söküp takabilirsiniz.. :nazar:

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bu teyp 1,8 DIN yerine uymaz..

Uydurulursa da zahmetli olacaktır..

Büyüktür,

Soketleri farklıdır,

Direksiyondan kumanda uymayacaktır,

Paneli kesmeniz gerekecek,

Muhtemelen tırnakları uymayacak...

Yorum bağlantısı
Ali Turhan Baş
Bu teyp 1,8 DIN yerine uymaz..

Uydurulursa da zahmetli olacaktır..

Büyüktür,

Soketleri farklıdır,

Direksiyondan kumanda uymayacaktır,

Paneli kesmeniz gerekecek,

Muhtemelen tırnakları uymayacak...

Hocam büyüktür derken 2DIN olduğunu biliyorum.Bunun çözümü olarak ön paneli komple değiştirme fikri var.Ama panelin de iç tarafında yani göğüsün içinde bir yerleri kesmem mi gerekiyor?

Soketleri bir sorun yaratacağını sanmıyorum.Çünkü forumun geçmişinde Mertol Kip isimli üye bir Fusion'a bu modeli takmıştı.Soket şeması olursa halledilir diye düşünüyorum.Sizce bu şekilde olmaz mı?

Direksiyon kumandası ise yine o söylediğim Fusion'da çalıştırılmıştı sanırım.Ayrıca FII'lerin kumandaları'da FI yani Connectlerdekilerle benzer diye hatırlıyorum.

Altta makyajsız FII ve Sony bulunan bir resimde benziyor.

Yorum bağlantısı
Osman Dumanlı

Soketler uydurulur ama yerine uymaz.. :D

Ama unutmayın direksiyon kumandaları çalışmayacaktır.

Eeee,parça tedarikçisi eksik olunca,olacağı o.. :nazar:

Yorum bağlantısı
Osman Dumanlı

Soketler mühim değil,teyp yerine oturmayacak.İstersen bağlıyayım kumanda dahil,kucağında dinle.. Çerçeve kesmek akıllıca değil... :nazar:

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Soketleri bir sorun yaratacağını sanmıyorum.Çünkü forumun geçmişinde Mertol Kip isimli üye bir Fusion'a bu modeli takmıştı.Soket şeması olursa halledilir diye düşünüyorum.Sizce bu şekilde olmaz mı?

Yapmayı istedikten sonra, connecte jet motoru bile takılır... :nazar:

Şemada bulunur, yerde yapılır...

Bahsettiğim, bu işin zorluğudur...

Kesmeyi biçmeyi, tadilatı göze aldıktan sonra, imkansız diye bişey yoktur..

Direksiyondan kumanda çalışmazsa, çalışanını bulur takarsınız..

Yorum bağlantısı
Ali Turhan Baş
Makyajsız f2'ye olur. Çünkü o da 2 din. Kumanda olmuyor. Her ne kadar tuşlar benzese de kumanda modülleri farklı. Kablo konusunda emin değilim. Mertol'ün uyarlamış olduğu fusion'un arka taraftaki soketler uygun muydu hatırlamıyorum.

Buradan demek istediğiniz panelin arkasında göğüsün içinde bu Sony'yi sabitleme konusunda sıkıntı yaşayacağım mı?

Arka soketler uygun değildi.Sony'nin arkasındaki çıkışların hangisinin ne olduğunu söyeyen bir çizelge ile montajı gerçekleşmişti.Ama o konuyu bulamadım.Sanırım değişimle birlikte database'de değişmiş forumun.

Madem başlamayı düünüyorum bu işe orijinal FII kumandası bulsam direksiyonun yanındaki eski direksiyon kumandası yuvasına oturur mu?

Bütün bu sıkıntım orijinal parçalar kullanarak orijinal bir şekilde aracımızda mp3 dinleyip aux çıkışı elde edebilmek.Ayrıca Visteonların ses kalitesinin tatmin etmemesi.Lanet olsun bu içimdeki orijinal aşkına :nazar:

Yorum bağlantısı
Ali Turhan Baş
(düzenlendi)
Kesmeyi biçmeyi, tadilatı göze aldıktan sonra, imkansız diye bişey yoktur..

İşte tüm derdim bu kesip biçmeyi en aza indirmek.Yoksa keserim eski ön paneli hiç uğraşmam yeni paneli takmayla.

Hiç uğraşmayın. Sami hoca'dan 6000mp3'ü alın.

Bunu bir düşüneyim.

tarihinde Ali Turhan Ba? tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Buradan demek istediğiniz panelin arkasında göğüsün içinde bu Sony'yi sabitleme konusunda sıkıntı yaşayacağım mı?

Evet.. Osman'ın dediği tam oalrak bu..

Arka soketler uygun değildi.Sony'nin arkasındaki çıkışların hangisinin ne olduğunu söyeyen bir çizelge ile montajı gerçekleşmişti.Ama o konuyu bulamadım.Sanırım değişimle birlikte database'de değişmiş forumun.

O konu silindi... Dert şema ise, bulunur şema..

Blaupunkt kumandası uymaz. Bi de satan bir arkadaş var sahibinden'de ama kazıkçıdır kendisi.

375'e Blaupunkt'u kim kaybetmiş..

Ayrıca yakında fiyatını 450 yapacağım onun...

Yorum bağlantısı
Ali Turhan Baş
Yada blaupunkt alın...

Bu da bulunmaz hint kumaşı gibi.Yine de kumanda çalışmayacak.

Çok fazla şey mi istiyorum :nazar:

Evet.. Osman'ın dediği tam oalrak bu..

İşte korktuğum şey buydu.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Çok fazla şey mi istiyorum :D

Hayır ama.. Mükemmeli yakalamak zordur..

Fayda, maliyet hesabı yapmalısınız, yada her istediğinin olamayacağına ikna olmalısın.. :nazar:

Yorum bağlantısı
Ali Turhan Baş
Hayır ama.. Mükemmeli yakalamak zordur..

Fayda, maliyet hesabı yapmalısınız, yada her istediğinin olamayacağına ikna olmalısın.. :nazar:

Şimdi biraz da bu fayda maliyet ve sinir hesaplarını yapayım bari.

Sami hocanın ilanı yok. 500 lira istiyor. Pazarlık yapılabilir. Oğuz'un ilanı ilanlarda.

Teşekkür ederim.

Yardımcı olan herkese teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
  • 1 ay sonra...
Guest ?aban Aky

merhaba arkadaşlar ben bilmeden Innovatek 902 7 inch teyp aldım arabam ford 2006 tourneo 90lık orjinalı cıkardım yeni cihazı taktık girmedi mecburen alt ve üst kenarları kestik ozaman oturdu oval oldugu için tam oturmadı çerçeve aldım uymadı yeni teybin tırnakları yok içine oturtup anahtarla cıkartmak için ne yapmalıyım cihaz bu http://www.mp3playerstore.com/stuff_you_ne.../Honda-902.html

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...