İçeriğe Yönlendir

Tescil tarihi

Ahmet Kalkan

Recommended Posts

Ahmet Kalkan

Slm arabamı 18.03.2005 tarihinde sıfır almıştım.Plakka işlemleri falan derken 21.03.2005 tescil tarihiyle ruhsatımı almıştım.12.9.2007 de LPG taktırınca ruhsattaki tescil tarihi değişti.Şimdi MTV sorgulamaya giriyorum.Yeni tescil tarihiyle giriyorum.Bilgileriniz hatalı diyor.Eski tescil tarihiyle girince kabul ediyor, bilgilerime ulaşabiliyorum.Yani tescil tarihim ruhsatta farklı ,maliyenin kayıtlarında farklı görünüyor.Bunu nasıl düzeltebilirim veya düzeltmesem ilerde bir problem oluşturur mu?.Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Serdar Yeniçeri
Slm arabamı 18.03.2005 tarihinde sıfır almıştım.Plakka işlemleri falan derken 21.03.2005 tescil tarihiyle ruhsatımı almıştım.12.9.2007 de LPG taktırınca ruhsattaki tescil tarihi değişti.Şimdi MTV sorgulamaya giriyorum.Yeni tescil tarihiyle giriyorum.Bilgileriniz hatalı diyor.Eski tescil tarihiyle girince kabul ediyor, bilgilerime ulaşabiliyorum.Yani tescil tarihim ruhsatta farklı ,maliyenin kayıtlarında farklı görünüyor.Bunu nasıl düzeltebilirim veya düzeltmesem ilerde bir problem oluşturur mu?.Teşekkürler.

rahatsiz ediyorsa sizi ; vergi dairesine ruhsatınızla giderekte düzeltebilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Mustafa Yiğit

maliyeden borcu yoktur alınca onun üzerinde tescil tarihi yazar sen onu baz al

Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Mustafa Kestel

Arkadaşlar merhaba, ben aracımı 2.el aldım, araç 2006 model ancak ruhsatta ilk tescil tarihine 2007 nin haziran ayı yazıyor..forumda takip ettiğime göre LPG falan takılınca tescil tarihi değişiyormuş ancak benim aracım dizel, yani LPG takılması gibi falan bi durum da sözkonusu değil..bunun sebebi ne olabilir acaba ?

Yorum bağlantısı
Arkadaşlar merhaba, ben aracımı 2.el aldım, araç 2006 model ancak ruhsatta ilk tescil tarihine 2007 nin haziran ayı yazıyor..forumda takip ettiğime göre LPG falan takılınca tescil tarihi değişiyormuş ancak benim aracım dizel, yani LPG takılması gibi falan bi durum da sözkonusu değil..bunun sebebi ne olabilir acaba ?

Plaka değiştirmiştir büyük ihtimalle.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Emin Önal

Saygılarımla.

yada 3.el almışsınızdır.

Yorum bağlantısı
Şehit Mustafa Yaman

yerimi bilmiyorum ama bir şey sormak istiyorum. e-devletten araç sorgulama yapınca sahiplik belge tarihi diye bir şey çıkıyor. bu nedir bilen var mı? :)

Yorum bağlantısı
Mustafa Kestel

Saygılarımla.

Çok teşekkür ederim Evren Bey, fakat plaka değişse bile ilk tescil tarihi değişmez diye biliyordum ben, yanlış mı biliyorum acaba ? :nazar:

Saygılarımla..

yada 3.el almışsınızdır.

Teşekkür ederim Emin Bey, ancak araç örneğin 2006 nın mart ayında servise girmiş servis kayıtları var ve ilk tescil tarihi olarak 2007 nin haziran ayı yazıyor, yani ben aracı 3.el almış olsam benim aldığım tarih 3. tescil tarihi, 2007 yılının da 2. tescil tarihi olması gerekmez miydi ? Ancak ilk tescil tarihi 2007 yazıyor, kafam karıştı açıkçası :nazar: Saygılarımla..

Yorum bağlantısı

Rica ederim Mustafa Bey,

Araç sahip değiştirirse; trafiğe çıkış değişmez, tescil tarihi değişir.

Araç plaka değiştirirse, trafiğe çıkış ve tescil değişir. 34 plaka aracı 06 plakaya çevirdiğinizde, Ankarada trafiğe yeni çıkmış olarak kabul ediliyor. Yine araç pert ise onda da iki tarih değişir.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Mustafa Kestel
(düzenlendi)
Rica ederim Mustafa Bey,

Araç sahip değiştirirse; trafiğe çıkış değişmez, tescil tarihi değişir.

Araç plaka değiştirirse, trafiğe çıkış ve tescil değişir. 34 plaka aracı 06 plakaya çevirdiğinizde, Ankarada trafiğe yeni çıkmış olarak kabul ediliyor. Yine araç pert ise onda da iki tarih değişir.

Saygılarımla.

Çok teşekkür ederim Evren Bey, gerçekten çok açıklayıcı oldu :D haklısınız plaka değişimi olmuş o zaman, baştan beri bunun sebebini merak ediyordum, çok teşekkürler tekrar, Saygılarımla..

tarihinde Mustafa Kestel tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...