İçeriğe Yönlendir

Focus chiplendi..

Nuri Başer

Recommended Posts

Nuri Başer

Selamlar.. sonunda vakit ve nakit bulup chip olayına girdik focus ve ben.. :p

megachipsten Mehmet Gazihan sağolsun Bursaya uğrayıp banada haber edince fırsat bu fırsat deyip chip tuning olayını hallettik..

sonuç süper.. focus sanki başka bir araç oldu.. gaz tepkileri, ara hızlanmalar v.s. çok etkileyici.. gittikçe gitmek istiyor.. yakıt sarfiyatı hesabı için henüz erken.. her nekadar yakıtı düşürdüğü söylentileri nette gezinse de ben artış olacağını bilerek yaptırdım.. sakin kullanımda düşer diyorlar ama sankin kullanıcının chiple ne işi olur değilmi.. :rolleyes: araç istediğim gibi atak ve alt devirlerde canlı oldu.. performans tatminkar.. motor sesi de azaldı gibi geldi bana.. birkaç gün içinde dynoya çıkıp verileri yazarım..

herkese iyi akşamlar..

Yorum bağlantısı
Burak Karadeniz

Güle güle kullanın, daha fazla izlenim ve yorum bekliyoruz :p

Kaça yaptırdınız?

Yorum bağlantısı
Nuri Başer
Güle güle kullanın, daha fazla izlenim ve yorum bekliyoruz :p

Kaça yaptırdınız?

kampanyadan 200 Euro..

Yorum bağlantısı
Burak Karadeniz

yazılımını değiştirdiler dimi? ek bir parça falan takmadılar?

Yorum bağlantısı
Nuri Başer

evet sadece yazılım.. ek parça v.s. yok.. geri dönüşü de hayli basit.. yarım saat bile sürmüyor..

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Hayırlı olsun, 200 Euro bedel yazılım değişimi için duyduğum en en en ucuz değer olmuş, yani fiyat çok iyi. Eski orjinal yazılımı kendi bilgisayarlarına kopyaladılar mı?

Yorum bağlantısı
Nuri Başer
Hayırlı olsun, 200 Euro bedel yazılım değişimi için duyduğum en en en ucuz değer olmuş, yani fiyat çok iyi. Eski orjinal yazılımı kendi bilgisayarlarına kopyaladılar mı?

Teşekkürler..

evet yedeklediler ve istediğim zaman geri yüklenebileceğini, hatta servislerde format atılıp eski haline gelebileceğini söylediler.. gerçi eskiye dönmek isteyen çıkarmı bilmem :D

Yorum bağlantısı
Burak Karadeniz

Zaten servisler normal bakım aşamasında programda bir değişiklik görürseler kendileri yeni program yüklüyorlarmış.

Ben son bakıma götürdüğümde yazılımı güncelledik dediler. Durduk yerde yazılım değişir mi ki :) yoksa benimki de mi chipliydi acaba :D

Yorum bağlantısı
Nuri Başer
Zaten servisler normal bakım aşamasında programda bir değişiklik görürseler kendileri yeni program yüklüyorlarmış.

Ben son bakıma götürdüğümde yazılımı güncelledik dediler. Durduk yerde yazılım değişir mi ki :unknw: yoksa benimki de mi chipliydi acaba :)

ilginç.. ben bakım süresince aracın yanından hiç ayrılmıyorum, bugüne kadar aracın 100 metre yakınında bırakın yazılımı b.syr bile göremedim servisteyken.. ilgi alaka farkı sanırım.. bizimkiler bi filtreden anlar, bi yağdan bide sudan :D

Yorum bağlantısı
Nuri Başer
Özel servise mi gösteriyorsunuz yoksa yetkili servise mi?

Yetkili servis.. Bursa Şentürkler.. yetkili ama etkili değil :D:)

Yorum bağlantısı
Burak Karadeniz

Tanıdık yada muhabbeti koyulaştırdığınız biri olmazsa genelde çoğu yetkili ama etkili olmuyor :D

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

bi dyno ya çıkın bakalım sizin beygirler ne kadr çoğalmış

Yorum bağlantısı
Nuri Başer
Tanıdık yada muhabbeti koyulaştırdığınız biri olmazsa genelde çoğu yetkili ama etkili olmuyor :)

ya Burak kardeşim tam birini tutturup sohbet, muhabbete binaen samimiyet kurdum derken adamı işten atıyorlar.. :D bikaç kez denedim hep böyle oldu.. şimdilerde milleti ekmeğinden etmemek için yaklaşmıyorum :unknw:

Yorum bağlantısı
Burak Karadeniz
ya Burak kardeşim tam birini tutturup sohbet, muhabbete binaen samimiyet kurdum derken adamı işten atıyorlar.. :D bikaç kez denedim hep böyle oldu.. şimdilerde milleti ekmeğinden etmemek için yaklaşmıyorum :)

Aman yazıktır boşver senin aracada az baksınlar :unknw:

Yorum bağlantısı
Cihan Yetişken2

+1

Yorum bağlantısı
Nuri Başer

en yakın zamanda dyno dayıya uğrayıp beygirlerin sayabildiğim kadarını ileticem.. tahminimce ve birkaç arkadaşın tahminlerinde 130 PS civarı bişey.. tork ta 300 lere yaklaşmıştır gibi geliyor.. yada bunlar benim hüsnükuruntularım.. :D

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

keşke chipten öncede bi dynoya çıksaydınız ki karşılaştırmayı ona göre yapsaydık tabi bunun maliyeti var 2 defa dyno gir çık en az 50 lira isterler sanki beygirleri kovalayıp ta sayıyolar :D

Yorum bağlantısı
Alpaslan Ayık

Arkadaşlar benim araba 2009 model chip uygulaması garantiyle iligili bir sorun yaratır mı ? Tam ben de bu konu hakkında bir başlık açmayı düşünüyordum,

Bende Bursa ' da ikamet ediyorum, aca bu uygulamayı kime yaptırdınız.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Elbetteki orjinal dışı her uygulama, garantiyi bozar. Tabii siz servise beyanda bulundukça.

Yorum bağlantısı
Alpaslan Ayık

Açıkcası saklayıpda , ondan sonra arabada bir sorun çıkınca kem küm işte yok ben yapıtırmadım gibi bir şey diyemem, diğer tarafdan araba 10 15 bg güç kazanacak diyede bu riske giremem.

Yorum bağlantısı
Alpaslan Ayık

Şimdi bu güne kadar aldığım hiç bir ürünü (tv , cep tlf, araba, bilgisayar vs.. ) garanati kapsamı içindeyken arızalı olduğu için ne servise götürdüm, nede iade ettim, şimdi bu arabayıda 0 aldım, maşaallah iyi gidiyor, bir sorun çıkacağınıda sanmıyorum, o yüzden chip yaptırmak aklıma geldi, şimdi yaptırıırm o bu bir şey çıkar ondan sonra uğraş , jant bile almakda tereddüt ediyorum,.

Yorum bağlantısı
Nuri Başer
Mehmet Gazihan chipin piridir. Dizel motor profesörüdür. Ben de BiLo'yu onun ellerine teslim etmiştim. Çok memnunum.

Hayırlı olsun Nuri kardeş, güle güle kullan. 2 tane problemin (!) olacak :(

1) Zamanla performansa alışacaksın ve daha fazlasını isteyeceksin. Gazihan'ı arayıp, abi bunu daha da güçlendirelim diyeceksin :)

2) Yakıt ekonomisini unut. Gaza dokununca arabanın uçtuğunu görünce sakin sakin gidemeyeceksin zaten. Kanını kaynatacak :)

Teşekkürler Sefa hocam.. biraz da senin sayende oldu.. katkın büyük.. :)

1 ve 2 ye tamamen katılıyorum.. 3'ü de ben ekleyeyim.. 3- sağda oturanlar noldu bu arabaya, sağa çek ben inicem demeye başlıyor :(

Gazihan gerçekten işi a sından z sine öğrenmiş ve kendini eğitmiş bir arkadaş.. yaptığı işin arkasında durması da hoşuma gitti..

Yorum bağlantısı
Nuri Başer
Şimdi bu güne kadar aldığım hiç bir ürünü (tv , cep tlf, araba, bilgisayar vs.. ) garanati kapsamı içindeyken arızalı olduğu için ne servise götürdüm, nede iade ettim, şimdi bu arabayıda 0 aldım, maşaallah iyi gidiyor, bir sorun çıkacağınıda sanmıyorum, o yüzden chip yaptırmak aklıma geldi, şimdi yaptırıırm o bu bir şey çıkar ondan sonra uğraş , jant bile almakda tereddüt ediyorum,.

sakınan göze çöp batarmış Alparslan bey.. bence fazla düşünmeyin.. zira Ford Servisi aracı garanti dışı bırakmak isterse bir sebep bulur, bulamadıysa uydurur.. sizin bişey yapmanıza gerek yok :(

Yorum bağlantısı
Nuri Başer
Bence en iyi dyno cihazı yolda denk gelen bir merso, BMW tarzı aletler :)

:(:) denemekte fayda var.. ama "o durur ben duramam" enstantanesi yaşamayalım :(

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...