İçeriğe Yönlendir

2004 Focus Ghia'ya eklentiler

Murat Dere

Recommended Posts

Murat Dere
(düzenlendi)

selam arkadaşlar,

bir süredir forumu takip ediyorum. (klasik giriş cümlesi işte) yapmak istediğim bir takım şeyler vardı. neler yapabileceğime baktım. bunlardan bazılarını gerçekleştirdim. sizlerle paylaşmak istedim. lafı çok uzatmayacağım:

tavan lambaları:

tl.jpg

bunları şerit halinde satılan beyaz ledlerle yaptım, kendim yapmakla uğraşmadım, hiç gerek yok, para değil tongue.png. üçerli halde kesip doğrudan 12v ile çalıştırabiliyorsunuz. önde 6, arkada 9 adet var.

plaka aydınlatması:

pa.jpg

bunlar hazır satılan mekik lambaların içine beyaz ledlerden koymuşlar ya, hah ondan işte.

far anahtarı:

fa.jpg

bu iş biraz zordu. anahtarı söktüm, içindeki tüm yeşil ledleri çıkardım. en sağdaki far yükseklik ayarı ve gösterge paneli ışık ayarı potunun ledlerini daha parlak yeşil ledlerle; ortadaki far anahtarının ledlerini mavi ledlerle; ön sis ışığını -ön sisi beyaz olduğundan- beyaz led ile; arka sisi ise -arka sis kırmızı olduğundan (yok yaa)- kırmızı led ile değiştirdim.

bagaj aydınlatması:

ba.jpg

burada yine şerit ledlerden kullandım. 4 ayrı tarafa üçer tane, toplam 12 adet led taktım.

daha yapacağım çok şey var. mehmet özyürek'te gördüm, kıskandım. benim de olacak, olacaaaak! denizaltı ışığı (submarine light) yapacam, kapı kollarına ışık yapacam. kararan geriyi görüş aynası takacam. yapacam, takacam, bakacam.

far sensörü taktırdım, pek şeker oldu. park, kısa ve uzun ampullerini değiştirdim, beyaz olanlarıyla. yeni çıkmış şok güzel.

öyle işte. söyledim rahatladım. ohh...

görüşürüz arkadaşlar. :)

tarihinde Murat Dere tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
İlker Kadılar

murat bey hoş geldiniz foruma...

led,leri sevdim ve yakışmış :)

Yorum bağlantısı
Murat Dere
murat bey hoş geldiniz foruma...

led,leri sevdim ve yakışmış :)

çok teşekkür ederim ilker bey. beğendiğinize de ayrıca sevindim. diğer eklentileri yapınca onların da resimlerini yayınlarım. ancak memur olduğumdan zamanım çok olmuyor. öğretmenim ben, tatile bir çıkayım o zaman görün siz beni. :spiteful:

Yorum bağlantısı
İlker Kadılar
çok teşekkür ederim ilker bey. beğendiğinize de ayrıca sevindim. diğer eklentileri yapınca onların da resimlerini yayınlarım. ancak memur olduğumdan zamanım çok olmuyor. öğretmenim ben, tatile bir çıkayım o zaman görün siz beni. :spiteful:

güle güle kullanın arcınızı :) ....resimlerini arabam bölümüne ekleyinde tam olarak görelim... :)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Oldukça aydınlatıcı olmuş, umarım elektirk bağlantılarını sağlam olarak izole etmişsinizdir, özellikle far düğme gurubunun renkleri çok güzel olmuş.

Yorum bağlantısı
Cihan Yetişken2

Elinize sağlık güzel olmuş.. Umarım led'ler uzun ömürlü olur..

Yorum bağlantısı
Mustafa Sarı

elinize sağlık ... hepsi güzel olmuş

uzun kısa ve park lambalarını beyazlarla değiştirdiğinizi söylediniz. nerden aldınız? eğer internettense adresi verebilirmisiniz? Olmadı adlarını alalım meslekdaşım

Yorum bağlantısı
Murat Dere
güle güle kullanın arcınızı :) ....resimlerini arabam bölümüne ekleyinde tam olarak görelim... :)

:unknw: tamam da önce bir yıkatayım, resimlerini öyle çekeyim. son yağmurdan sonra yıkatmaya fırsatım olmadı daha. :)

güle güle kullanın

çok teşekkür ederim. :)

Oldukça aydınlatıcı olmuş, umarım elektirk bağlantılarını sağlam olarak izole etmişsinizdir, özellikle far düğme gurubunun renkleri çok güzel olmuş.

kesinlikle izoleli. :)

Elinize sağlık güzel olmuş.. Umarım led'ler uzun ömürlü olur..

teşekkürler, ben de öyle umarım. :spiteful: ledler hazır ya, dirençleri hesaplanmış falan, o yüzden rahatım biraz. olduça da parlaklar.

elinize sağlık ... hepsi güzel olmuş

uzun kısa ve park lambalarını beyazlarla değiştirdiğinizi söylediniz. nerden aldınız? eğer internettense adresi verebilirmisiniz? Olmadı adlarını alalım meslekdaşım

sayın meslektaşım, burada benim elektrikçim de meraklı. bu fikrimi duyunca bana bekle biraz dedi, yeni tür ampüllerden gelecek dedi, philips vardı orada bunlardan iyi dedi. ben de bekledim, gelince taktım. gerçekten çok güzeller. bulunduğunuz yerde yoksa ben size gönderirim. markasını bilmiyorum, zaten tanınmış marka değil. görünüşleri philipsler gibi maviye boyanış gibi görünmüyor. tuhaf bir rengi var camında, mavi-mor-yeşil gibi renkler algılanıyor. öyle işte. :)

Yorum bağlantısı
Mustafa Sarı
:spiteful: tamam da önce bir yıkatayım, resimlerini öyle çekeyim. son yağmurdan sonra yıkatmaya fırsatım olmadı daha. :)

çok teşekkür ederim. :unknw:

kesinlikle izoleli. :)

teşekkürler, ben de öyle umarım. :) ledler hazır ya, dirençleri hesaplanmış falan, o yüzden rahatım biraz. olduça da parlaklar.

sayın meslektaşım, burada benim elektrikçim de meraklı. bu fikrimi duyunca bana bekle biraz dedi, yeni tür ampüllerden gelecek dedi, philips vardı orada bunlardan iyi dedi. ben de bekledim, gelince taktım. gerçekten çok güzeller. bulunduğunuz yerde yoksa ben size gönderirim. markasını bilmiyorum, zaten tanınmış marka değil. görünüşleri philipsler gibi maviye boyanış gibi görünmüyor. tuhaf bir rengi var camında, mavi-mor-yeşil gibi renkler algılanıyor. öyle işte. :)

fiyat nedir lambaların

Yorum bağlantısı
Murat Dere
fiyat nedir lambaların

kısalar da uzunlar da çifti 80-85 gibi bir şeydi yanlış hatırlamıyorsam. birden fazla şey yaptıtrınca ayrı ayrı hatırlayamıyorum.

emeğinize sağlık, güle güle kullanın

çok teşekkürler. :)

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

ee akü sağlam olunca her yere ışıklandırma oluyo :s

ben iç aydınlatmaları felan tamamen kapadım :blink: akünün izi biraz daha götürmesi için

güzel olmuş hele sis için olan bayağı güzel

Yorum bağlantısı
Murat Dere

teşekkür ederim dostum. da bunlar led olduğundan çok daha az akım çekerler dolayısıyla akü ömrüne telli ampüller kadar zarar vermezler, kaldı ki ampüllerin (farların değil) harcadığı akım akü ömrü söz konusu olduğunda çok ödemli boyutlarda değildir (diye biliyorum ben). :s

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

doğrudur ledler tasarufflu olmsı lazım ama araç çalışmıyorken ben akü yolda bırakmsın diye radyo far hepsini kapatıyorum:D akü biraz bitmişte

Yorum bağlantısı
Guest Sinan Akg

Valla elinize sağlık torpido aydınlatması yapmanızı beklerim :) Bagaj aydınlatmasını bende yapim...

Yorum bağlantısı
Murat Dere
doğrudur ledler tasarufflu olmsı lazım ama araç çalışmıyorken ben akü yolda bırakmsın diye radyo far hepsini kapatıyorum:D akü biraz bitmişte

ehehe o halde yapılacak tek şey var dostum; aküyü değiştirmek. ukalalık oldu biraz ama, neyse. ;)

Hoşgeldiniz..

Aydınlatmalar çok güzel olmuş...

Güle güle kullanın.

Son resim bagaj resmimimi? yoksa diskomu :D

hoşbulduk.

teşekkür ederim.

disko deel abey bagaj. biraz aydınlık oldu ama. hepimizin aydınlatılmaya ihtiyacı var değil mi?

aa unuttum onu söylemeyi yaptım tabii. yani yaptım derken, ampülünü değiştirdim, orası da beyaz artıkın. ama biraz solgun oldu orayı daha da aydınlatacaam. hatırlattığınız iyi oldu kardeş. :)

Yorum bağlantısı
Murat Dere
çok güzel olmuş

Muğlanın neresindensiniz Murat bey?

ulen utku, beyine meyine başlatma şimdi. nedim abi'ye selam söyle. gelmiyim oraya alırım anahtarını. fordçu mu oldun len başımıza? :D

Yorum bağlantısı
Utku Çay
(düzenlendi)
ulen utku, beyine meyine başlatma şimdi. nedim abi'ye selam söyle. gelmiyim oraya alırım anahtarını. fordçu mu oldun len başımıza? :D

enee English men

ne oldu Taunus'a :D

plaka bodrum, yoksa bodrumda mısın?

tarihinde Utku tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Gürkan Keskin
çok güzel olmuş

Muğlanın neresindensiniz Murat bey?

fethiye izmire kaç kilometre bir araba varda almaya gelsemmi diye düşünüyorum

Yorum bağlantısı
Utku Çay
(düzenlendi)

vallahi

izmir-muğla 250km

muğla-fethiye 150 km

toplam 400 km yaklaşık

tarihinde Utku tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Murat Dere

230 izmir muğla desek, 125 de fethiye. off toplayamayacağım şimdi. :D

vallahi

izmir-muğla 250km

muğla-fethiye 250 km

toplam 500 km yaklaşık

n'aptın len utku, arkadaşı korkutacan. :D

Yorum bağlantısı
Gürkan Keskin
230 izmir muğla desek, 125 de fethiye. off toplayamayacağım şimdi. :)

250 mi 125 mi :D

Yorum bağlantısı
Utku Çay

çaktırma abi

unutmuşum o tarafları

ama bodrum-muğla 120 km :D

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...