İçeriğe Yönlendir

2004 Focus Ghia'ya eklentiler

Murat Dere

Recommended Posts

(düzenlendi)

Öğretmenim eline sağlık tekrardan. :good1:

Bu Ledlerlede smd 5050 ilede o 180km yazan yer böyle soluk kalıyor çok ugraştım inceleyenler görmüştür senin yaptığının 5050 olanını yapmıştım.Ayrıyeten yanlara falan yine 5050 ledlerlede beslediğimde ya ışık fazla oluyor yada diğer kısımları bozuyor.Ben hurda bir tane gösterge buldum kendime iyice temizledim durumlar müsait olunca uğraşıcam sanırım.Daha iyisi olana kadar en iyisi bu :good1:

Hazır şerit led ile değilde orjinal mantığı ile bu işi tamamlamak çok güzel olacak.

Yeni çalışmalarını bekliyoruz ,yazda kapıda zaten.Senin iş aklımda mutlaka halledeceğiz öğretmenim. :good1:

Kısmet ise sanırım şaşmazda hiç boş kalmayacağım. :):p

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Murat Dere
Öğretmenim eline sağlık tekrardan. :lol2:

Bu Ledlerlede smd 5050 ilede o 180km yazan yer böyle soluk kalıyor çok ugraştım inceleyenler görmüştür senin yaptığının 5050 olanını yapmıştım.Ayrıyeten yanlara falan yine 5050 ledlerlede beslediğimde ya ışık fazla oluyor yada diğer kısımları bozuyor.Ben hurda bir tane gösterge buldum kendime iyice temizledim durumlar müsait olunca uğraşıcam sanırım.Daha iyisi olana kadar en iyisi bu :)

Hazır şerit led ile değilde orjinal mantığı ile bu işi tamamlamak çok güzel olacak.

Yeni çalışmalarını bekliyoruz ,yazda kapıda zaten.Senin iş aklımda mutlaka halledeceğiz öğretmenim. :good1:

Kısmet ise sanırım şaşmazda hiç boş kalmayacağım. :D :lol2:

Oktay'ım, canım kardeşim; aklımda orası için harika bir çözüm var. Ama şimdilik söylemeyeyim. Bir aksilik çıkar da yapamazsam pelesenk oluruz başta Mehmet ve Çağlar olmak üzere... :D

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Ama şimdilik söylemeyeyim. Bir aksilik çıkar da yapamazsam pelesenk oluruz başta Mehmet ve Çağlar olmak üzere... :D

abi bırak ehtiyarları..Kendileri ne yapmışki sana laf etsinler :D

Yorum bağlantısı
Murat Dere
abi bırak ehtiyarları..Kendileri ne yapmışki sana laf etsinler :D

Eehehee, aslanım Servet'im benim. :D Yürü be oğlum, kim tutar seni? :lol2:

Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
Murat Dere

Sevgili forumdaşlarım, imzamda yer alan şimdiye kadar yaptıklarımı gösteren sayfanın yeraldığı bağlantıda, forumun yenilenmesi yüzünden sayfalar kaybolduğu için görünmemektedir. Ya bu konu kapansın (çünkü artık işe yaramıyor) ya da ilgilenen arkadaşlar benim kıytırık siteye bakabilirler. Hem belki bazılarınıza İngilizce öğrenme aşkı da bulaşır.

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Sani Gerşon

Sevgili forumdaşlarım, imzamda yer alan şimdiye kadar yaptıklarımı gösteren sayfanın yeraldığı bağlantıda, forumun yenilenmesi yüzünden sayfalar kaybolduğu için görünmemektedir. Ya bu konu kapansın (çünkü artık işe yaramıyor) ya da ilgilenen arkadaşlar benim kıytırık siteye bakabilirler. Hem belki bazılarınıza İngilizce öğrenme aşkı da bulaşır.

İmza gayet net çalışıyor?

Yorum bağlantısı
Murat Dere

İmza gayet net çalışıyor?

İmzadaki link çalışıyor Sani, o sayfaya gidince oradaki linkler çalışmıyor. :yes:

Yorum bağlantısı
Murat Dere
(düzenlendi)

Ayna altlarına ışık V2.0

Bilenler bilir; sağ-sol aynaların altlarına tava lambalarıyla yanan ışık yapmıştım. "İmzamdaki linkte var." bile diyemiyorum tırt forum yüzünden. Yöneticilere ve Selçuk'a duyurulur. :)

04coreldevre.jpg

Lazerimden çıkarttırdım:

05yazicipcb.jpg

Plaket çok kirliydi:

06pispertin.jpg

Temizledim:

07temizpertin.jpg

Ütü yöntemiyle devreyi bakırlı plakete bastım. Bazı yerler düzgün çıkmadı, sabit (permanent) kalemle düzeltmeler yaptım:

08basili.jpg

İki tanecik delik vardı zaten, onları deldim:

09delinik.jpg

Geçen sefer de nefret etmiştim, bu kez de nefret ettim; kapaklar uyacak şekilde plakete şekil verme işlemi. Allah'tan Dremel'im var. Allah olmayana da versin:

10kenarlaralinikpcb.jpg
5050 kılıflı SMD ledleri ve 150 ohmluk dirençleri kullanarak elemanları lehimledim:

10kenarlaralinikpcb.jpg

Kontrol ettim:

12deneme.jpg

Masamın altının karanlıkta ve bu lambanın ışığı altında görünüşü:

13a-karanlik.jpg

13b_aydinlik.jpg

Yerleştirme işlemi bittikten sonra:

14hazir.jpg

Kapaklara sıkışık bir vaziyete güzel oturdu pcb:

15difuzor.jpg

Üstten görünüş; kapaklardaki çizgi şeklindeki büyüteç kısmının tam karşılarına geldi dörtü LED sıraları:

16front.jpg

Tamamlanmış haliyle yanarken:

17yakmadeneme.jpg

Nihayetinde kenarlardan silikonlayarak su geçirmemesi için yalıtım yaptım. Takarken de aynadaki kablonun girdiği deliklere silikon sıkıyorum ki aynanın içinde biriken su lambaya girmesin:

18sonhali.jpg

Biraz önce taktım. Gece resimlerini çeker buraya eklerim. Biliyorum; güle güle kullanayım.  :crazy:

Ha, Memet Özyürek kardeşim: Allah olmayana da versin.  :p

Gece çekimini ekleyeyim dedim:

19yanarken.jpg

tarihinde Murat Dere tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

1. Basitmişşşş, Corel yetmişşşş, yesinler

2. Dremelin bir gün bozulur elbet

3. Benim gömlee de ütü lazım, sana yollasam mı?

4. :selo:

5. Devreyi bakır plakete bastım kısmını anlamadım? lehim yapılacak bakır hatlar nasıl çıktı ortaya :s

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Hocam güle güle kullan :):nazar:

Ama o kapaklara birde en açığından filim çekersen görüntü daha hoş olur gibi geldi bana ;)

Yorum bağlantısı
Murat Dere

1. Basitmişşşş, Corel yetmişşşş, yesinler

2. Dremelin bir gün bozulur elbet

3. Benim gömlee de ütü lazım, sana yollasam mı?

4. :selo:

5. Devreyi bakır plakete bastım kısmını anlamadım? lehim yapılacak bakır hatlar nasıl çıktı ortaya :s

1. Yap da görem len. :p

2. Ağzında yel alsın, ağzına yel dolsun. :bambam: Bozulursa bi tane gönderirsin canim. ;)

3. Yeni olsun. İyisinden olsun. Yani; gönder. ;)

4. Akkaten ayvan mı o be ya?

5. Basmasını bilecen olm, örneğin: http://muratdere.com.tr/index.php/pcb-ckarma-uetue-yoentemi

Hocam güle güle kullan :):nazar:

Ama o kapaklara birde en açığından filim çekersen görüntü daha hoş olur gibi geldi bana ;)

Sağol Ersen'im. Ama artık çok geç, takınca zor olur o. Daha önce söyleseydin ya canim. :p

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

5. maddeyi yazarken, kesin kendi mamülü olan sitesinde vardır demiştim ama, aramaya üşenmiştim, ve tahminime göre de link verir dedim panpişim ki vermiş, asit masit felan diyor, şimdi anlaşıldı, bu buharı soluyanlarda ki yan etkilerin nelere kadir olduğu, saç döker mi bu buhar?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ayna altlarına ışık V2.0

Ha, Memet Özyürek kardeşim: Allah olmayana da versin. :p

Amin canım amin.. Artık power ledler var duydun mu hiç, bir tanesi ile oluyor bu işler :p

Ütüyle canım, ütüyle.. Hamarat çocuk, ütüyle yapıveriyor :D

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Eneee, masanın altı aynı ben. UPS'inden, kablo karmaşasına kadar hemde :D

Yorum bağlantısı
Murat Dere

Amin canım amin.. Artık power ledler var duydun mu hiç, bir tanesi ile oluyor bu işler :p

Ütüyle canım, ütüyle.. Hamarat çocuk, ütüyle yapıveriyor :D

Nerden duycem be... http://www.muratdere.com.tr/index.php/ilkel-el-feneri-doenuesuemue Annımam ben o işleeden. ;)

Eneee, masanın altı aynı ben. UPS'inden, kablo karmaşasına kadar hemde :D

Sen de mi İngilizce Öğretmenisin Sani'ciğim? :yes:

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Yine Murat Dere yine çok başarılı bir işlem...Hocam, bir kez daha size hayran oldum...Kelimeler yetmiyor duygularımı anlatmaya..Bir şey soracağım, bu aynanın hazırı var ondan niye almadınız kuzum..:p

Yorum bağlantısı
Gökhan Aksu

Güzel çalışma olmuş.Ama hafiften Murat hocamın kıskanıldığı havası seziyorum mesajlardan.

Yorum bağlantısı
Murat Dere

Yine Murat Dere yine çok başarılı bir işlem...Hocam, bir kez daha size hayran oldum...Kelimeler yetmiyor duygularımı anlatmaya..Bir şey soracağım, bu aynanın hazırı var ondan niye almadınız kuzum.. :p

Bu yazıdaki alaycı kuş ifadelerinin hesabı sorulacaktır. Hazırını almama sebebim tamamen duygusaldır sayın Alaycı Kuş. :p

Güzel çalışma olmuş.Ama hafiften Murat hocamın kıskanıldığı havası seziyorum mesajlardan.

Çatlasınlar yau Gökhan'cım. :rolleyes:

Yine dremel sponsorluğunda bir işlem. :biggrin:

Eline sağlık abi, aynadaki halini de görmek isteriz ama.

Allah olmayana da versin canim. ;) Çekerim, koyarım.

Murat hocam cepten girdiğim için göremiyorum resimleri ama güzel olduğuna eminim... :)

Akşam incelerim artık..

Taam, Erkan'ım. :)

Yorum bağlantısı
Sercan Eskin

Hocam ellerinize sağlık.. Göstermişsiniz yine Murat Dere'liğinizi.. Alkışlıyorum :bravo: :bravo: :bravo:

Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

Bende şimdi baktım da aynı görüntünün değişik versiyonu benim masanın altında var.

fotoraf1383.jpg

Maksat muhabbet olsun hocam kızmadın dimi :blush: eline sağlık lambalar güzel olmuş :good1:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...