İçeriğe Yönlendir

2004 Focus Ghia'ya eklentiler

Murat Dere

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek
memet abi o zaman ledleri arttırmanın bi anlamı yok yani... Ama murat kardeşin de söylediği mantıklı gelmedi değil ha...

Muhalefet olmak adına cevap veriyorum... :)

Ledleri artırmak çözüm değildir...

Yorum bağlantısı
Murat Dere
Muhalefet olmak adına cevap veriyorum... :)

Ledleri artırmak çözüm değildir...

sen bizim mahalleden geçersin!...

Yorum bağlantısı
Murat Dere
Murat abicim senin focus ledler yüzünden havalanı zannedilmesin dikkat et :nazar::)

taam Ufuk'çum. ;)

Kısa anten :D

bazı şeylerin uzunu makbuldür... :)

Yorum bağlantısı
Guest Sinan Akg
taam Ufuk'çum. :unknw:

bazı şeylerin uzunu makbuldür... :)

O bazıların uzunları mevcut antenın kısası makbüldür :nazar:

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Murat Dere
Kısa anten.

mahallenin delisi gibi bu çocuk yau... :lol2: gönder len kısa anten vallah billaha takacam! (ne bu be?) :)

Yorum bağlantısı
Guest Sinan Akg
mahallenin delisi gibi bu çocuk yau... :) gönder len kısa anten vallah billaha takacam! (ne bu be?) ;)

Olmaz kendin yapman lazım :(

Yorum bağlantısı
Murat Dere
(düzenlendi)
Kısa anten.

seni yönetime şikayet edecem, bakanlarlar, başbakanlarla görüşecem (bizimki değil) daha olmadı aihm'e gidecem. seni sürüm sürüm süründürecem. elimden geleni ardıma komıcam. mahvetcem seni. Sinan'ın unvanının (title) "kısa anten" olarak değiştirilmesini talep ediyorum yönetimden. yönetiiiiim duy sesimiziiii... :unsure2:

tarihinde Murat Dere tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Kısa anten mi.. :flowers:

Hiç hoş duracağını sanmıyorum...

Ama en az 10 imza ile başvurulur ve bu talep edilirse yaparım.. :unsure2:

Yorum bağlantısı
Murat Dere
(düzenlendi)

focusun gösterge panelinin yeşil ışığını kimse sevmez ya ve hani o yeşil ışığın sebebi panelin kendisinin yeşil boyalı olmasıdır ya. ben de focus2lerin beyaz ışığı gibi olsun istedim ve bir sitede gördüğümü uyguladım. öyle ya; benim başım kel mi?
paneli söktüm, çalışma odasına soktum. resimdeki işaretli yerlerden tutan tırnakları açıp panele ulaştım.

1.jpg

arkada iki vida var onları da söktüm rahat çalışmak için.

2.jpg
3.jpg

yukarıda bahsettiğim panele ulaşmanız için kurtarmanız gereken tırnaklar; 4 adet.

4.jpg
5.jpg

bu resimdeki 5 vidayı çıkarıp panelin yapışık olduğu pleksiglası çıkarıyoruz.

6.jpg

kilometre sıfırlama düğmesi aparatını iki tırnak tutuyor.

7.jpg

sonra dikkat gerektiren kısım başlıyor. paneli pleksiglası yavaşça ve adım adım yerinden söküyoruz. bir yere kadar eğilebilir fazla kanırtırsanız kırılabilir. sert plastik gibi bir şey. çıkardıktan sonra arkasından beyaz ışık verince çıkan görüntü.

yesil40.jpg

yeşil tabakayı sıyırdıktan sonra çıkan görüntü.

beyaz40.jpg

önce panelin arkasındaki sert tabakayı kaldırıyoruz ki yeşil boya bunun arkasında. ben falçatanın arkasıyla sürterek sıyırdım. pıtır pıtır atıyor zaten kendisi.

serttbk.jpg

ardından yeşil tabakayı panele zarar vermeden sıyırmanız gerekiyor. ben dremelle yaptım. ilham aldığım sitede zımpara kullanılmış. iyice beyazlatın o bölgeleri.

yestbk.jpg

paneli pleskiglastan çıkarırken sıyrılan kısımları da temizlemek gerek tabii.

yapisan.jpg

sonra paneli tekrar pleksiglasa dikkatlice yamuk yumuk olmadan yapıştırıyoruz. ben yapıştırmak için herhangi bir şey kullanmadım. kendi yapışkanı yetti. 2 kere de gidip bulaşık süngeriyle dıyırdığım tabakaları yıkamıştım üstelik. deli gibi yapışan bir şey bu nane.

şu ledlerden kullandım. çok memnun kalmadığımı söylemeliyim. bana göre idareten oldu daha geniş açılı ledlerden alıp takacağım.

led.jpg

ve sonuç. resimde fena durmadı ama gerçek görüntüsünde hafif ışık azalmaları var. ledlerin açıları daha geniş olmalı. dikkat; resim focus2ye ait değildir. tongue.png

son.jpg

12 voltluk geniş açılı ledlerden elinde olan varsa ücreti karşılığı almaya hazırım. zaten ya sizden alacağım ya da internetten. para size gitsin. ha "ne ücreti kardeşim? lafı mı olur." derseniz saygı duyarım. wink.png

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gürsoy

eline sağlık hocam süper olmuş. istanbula geldiğinde benim arabayada yaparmısın :lol2:

Yorum bağlantısı
Murat Dere
eline sağlık hocam süper olmuş. istanbula geldiğinde benim arabayada yaparmısın :lol2:

ayıp ettin Ali'm. alet edevat varsa yaparım. yoksa senin için getiririm istanbula n'olcak... :p

Yorum bağlantısı
Ali Gürsoy
ayıp ettin Ali'm. alet edevat varsa yaparım. yoksa senin için getiririm istanbula n'olcak... :lol2:

süpersin hocam daha ne olsun sen gel rakılar benden .

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

güzel gibim ama şu ampulün olduğu yerler ayar istiyor :lol2:

eline sağlık

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Aferim kel adam... Ha ben sonucu sevmedim ama...

Sökmen parçalaman tekrar dizmen ve çalıştırman... Takdire şayan... :lol2:

Yorum bağlantısı
Murat Dere
güzel gibim ama şu ampulün olduğu yerler ayar istiyor :D

eline sağlık

hangi ampul len? (len dedim diye kızmasın di mi? bazıları kızıyor da...)

Aferim kel adam... Ha ben sonucu sevmedim ama...

Sökmen parçalaman tekrar dizmen ve çalıştırman... Takdire şayan... :D

bu söküp takma işi benim için çocuk oyuncağı Mehmet (ciddiyim). övünmek gibi olmasın bir çok yere götürülüp de olmaz denen bir digital fotoğraf makinesi bir de video kamera objektiflerinin mercek kısımlarını dağıtıp onarıp toplayıp çalıştırmış adamım. (peh peh peh) beyaz ışığı mı sevmiyorsun sen? yoksa benim gibi şu andaki ışığın dağılımını mı sevmedin?

elinde 12 v geniş açılı led var mı kardeşim? yoksa internetten mi bakayım? :good1:

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Sonucu sevmedim Murat...

O soft hava kaybolmuş... Led ile zor başarırsın bu işi..

Geniş açılıda olsa sonuçta mercek var halojen ampul gibi dağınık ışık alamayacaksın..

Yorum bağlantısı
Murat Dere
Sonucu sevmedim Murat...

O soft hava kaybolmuş... Led ile zor başarırsın bu işi..

Geniş açılıda olsa sonuçta mercek var halojen ampul gibi dağınık ışık alamayacaksın..

bu resimde geniş açılı led ile sonuç var. biraz bulanık çemiş ama belli yine de... zaten 5 ampul yeri var. telli lambada da dikkatli gözlerden hafif dağılmalar kaçmıyordu. ayrıca yeşil hiç yakışmıyor yahu.

PICT08040.jpg

Yorum bağlantısı
Murat Dere
(düzenlendi)
Böyle olacaksa .. Yap..

tabii öyle olacak. şu ledlerden buldum mu tamamdır:

lbt5fwgw.jpg

esinlendiğim sitedeki adam bunlardan kullanmış.

Yorum bağlantısı

Takdire şayan bir çalışma hocam. Maşallah elinize sağlık bende sonucu pek beğenmedim. Işığın açılımı basit olmuş, Led değişimi sonrası mükemmel olacağa benziyor.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...