İçeriğe Yönlendir

2004 Focus Ghia'ya eklentiler

Murat Dere

Recommended Posts

Murat Dere
Yarın sınavın yokmuydu len.. :p İyi geceler.. :rolleyes:

var. yatcam az sonra. yemek biraz yatışsın da. :) sana da iyi geceler dostum.

Yorum bağlantısı
Murat Dere
EVET BUGÜN BAKTIM YOKK.. ŞOK DA ÖNEMLİ DEİL

olur mu? çok önemli. onlar olmadığında arabanın dengesi gidiyor, araba yamuk gidiyor. tırt olur arabada bunlar yoksa. :p

Yorum bağlantısı
Murat Dere
Ne oynuyon hocam?

şu anda Wolfenstein'ın son sürümünü oynuyorum. ondan önce The Protector diye bir oyun bitirdim, ondan önce de Call of Juarez - Bound in Blood, ondan önce de Call of Duty - World at var'u bitirmiştim. gördüğün gibi hep fps. aslında frp de severim ama fps daha öncelikli. ;)

Yorum bağlantısı
Murat Dere
Başım dönyo benim o oyunları oynayınca. Bir de çok içseleştiriyorum. COD mesela çok severim ama keşke senaryo öyle olsa da mesela istanbulun fethini filan oynasak daha güzel olur. fazla duygusalım sanırım. ;)

insan istiyor öyle oyunları da kim yapacak? onu yapacak Osmanlı torunu var mı Türkiye'de? yapacaksın hem de dünyaya satacaksın. da nerdee...

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
şu anda Wolfenstein'ın son sürümünü oynuyorum. ondan önce The Protector diye bir oyun bitirdim, ondan önce de Call of Juarez - Bound in Blood, ondan önce de Call of Duty - World at var'u bitirmiştim. gördüğün gibi hep fps. aslında frp de severim ama fps daha öncelikli. ;)

Çok hırçın oyunlar oynuyorsun hocam, dikkat et kendine. Wolfenstein ın son sürümü nasıl birşey, eskiye benziyormu ? Garip yaratıklar varmı hala ?

Yorum bağlantısı
Murat Dere
Çok hırçın oyunlar oynuyorsun hocam, dikkat et kendine. Wolfenstein ın son sürümü nasıl birşey, eskiye benziyormu ? Garip yaratıklar varmı hala ?

var tabe. ;) 286 işlemcili bilgisayarlar zamanından beri oynarım bu oyunu. sen hatırlamazsın küçüksün. :) sonra bir 10 sene kadar önce ikincisi çıktı, bu üçüncüsü sanırım. arada kaçırmadıysam.

sen lazerden bastın mı bakim asetata onu söyle bana sayın Toker? :good1:

Yorum bağlantısı
Murat Dere
imsak olsa da yatsak

1 saatten fazla var burada. arjantin-brezilya maçını seyretçem ben şimdi. ;) ntv'de.

Yorum bağlantısı
Murat Dere
Niye bekliyorsunuz ki.. gidin yatın.. benim gibi.. ;)

hadi iyi geceler kardeşim. :D

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Sahura kadar oturup, iftara kadar yatanlar grubu... :)

Az sonra kalkıp yetiştirirsiniz iletilerinizi, iftara birkaç saat kaldı ama ben çoktan davete katılmış olacağım.... ;):good1:

Yorum bağlantısı
Murat Dere
Sahura kadar oturup, iftara kadar yatanlar grubu... :)

Az sonra kalkıp yetiştirirsiniz iletilerinizi, iftara birkaç saat kaldı ama ben çoktan davete katılmış olacağım.... ;):good1:

iftira... büyük günah.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

4'de yattım 10'da kalktım 11 de yattım 15 de kalktım. köye ve pazara gittim..

Bence de iftira :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Murat Dere

okula gidip sınav yapacam diye 5te yatıp 8de kalktığımı bilirim geçen hafta içinde. günah ya... (yetti mi çocuğun üstüne gittiğimiz?) :D

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Murat Dere
(düzenlendi)

Geçenlerde bir arkadaş (Toprak Ağaoğlu) vites topuzuna ışıklandırma yapmıştı da hasedimden çatlamıştım. wink.png ben de şöyle bir şey yaptım. Yaptım, çünkü "yapacam" dedim bir kere. tongue.png

Şu vites topuzunu aldım. Kapak kısmını çıkardım ve gereken delikleri açtım.

02.jpg

01.jpg

Kapağın üzerindeki vites rakamlarını Dremel'le yok ederek şeffaflaştırdım.

03.jpg

Ama anladım ki, delikle olmayacak. İç kısmı tamamen kaldırdım. Ve proje için gereken kabloları geçirdim.

05.jpg

04.jpg

Takmalı-çıkarmalı (takıleybıl-söküleybıl) olsun diye eski bir televizyondan çıkardığım soketleri kullandım.

06.jpg

Aşağıdaki ledleri kullandım. Kırmızı olan sonradan smd ledle değiştirildi...

07.jpg

Şu anahtarları kullanmıştım;

08.jpg

ama gördüm ki küçük gelecek, aşağıdakileri kullandım.

17.jpg

Vites topuzuna yerleşecek olan led devresini yaptım ve yerleştirdim.

11.jpg

Fazla resim koyunca forum cırlıyor, o yüzden üç parça haline verdim...

Vites kolunun bulunduğu konsolun altında kalacak olan dirençlerin bulunduğu devreyi hazırladım.

14.jpg

Devreyi kabloları ve anahtarlarıyla birlikte kaybettiğim için tekrar hazırladım.

Bir kaç resmi atmak zorunda kaldım; forum tırlatıyor çünkü...

Sonuç:

tarihinde Murat Dere tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Erkan Kıyak
(düzenlendi)

Bu ne yav, süper bişey olmuş bu... Tebrikler.

tarihinde Erkan K?yak tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkan Kıyak

Video linkine tıklatınca tarayıcı içinde göremeyenler linke sağ tıklayıp farklı kaydet seçeneğinden bilgisayarınıza indirin ve eğlenceyi görün, harika bişey bu yav :)

Yorum bağlantısı
Murat Dere
Bu ne yav, süper bişey olmuş bu... Tebrikler.
Murat abi ne diyim süper olmuş,emeğine saglık :good1:

Sağolun, varolun... Beni sizler var ettiniz... :p

Video linkine tıklatınca tarayıcı içinde göremeyenler linke sağ tıklayıp farklı kaydet seçeneğinden bilgisayarınıza indirin ve eğlenceyi görün, harika bişey bu yav :p

Teşekkürler meslektaşım, sizlere layık olmaya çalışıyorum kendi çapımda... Laf aramızda, gören öğrencilerim de uçtu. Birisi babasına anlatmış, babası, "Sanayide yaptırmıştır." demiş. Övgü olarak aldım tabii. :) Allahtan tüm aşamaları resimledim... Deli miyim neyim? :crazy::)

Yorum bağlantısı
Murat Dere
Ya kusura bakma da biraz öylesin galiba :)

Biliyoruuuuum! Bak adımın altında ne yazıyor. :)

Yorum bağlantısı
Nuri Başer

Murat hoca piskopatmısın nesin yaa?? :) süper olmuş.. eline sağlık.. ayrıyette Allah akıl fikir ihsan eylesin, nekadar uğraştın buna. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Dere
Murat hoca piskopatmısın nesin yaa?? :) süper olmuş.. eline sağlık.. ayrıyette Allah akıl fikir ihsan eylesin, nekadar uğraştın buna. :)

Nuri'ciğim, aslında 3 günlük iş ama okul olunca, araya bir sürü tırı vırı girince ve havalar da soğuyunca doğal olarak biraz uzun sürdü. Bir de yukarıda yazdığım gibi, yaptığım devreyi de kaybettim mi... kaybettim. Onu da aradık bir kaç gün... 15-20 gün sürdü yani kısaca. :p

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...