İçeriğe Yönlendir

LPG - R&#246lanti Ayarlayıcısı

Akif Tanık

Recommended Posts

Akif Tanık

Arkadaşlar aracımı soğukken benzinde çalıştırıdığım zaman haliye otomatik jigle devreye giriyor ve tabiki de belli bir sıcaklığa gelince motor devreden çıkıyor...Asıl sorun ise; aracımı soğukken LPG'de çalıştırdığım zaman ,ise bu jigle devreye girmiyor.Bunu sebebi ne olabilir....1 hafta önce gaz kelelebeği temizlendi ve ayrıca araç ısındıktan sonra tıkır tıkır çalışıyor (:))...Yorumlarınızı ve önerilerinizi bekliyorum...saygılar...

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Hakkı Asil
Arkadaşlar aracımı soğukken benzinde çalıştırıdığım zaman haliye otomatik jigle devreye giriyor ve tabiki de belli bir sıcaklığa gelince motor devreden çıkıyor...Asıl sorun ise; aracımı soğukken LPG'de çalıştırdığım zaman ,ise bu jigle devreye girmiyor.Bunu sebebi ne olabilir....1 hafta önce gaz kelelebeği temizlendi ve ayrıca araç ısındıktan sonra tıkır tıkır çalışıyor (:D)...Yorumlarınızı ve önerilerinizi bekliyorum...saygılar...

bu konuda görüşü olan ustalarımız yok mu?aynı sorun bende de vr

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Lpg'de çalıştırmayın, gibi abuk bişey söyleyeceğim, kızmazsanız..

Buna sebep olacak iki şey geliyor aklıma ne kadar mantıklıdır bilemem;

1- Lpg o sıcaklıkta sıvı haldedir, ayarlar da lpg'nin gaz haline göre yapıldığı için uygun karışım elde edilemiyordur..

2- Oksijen sensörünün kafası karışmaktadır..

Not: Bu güne kadar böyle bişey duymadım sadece fikir beyan ettim..

Yorum bağlantısı
Rüstem Kemal Baş

Mehmet hocamın söylediği doğru. Aracın ayarlamaları motorun en sıcak olduğu gazın en rahat buharlaşmaya başladığı sıcaklıkta yapılıyor. motor soğuk iken regülatörde dolaşan su ısınmadığı için lpg buharlaşamamakta ve ve karbüratöre o şekilde gitmektedir. burası olağan bir durumdur. motor ısınana kadar rölantide durmaması.

Otomatig jigleye gelirsek otomatik jigle tertibatı lpg sistemindede devraye girmesi gerekmektedir. otomatik jigle tertibatıda motor suyu sıcaklığına göre çalışmaktadır. benzin veya lpg ayrımı yapamaz. o yüzden otomatik jiglenin ayarlarına bir baktırmanızı öneririm. sorun yine otomatig jiglede yani. veya bilemiyorum şu anda el jiglesi mevcut muydu ama mevcutsa hiç uğraşmadan sabahları motor ısınana kadar el jiglesini çekmeniz olacaktır.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...