İçeriğe Yönlendir

98 mondimin güneşliğindeki aynanın kapağı kırıldı

Sait Ertürk

Recommended Posts

Sait Ertürk

Merhabalar. Arkadaşlar geçen gün arabayı temizlerken güneşliğin içindeki aynayı da sileyim dedim emme nasıl olduysa aynanın kapağı kırıldı. daha doğrusu kapağın iki kenarındakı 0,5 mm boyunda olan 2 adet çıkıntı kopmuş. galiba zamanla kullanılmaktan aşınmış. kapak sağlam sadece yuvalarına oturması için gerekle o çıkıntılar yok. sizce buraya pratik olarak ne yapabilirim. ? :)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Benim 2004 ten bu yana yaptığımı yapın, ordaki lambaları iptal edin ve kapak hiç olmamış gibi davranın.

Yorum bağlantısı
Sait Ertürk

bu da bize kapak olsun deycem emme biraz alakasız olacak :):s

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Benim 2004 ten bu yana yaptığımı yapın, ordaki lambaları iptal edin ve kapak hiç olmamış gibi davranın.

Lambaların bi zararı yok zira kapak olmadan yanmıyorlar zaten.. :)

Çağlar... Kapı numarası 72 imiş... :s

Yorum bağlantısı
Sait Ertürk
Bu problem için benim gibi becerikli biri lazım..... :lol2:

serkan bey o zaman değerli yöneticimiz ve sayın bayur abimiz ile ben gariban üyeye bi yol gösterirseniz seviniriz

:good1: :good1:

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Oraya bir tırnak yapılabilir.Görmeden konuşuyorum ama ufak çiviler veya vidalar ısıtılarak oraya monte edilebilir.Bu yöntemle birçok tırnak tarzı şey yapmıştım.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Yasin Kozan

hocam dert ettiğiniz şeye bakın siz bi adet 502 ayarlayın ve bana özelden ev veya iş adresinizi verin uygun bi zamanda orjinali gibi yaparım aynı sorunu defalarca çeşitli araçlarda yaptım.

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

Geçen yıl eşim kırmıştı. Kırılan parçası da olmasına rağmen eskisi gibi olmadı.

Güneşliği açarken daha dikkatli olun ve kim kırdıysa her seferinde bunu özellikle belirtin. :)

Yorum bağlantısı
Sait Ertürk

hüseyin bey 502 var, kapğıda kırdık elimize aldık zati. :D, sen buradan anlat istersende olay madurları da mağduriyetlerini gidersin :unknw::)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Bu problem için benim gibi becerikli biri lazım..... :)

Kapak duruyor olsa bende bir şekilde yapacağıma eminim.. Kapak da yok bende..

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

Ortak benim kapak duruyor ve hatta küçük parçasınıda belki bulurum...Ama ben yerinden sökmedim dikkatli kullanınca düşmüyorda...

Yorum bağlantısı
Şükrü Yıldızdal

Benimki sürgülü kırılma problemi yok. :D

Yorum bağlantısı
Hüseyin Yasin Kozan

hocam iki adet toplu iğne bunların sivri tarafından batırın kapağa ve ne kadar uzunluk lazım ise kesin ve başlayın 502yi iğneye sürüp bi plastiğimsi tabaka olusturacağız sür kurut sür kurut ve ardından en ince zımpara ile son rötuşlar bir gün oda sıcaklığında kemikleşme ve ertesi günü yeni kapağınız hazır. kolay gelsin.

Yorum bağlantısı
Sait Ertürk
hocam iki adet toplu iğne bunların sivri tarafından batırın kapağa ve ne kadar uzunluk lazım ise kesin ve başlayın 502yi iğneye sürüp bi plastiğimsi tabaka olusturacağız sür kurut sür kurut ve ardından en ince zımpara ile son rötuşlar bir gün oda sıcaklığında kemikleşme ve ertesi günü yeni kapağınız hazır. kolay gelsin.

işte budur, herkesin bir kapağı oldu artık :) bu da bize kapak olsun :)

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

502 yi bilmiyorum ama biz eskiden böyle şeyleri sunfix ile yapardık.Daha eskiden takilon kullanırdık....(protez damak malzemesi)Vay be bende epey eskimişim yahu... :)

Yorum bağlantısı
Osman Bala

Ben iğneyi ya da çiviyi ısıtıp yapmıştım.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Yasin Kozan
Kapak yok kapak... :D

Onu neyden yapacaz.. :rolleyes:

hocam yakınlarda olsaidiniz ben yapardım size ama . şöyle izah edeyim hurdacılara gidiyoruz ve kırılan kapağımızın renginde yahut başka bi renkte palstik parçası buluyoruz ve bu plastik parçayı eski kapağımızın şeklinde kesip kapak kulaklarınıda yukarıda anlattığım şekilde yapıyoruz. isteğe bağlı olarak ister o şekilde istenirse ince bi zımpara ile düzeltmeyi unutmayın kenarları bu arada istenirse tamamı zımpara istediğiniz renkte boya yada reklamcılardan alacağınız bir parça folyo ile kaplayarak kullanın hayırlı olsun.

folyo uygulaması için rüzgarsız bi ortam bi adet maket bıçağı kullanılmayan tarihi geçmiş kredi karı ve bi adet çakmak yeterli.

uygulaması=plastiği tozsuz mümkünse düz bi zemine koyun folyoyu plastikten 2cm dşarıya taşacak şekilde kesin bir ucunu plastik altta kalacak şekilde masaya yapıştırın ve kullanılmayankredi kartımız ile bastırarak yapıştırınhiç hava kalmamasına özen gösterelim akabinde elimize alalım ve çakmak ile hafif ısıt bastır şeklinde kenarlarını yapıştıralım içe dönsün ve en sonunda arka kısımda kalan fazlalıkları malzemeye zarar vermeden kesin alın hayırlı olsun.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...