İçeriğe Yönlendir

Toplu Mail Atmak İçin Y&#246ntem

Muhittin Kaplan

Recommended Posts

Muhittin Kaplan

Mail Listemdeki kişilere "Gönderilenleri Gizleyecek Şekilde" Nasıl Mail Göndeririz. Buradaki "Gönderilenleri Gizleyecek Şekilde" yi biraz açayım.

adres satırına eklediğimiz her kişi, gönderilen diğer kişileri görebiliyor. ben bunun olmasını istmiyorum. nasıl olur bir yolu vardır.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Hotmail, yahoo hangisi mesela, farklı farklı olabilir ondan soruyorum bildiğimden değil... :D

Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan

Farketmez Serkan,

Şimdi Düşün Bir Cihaz Var Ve Bnu Kullanan ve Gizleyen Binlerce kişi Bunların birçoğu birbirini tanıyor. Bu cihazın Yeni Bir Versiyonu Çıktığında Haber Edeceksin. Hepsi Birbirinden Gizli Olduğu İçin Tanınmak İstemeyecekler :D ama mail hazırlarken Adres Satırı ( TO ) hanesine yazarsan tüm adresler listelenecek. İstenmeyen bir durum.

Neyse Buldum BCC ye yazmamız gerekiyormuş. Blind Carbon Copy

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Abi ben en son kriptolu fakslarda kaldım, e-mail işi biraz yeni benim için.... :D

Yorum bağlantısı
Erkan Kıyak

Tuzak maillerle insanların mail adreslerini toplayıp bunları reklam şirketlerine satan kişilerin önüne geçmek için her zaman bu yöntem kullanılırsa daha iyi olur.

Abi ben en son kriptolu fakslarda kaldım, e-mail işi biraz yeni benim için.... :D

Hemşerim faksın kriptolusu nasıl olaki?

Yorum bağlantısı
Burak Karadeniz
Abi ben en son kriptolu fakslarda kaldım, e-mail işi biraz yeni benim için.... ;)

Kripto ne Serkan abi :D Bizim fax makinası fotokopi makinası gibi birşey de aynı zamanda :)

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Tuzak maillerle insanların mail adreslerini toplayıp bunları reklam şirketlerine satan kişilerin önüne geçmek için her zaman bu yöntem kullanılırsa daha iyi olur.

Hemşerim faksın kriptolusu nasıl olaki?

Kripto ne Serkan abi :D Bizim fax makinası fotokopi makinası gibi birşey de aynı zamanda :D

Uzun hikaye, çok eskidendi...Boşverin... :unknw:

Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan
Uzun hikaye, çok eskidendi...Boşverin... :D

Yok Hala Kulanılıyor Serkan.

Şöyle Arkadaşlar

Bir Cihaz Düşünün Girdiğiiz Karmaşık Sayılara Göre Çektiğiniz FAX ı Karıştıracak. Bunun Karşısında Aynı Cihazın KArşılığı Olan Bir Çözücü Olacak Onada Bu karmaşık Sayıyı Gireceksniz. Hatta Girecek Arkadaş Hiç Birşey Anlamayacak Sonuç Olarak..

Bunun Gibi Bişey

Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan

Sebep ?

uekae diye bir enstütü (Tubitak) var milli kripto ve cihazları üretiliyor. Bu cihazları yapıyorlar.

Yorum bağlantısı
Ahmet Özdemir

mail adreslerini BCC kısmına yazdığınız zaman, hiç kimse kime mail gönderdiğinizi göremez.

Yorum bağlantısı
Ahmet Özdemir
Kripto ne Serkan abi :D Bizim fax makinası fotokopi makinası gibi birşey de aynı zamanda :)

Kripto şifreleme demek, verilerin şifrelenmesi.

Farklı algoritmalar kullanılarak yapılan şifreleme matematiği.

Dan Brown un Dijital Kale adlı kitabını okuyabilirsen, kripto nedir daha iyi anlarsın.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Kripto şifreleri zaten tek kullanımlık sayılır.En azından önceden öyleydi...

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Nasıl ulaşıyordu tam hatırlamıyorum ama bir takvime bağlıydı, ya da başka bir şekilde...Hakan yakın tarihten sor, çok eskileri hatırlamıyorum... :) Sene 95 ti, şöyle 2000 lerden sor birazda... :rofl:

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Yok gerçekten günlük veya bazen saatlik değiştiğini hatırlıyorum.Ancak bizi sadece faks cihazının arızaları ilgilendiriyordu.Kriptolar zaten bozulmazdı pek, şifreleri ne düzenle yapıyorlardı bilmiyorum.Sık değiştiğini biliyorum ama....

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Anlayabilirse kötü, doğru diyorsun...Ama kitap şeklinde değildidir herhalde.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Kriptoloji, yarın kütüphaneyi bir karıştırayım bari, inşallah bulurum....

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...