İçeriğe Yönlendir

Sağlığımızı ne kadar düşünüyoruz? (Sigara kullananlar)

İlker Kadılar

Recommended Posts

Ali Gürsoy
Sefa bilir.. :D

Günde bir paket üstü sigara kullananlar için 30 luk, Bir paket kullananlar için 20 lik, Daha az kullananlar için ise 10 luk var diye biliyorum. Ben 20 lik kullandım.

Hernekadar pisikolejik birşey desemde bant takılı iken sigara kullanmak sakıncalı imiş..

Şimdiden tebrik ederim Emmi.. :D

cavit abi faydası çokmu bu bant ın . bırakmam lazım benimde artık bu sigarayı

Yorum bağlantısı
Cavit Doğan
cavit abi faydası çokmu bu bant ın . bırakmam lazım benimde artık bu sigarayı

Her nekadar ben pisikolejik etkisi var desemde tabiki faydası vardır, Bende pek olmadı gibi, yada bana öyle geliyor.. :)

Sigara bırakmanın en büyük etkeni irade. Normal şartlarda bir saat bilemedin 2 saat sigara içmeden durabilirsiniz ama zaruri bir neden var ise içmezsiniz(Örnek:Oruç) :)

Ben bırakalı 3 sene oldu. Benim bırakmamdaki etkenleri sırasıyla sayıyorum..

-Arkadaş desteği..(Bu çok önemli.Nice insanlar gördüm, siz bırktım diyorsunuz o size ısrarla sigara uzatıyor.)

-Çocuklarım..

-Nikotin bantı..

-Patronum.. (Sigarayı bırakıp 1 yıl içmeyene takım elbise alacağını söyledi. Bende kendisini kıramadım.. :D Şaka ama gerçek..)

-Maddi kayıp..

(Yukarıdada yazmıştım, Sağlığa etkisi çok büyük ama biz Türkler bunu pek önemsemeyiz. Bu yüzden sıralamaya koymadım) :)

Yorum bağlantısı
Çağatay Demir

İrade meselesi bence. Bant, sakız , elektronik sigara falan destekçi olabilir ancak..

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
- 1 hafta en pahalı sigarayı iç. Haftanın sonunda aldığın sigaradan bir iki adet iç ve pakedi ezip çöpe at.

- Sigaranın sağlığına verdiği zararlar ile kendini avutmaya kalkma, bu çare değil sigaraya verdiğin para ile çocukların için neler yapılırdı veya bundan sonra onlar için neler yapılabilir onu düşün..

Cavit abi.. 5,25 liraymış bunlar.. Dünyanın parası yav.. Ne güzeldi eskisi, 3,25 di..

Abi pahalısından aldırdım.. hafta sonuna kadar bundan alacağım..

Eğer bu taktik işe yaramazsa aradaki farkı senden isterim haberin olsun. :D

Sefa bilir.. :)

Sefa'yı aradım. ama dışadaymış.. Hal hatır sordum, bu konuya girmedim.. Görürse yazar zaten..

Yorum bağlantısı
Cavit Doğan
Eğer bu taktik işe yaramazsa aradaki farkı senden isterim haberin olsun. :D

Ne diyeyim. Ha Nevşehir, ha Kayseri.. :) (Canın sağolsun diyicem ama az parada değil hani) :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Ne diyeyim. Ha Nevşehir, ha Kayseri.. :D:)

Ne biliyorsam sizlerden öğrendim. :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
acı gün demeyin, sevinç, mutluluk demeyin, tuttuğunuz takım Gol attığında yada Gol yediğinde asla sigarayı düşünmeyin.

Bunların hiç biri etkilemiyor beni..

İnternet başında bişeyin olmasını beklemek deli ediyor.. :D

Yorum bağlantısı
Gökhan Aksu

Hiç içmedim.İnşallah bundan sonrada içmem.

Sigara kullanan arkadaşlarada en kısa sürede bırakabilmelerini dilerim.Kurtulun bu illetten.Sıfır fayda. :D

Yorum bağlantısı
Aytaç Akyel

ben de 14 sene içdim 18 ay nce bıraktım ama canım hala istiyor nedenmi içmiyorum 8 kilo aldım aldığım kilonun inadına birde kokmamak için içmiyorum bırakan insanın ben bıraktıktan sonra canım hiç istemedi diyenleride pek inandırıcı bulmuyorum bu merede alışanın tadını bir daha unutması mümkün değil(içmeyenler bunu sadece duman ne anlıyorsunuz bundan deselerde)ama yinde bırakmaya değer 18 ayda bende değişenler

1. akşamları yemekten sonra bir mahmurluk çöküp en az 1 bir saat kestirmiyorum

2. sabahları daha zinde kalkıyorum

3. kesintisiz halı sahada yorulmadan bir saat maç yapabiliyorum(yaş 35)

4. sigara içmeyen birinin yanına yaklaştığımda benden gelen sigara kokusundan dolayı rahatsızlığı yüzüne yansımıyor

5. ki en önemlisi kızıma gönül rahatlığıyla ve inandırıcı olarak sigara çok zararlı diyebiliyorum

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Mehmet Bey, öncelikle sigarayı bırakmayı istemek lazım. Siz "" ben sigarayı bırakmayı istiyorum, diyebiliyor musunuz?.

Evet..

18 ay önce bıraktım 8 kilo aldım

Sırf bu yüzden istiyorum.. :good1:

Yorum bağlantısı
Fatih Çalıkuşu

ben ilk bıraktığımda bir sene içinde yaklaşık 10-15 kilo aldım,baktım olmayacak sporun gözüne gözüne vurdum,şimdi eski kiloma geri döndüm :nazar:

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
H.Cenk Bayrakçı

35 yaşıma geliyorum, ağzıma sürmedim sigarayı... Babam kullanır, ama ne kardeşim ne ben içmedik şu mereti. Hiç de merak etmedim, zaten küçüklüğümden beri rahatsız olurum sigaradan.

Yorum bağlantısı
Metin Serin

Eveeet...Bırakıp sonra ne akla hizmetse tekrar başlamış ve şimdi yeniden bırakmaya hazırlanan biri olarak naacizane tavsiyelerim:Asla ve asla sakız cikletle uğraşmayın tam ters etki yapıyor(ben demiyom dr dio!) Nikotinin vücuttan temizlenip isteğin kaybolması için açık havada yürüyüş yapın ve boool su tüketin.Ter ve idrarla nikotin boşaltın.(dr tavsiyesi!) Bir tarih belirleyip psikolojik hazırlık yapın.İlk etapta (benim gibi)aşırı sinirli dikkatsiz vb oluyorsanız eczanelerde bu etkileri minimuma indiren bir ilaç var;adı aklımda deil ama 160 tl kutusu.(isteyenler için öğrenip yazabilirim!) Eczacının anlatımıyla beyinde nikotin vb maddeleri algılayan reseptörleri bloke ettiği için ilacı aldığınızda tıka basa tokken önünüze yemek konmuş gibi isteksizlik ve doygunluk hissi veriomuş.(bu sefer bunu deniicem bende!) Geriside tabiiki irade!!!

Çağlar beyin hesabını bide siz yapın;sonra çok istediiniz bişeyi seçip sanki yarın gidip alcakmış gibi bakıp araştırmaya başlayın ve hergün sigara paranızı o şeyi alabilmek için bi kenara koyun!!!Ben ghia X'i ööle almıştım meselaa :D (O zamanlar gümde 2 paket uzun mlbr içiodum :bravo: )

Yorum bağlantısı
Ali Gürsoy

bu zıkkımı 10 senedir içiyordum soğuk algınlı sebebi ile pazar gününden beri paket almıyorum sigara içen bir arkadaşım olursa bir tane ondan alıyorum o şekilde geçiyor günler .mesela bugün 2 saat trafikte kaldım hiç aklıma gelmedi ancak biri yanımda yakınca aklıma geliyor sanki bu sefer bırakıcam bende ayrıcalıklı insanlar tarafına geçicem sonun da .

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bu pazartesi olmadı.. önümüzdeki pazartesi tekrar deneyeceğim bırakmayı :bravo:

Yorum bağlantısı
Metin Serin
(düzenlendi)

Bence sen c tesi sabahı bırak emmi.kendini dağa bayıra vur,köye falan git!O büroda comp. başında p tesiler bitmez hakkaten yahu!!!

tarihinde Metin Serin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

I ıh.. hazırlıklı değilim.. :)

Cumartesi çok erken...

Sen yarın sabahtan bahsediyorsun yav :D

Yorum bağlantısı
Cavit Doğan

sigaraingiltereuyari17e.jpg

Kendinizi düşünmüyorsanız, Kalanlarınızı düşünün..

42040365jh1.png

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Sağol Cavit Abi, sayende çok güzel geçecek günüm.. :nazar: Ağız tadıyla bir sigara bile içemeyeceğim..

Yorum bağlantısı
Mehmet Barın
(düzenlendi)

Sigaranın bağ bahçe gibi yerlerde içimi bir başka olur,değil mi sayın tiryaki arkadaşlar?

Bu mereti bırakmak isteyen kararını verecek paketini de cebinde taşıyacak!!!

Nedir bu ya siz üstünüzde yasak olan bir şey taşımadınız mı hiç!

Geçer!!!Geçer!!!Geçer!!!

1.hafta paket cepte olarak içmeden geçirin

2.hafta paketi devamlı durduğunuz yerde bulundurun(çekmece)

Saniyelik baş dönmelerini de atlatın(beyinden kandırma taktiği)

Geçmiş olsun.

Bitti.

Ben böyle bırakmıştım

tarihinde Mehmet Bar?n tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağatay Demir
Sağol Cavit Abi, sayende çok güzel geçecek günüm.. :D Ağız tadıyla bir sigara bile içemeyeceğim..

Paket elimdeydi yere düştü resmen.

Yorum bağlantısı
Guest Ahmet Y?ld?r?m2

"Hiçbir faydası yok, bir sürü zararı var demekki haram olabilir" diyerek bıraktım ben.

6 yıldır içmiyorum. ilk bıraktığım günden bu yana hiç canım çekmedi.

Yorum bağlantısı
Mustafa Gökmen

Yıllarca içtim ,günde 1 - 1.5 paket içiyordum 56 gündür içmiyorum.... İrade meselesi kesin kararlı olmak %90 başarı sağlıyor. henüz yeniyim ama daha da içmem... ilk bir ay her gün aklımdaydı.yemekten sonra bile aramıyorum artık...

Açık havada dahi içen birisin yanında durmaya katlanamıyorum...Yıllarca eziyet çektirmişiz içmeyen insanlara...

İlk günlerinde ramazan ayında oruçluymuşum gibi hissediyordum kendimi . içenleri görünce de akşam olsada yaksam peş peşe diye iç geçiriyordum... İlk günler her gece rüyamda üç dört tane içiyordum ,pişmanlıkla uyanıp rüya olduğunu anlayıncada keşke o yarımıda bitirip öyle uyansaydım diye hayıflanıyordum..Umarım herkes bu illetten kurtulur.

Sigarayı bırakmak maaşa 200 ytl zam almak gibi birşey....Çoğu var azı yok!

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...