İçeriğe Yönlendir

Arabada hiç yağ kalmamış

Hilmi Karapınar

Recommended Posts

Hilmi Karapınar

Bir kaç haftadır arabadan bir yanık kokusu geliyordu. Biraz ihmal ettim ve sonunda bugün ustaya ne olmuş diye göstermeye gittim. Usta altına bir girdi ki ne görsün arabanın altı olduğu gibi yağ. Karterin kapağı düşmüş yağ eksoza akmış ve eksoz ısınınca yanıyor ve içeri koku veriyor. yağ müşürü de arızalanmış. Araba da tek gram yağ kalmamış. Ne kadar öyle gezdim bilmiyorum ama ucuz atlattığım kesin. Arada sırada kendi kendimize yağı kontrol etmeyi alışkanlık edinmek gerekiyor bence. Motor yağı kalmayınca nasılsa uyarıyor diye hiç bakmayı akıl etmiyoruz. Bu arada 75-Tl maliyet ile uçurumun kenarından döndük.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Yağ tıpası düşmüş yağ boşalmış ve siz öyle gezmişsiniz lemi.. ?

Bence mümkün değil..

Yağ, damardaki kan gibidir..

Yorum bağlantısı
Uğur Yumak

Aracınız alev alabilirdi, bırakın maliyeti bir kenara !!!

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Her zaman söylediğim birşey vardır, Zetec motorlar yağsız çalışır ama susuz kaldığı saniye bitmiştir, ama bu kadarı da fazla olmuş ;) yağ tapasından sızmıştır, yağsız kalsa motor yağ lambanız yanardı.

Yatak sesi yoksa ucuz kurtulmuşsunuz. Bir sonraki yağ değişimini 1500 de yapın, ister istemez metal tozu oluşmuştur, filtre ile beraber yağı 1500km de değişin.

Yorum bağlantısı
Cavit Doğan

Valla iyi yırtmışsınız. Gerçi yırtığınızda tam belli değil ya neyse.. ;)

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Galiba motor-up reklamı gibi olmuş, inşallah uzun vadede problem çıkarmaz..

Yorum bağlantısı
Fatih Susuz
(düzenlendi)
Her zaman söylediğim birşey vardır, Zetec motorlar yağsız çalışır ama susuz kaldığı saniye bitmiştir, ama bu kadarı da fazla olmuş :D yağ tapasından sızmıştır, yağsız kalsa motor yağ lambanız yanardı.

Yatak sesi yoksa ucuz kurtulmuşsunuz. Bir sonraki yağ değişimini 1500 de yapın, ister istemez metal tozu oluşmuştur, filtre ile beraber yağı 1500km de değişin.

Nasıl yani yaa çağlar abi :blink:

tarihinde Fatih Susuz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ahmet Özay

Gerçekten çok ucuz atlatmışsınız...Geçmiş olsun...İnşallah ileriye dönük zamanlarda sorun çıkmaz..

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

Muhtemelen yağ yavaş yavaş boşaldı.

Yorum bağlantısı
Hilmi Karapınar

Hepinize teşekkürler arkadaşlar. Yağ müşürü arızalı olduğu için motor ikaz lambası da yanmadı. Onu da değiştirdim. Bence de yavaş yavaş azalmış olmalı koku epeydir vardı ama çekişinde hiç fark hissetmedim sadece motor sesli çalışmaya başlamıştı. Belki arabanın benden önceki sahibi motor katkısı kullanmış olabilir. :moto: İnşallah ileride başka arızaya yol açmaz.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...