İçeriğe Yönlendir

1.25 Fiestama LPG taktıracağım ama nasıl, ne şekilde, ne kadar?

Alper Özden

Recommended Posts

Alper Özden

fiesta nın lpg uygulamasın bagajda sadece tüpmü taşıyacağım ??

benim için zaten araba ufak (1,96 boyla )e haliylede ev halkı da ..

bagaj benim için önemli simit depo kalkmış mıı ??

98/99/01/02 model 1,25 fiesta kullannan arkadaşlar

siz hangi markayı kullnıyorsunuz

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

simit depo kalkmış değil sadece bazı modellerde tüvtürk izin vermiyor sanırım onun sebebdie stepmeyi dlince direk egsoz sistemine gelmesi demişti birisi bana

Yorum bağlantısı

Bildiğim kadarı ile simit depo olmuyor, nedeni ise stepnenin bagajın içinde değil altında olması yani arabanın altında açıkta duruyor stepne.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

o da olabilir fiestanın stepmesi bagajın içinde değil mi ?

Yorum bağlantısı
o da olabilir fiestanın stepmesi bagajın içinde değil mi ?

Malesef değil arka kısımda altta duruyo. Tabi 2003 sonrasını bilemem, ama öncesindekilerde öyle.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Serkan Çaglar

dün 98 flair aracıma atiker lpg taktırdım. adamlarla konuştum stepne yerine konması konusunda elemanlar stepne bağajın içinde olmadığı için takamayacaklarını taksalar bile tüvtürkten geçmeyeceğini söylediler. bunun belli başlı sebebleri varmış (tüp yere yakın olacağından, stepnenin üstünü kapatmaya çalıştıklarında kıçın yere oldukça yaşlaşacağı, tehlikeyi artıracağı, vb. prosedürler) bende simit tank taktırdım en küçük 32.lt. olanından 40 lık tavsiye ediyorlardı boyut olarak arasından 10 cm. ve biraz daha kaba ancak 7lt. ye yakın lpg daha az alacağını bilmeme rağmen 32 lik tercih ettim çünkü bağaj biraz daha kullanışlı oluyor. bağaja yerleşimi ise eksoz olmayan tarafa baktılar ve arabanın sol tarafında yatay bir şekilde yerleştirdiler. sonuçları ve izlenimlerimi daha sonra tekrar paylaşacağım.

dün 98 flair aracıma atiker lpg taktırdım. adamlarla konuştum stepne yerine konması konusunda elemanlar stepne bağajın içinde olmadığı için takamayacaklarını taksalar bile tüvtürkten geçmeyeceğini söylediler. bunun belli başlı sebebleri varmış (tüp yere yakın olacağından, stepnenin üstünü kapatmaya çalıştıklarında kıçın yere oldukça yaşlaşacağı, tehlikeyi artıracağı, vb. prosedürler) bende simit tank taktırdım en küçük 32.lt. olanından 40 lık tavsiye ediyorlardı boyut olarak arasından 10 cm. ve biraz daha kaba ancak 7lt. ye yakın lpg daha az alacağını bilmeme rağmen 32 lik tercih ettim çünkü bağaj biraz daha kullanışlı oluyor. bağaja yerleşimi ise eksoz olmayan tarafa baktılar ve arabanın sol tarafında yatay bir şekilde yerleştirdiler. sonuçları ve izlenimlerimi daha sonra tekrar paylaşacağım.
Yorum bağlantısı
Serkan Çaglar
32'lik silindir doğru bir seçim olmuş...

abi inşallah tüpte doğru bir seçim olur.

Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz

Hayırlı olsun. Bagajın daralması sorun olmayacaksa başka bir probleminiz olmaz.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Alper Bey, aracınızın motoru nasıl mennun musunuz? Bende 2009 fiesta var motorların kökeni aynı. Bana çekişi güzel geliyor tüketim de fena değil. Şehir içi 7 litre civarı.

Yorum bağlantısı
Alper Özden
Alper Bey, aracınızın motoru nasıl mennun musunuz? Bende 2009 fiesta var motorların kökeni aynı. Bana çekişi güzel geliyor tüketim de fena değil. Şehir içi 7 litre civarı.

Arabamdan baya memmun sadece tüketiminden sıkıntım var

bi hesap tutturamıyorun

oda kısa mesafelerde arabayı kullandığım da tüketim abartı

sehir içi uzun mesaferde tüketim güzel

bu ara kullanımda önemli (fiesta gokart gibi )

100 km de 8 lt

Yorum bağlantısı
Eyüp Akagündüz

arkadaşlar bende 98 fiesta var BRC marka sıralı sistem gaz taktırdım. yakıt %50 oranında düştü. aslında benzinde 8lt/100 km yakıyordu. gaz da 8lt/100km yakıyor.ama gazın fiyatı benzine göre yarı yarıya olduğundan yakıtım %50 düştü. biraz performans etkilendi ama olsun önemli olan para :D bagajdaki daralmadan hiç söz etmiyorum :fiuw:

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Serkan Çaglar

daha önce taktırdığım lpg nin sonuçlardan bahsedceğm demiştim. lpg taktırdığım günden bu güne lpg fişlerini atmadım ve ne kadar km gittiğimi hesapladım sizlerin işine yarayabileceğini düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Remzi Yılmaz
arkadaşlar bende 98 fiesta var BRC marka sıralı sistem gaz taktırdım. yakıt %50 oranında düştü. aslında benzinde 8lt/100 km yakıyordu. gaz da 8lt/100km yakıyor.ama gazın fiyatı benzine göre yarı yarıya olduğundan yakıtım %50 düştü. biraz performans etkilendi ama olsun önemli olan para :) bagajdaki daralmadan hiç söz etmiyorum :)

Eyüp Bey lpg benzinden yaklaşık %20 daha fazla yakar

Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
Elman Yalnız

öncelikler herkese selamlar.bende'de 98 flair var.Arabama tüp takınca performans konusunda düşüş olur sanmıştım ama düşündüğüm gibi bi güç kaybı olmadı.İzmir -Şirince arası yolda tüplü halde 180km/h hıza ulaştı.Bu hıza pek çıkmam normalde ama dediğim gibi güçte bi kayıp olmadı.Bu belki kullandığım tüpün markasından kaynaklanıyordur.Vogaz PLUS taktırmıştım.herkese saygılar

Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)
öncelikler herkese selamlar.bende'de 98 flair var.Arabama tüp takınca performans konusunda düşüş olur sanmıştım ama düşündüğüm gibi bi güç kaybı olmadı.İzmir -Şirince arası yolda tüplü halde 180km/h hıza ulaştı.Bu hıza pek çıkmam normalde ama dediğim gibi güçte bi kayıp olmadı.Bu belki kullandığım tüpün markasından kaynaklanıyordur.Vogaz PLUS taktırmıştım.herkese saygılar

Bazı model kitlerde yüksek hıza çıkıldığında araç lpg'den benzine geçebiliyor. Eğer böyle bir durum yoksa LPG kitinizin performansı çok başarılı demektir.

Saygılarımla.

tarihinde Evren iskent tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Misafir

Elman bey öncelikle hoşgeldiniz. Profil resmimize kendi resmimiz haricinde resim koymuyoruz. Forum kurallarını okumanızı tavsiye ederim.

Ayrıca hız felakettir, okadar hızlı gitmeyin :yes: .

Yorum bağlantısı
Elman Yalnız

Evren bey Vogazda yüksek hızlarda gidince otomatik benzine geçme özelliği varmı bilmiyorum.Ama geçmiş olsaydı fark ederdim diye düşünüyorum.

Ali bey çok haklısınız o kadar hız iyi değil ama ben o hıza ulaştığımı görünce zaten hemen yavaşladım çünkü yanımda 8,5 aylık hamile eşim vardı.

Hız iyi değil hele bu sınfta bi araç için hiiiç iyi değil :) Benim bunu yazmamın sebebi tüpün performansı pek etkilemediğini anlatmak içindi.

Yorum bağlantısı
Fatih Kasa

ben de 98 flair var zavoli lpg li 100 km de sehir içi 9 lt, sehirdışı ise 7 lt gaz yakıyor.

lpg de ise herhangi bir çekiş sorunu yasamadım, araçta 5 kişi ve klima açıkken biraz daha devirli kullanmak gerekiyor sadece

depo ise silindir 32 lt toplam 26 lt falan gaz alıyor.

Yorum bağlantısı
Elman Yalnız

Benim tüp sanırım 40 litrelik fakat 37,5 lt gaz alıyor.son denememde 37,5 lt gaz ile ş.içi ş.dışı karışık 485 km gitti yani %7,7lt yakıyor.tüpten dolayı bagajım epeyce daraldı ama benim için yakıt önemli olduğundan bagaj pekte önemli değil

Yorum bağlantısı
  • 10 ay sonra...
Mehmet Basri Çeliker

arkadaşlar bende 97 fiestama lpg taktırmayı düşünüyorum. atikeri takan teknisyenler bile sorunlu diyorlar. italyan taktır diyorlar. ne yapayım çok kararsızım. fikirlerinizi paylaşırmısınız.

Yorum bağlantısı
Mehmet Basri Çeliker

mehmet bey brc dersiniz siz şimdi onun haricinde marka söylermisiniz. ayrıca afyonda lpg uygulaması yapan tanığınız iyi bir yer var mı?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Brc demeyebilirim..

Kme'den pek şikayet duymuyorum.. İlk günkü gibi orjinal ise Kme olabilir..

Brc'nin eco'ları vardı bir ara.. o da olabilir..

Lpg'de, ne kadar para verirseniz o kadar performans alıyorsunuz..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...