İçeriğe Yönlendir

Hoparl&#246r bagaj arkalığı

Özgür Karaca

Recommended Posts

Özgür Karaca

focus a bagaj üstüne hoparlör koymak için arkalık almak istiyorum orjinal arkalığı baya esnek bi maddeden yapılmış oval leri koyduğum zaman krıılacak gibi geliyo bana.mdf kestiriyim dedim ama baya bi oval alt zemini bunlar için yapılan bi arkalık varmıdır

Yorum bağlantısı
Guest Sinan Akg

Mdf kestirmeniz en mantıklısı...Focusun pandizotu baya kalındır...Palioyoyu görseniz bide... 2 takım kolon taktık saldı kendini...

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Yapılacak mdf de olsa bir süre sonra kendi ağırlığı ile eğilecek, ayrıca mdf nin getireceği extra ağırlık ile yan plastikler de zarar görecek (uzuuun vadede)

Yorum bağlantısı
İlker Kadılar

kapı içlerindeki hoparlörleri çıkarıp aynı ebatda daha güçlüsünü takarsanız daha iyi olur diye düşünüyorum..

hiç bir yeri kesip delmek ve hoparlörlerin çalınma derdide olmaz

Yorum bağlantısı
Guest Sinan Akg

Ben arka pandizota 6x9 taktım focusların panzidotu cidden kalın...Ne bir esneme nede deforme durumu var...

Yorum bağlantısı
Tansel Yavuz

En güzeli orjinalliği bozmadan tüm kapı içlerine 16 cm hoparlör uygulaması olur.Eğer illa arka pandizota takacağım diyorsanız orjinalini kestirmeyin ileride lazım olur.Mdf biraz ağırdır ve sarkma yapabilir önerim 2 cm lik su kontrası kestirin daha sağlam olur.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Kapılara yapılan uygulamalar iyide daha çok zırıltı gelme olasılığı yok mu? Normalde bile basları çok açınca zırıldama geliyor.

Yorum bağlantısı
İlker Kadılar
(düzenlendi)
Kapılara yapılan uygulamalar iyide daha çok zırıltı gelme olasılığı yok mu? Normalde bile basları çok açınca zırıldama geliyor.

ayhan kardeş aslında o zırıltı sesi her hoparlörün sonuna kadar açıldığında çıkan bozuk sestir bence.. yani hoparlör çok zorlanıyor ve zırıltı yapıyor..

tarihinde ?lker Kad?lar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Cihan Yetişken2

Bende de orjinal pandizotta 2 adet oval var, hiç sorun yok..

dsc00552lr3.jpg

dsc00553tt7.jpg

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Sesi çok açmaktan değilde hani kapının aksamı daha bir çok zırıltı yapmaya elverişli ya o yüzden diyorum.Ses az olsa bile baslar çok olunca her araçta kapıda zırıltı duyuyorum ben.Kapının iyice elden geçip yalıtımı güzel yapılırsa belki olmaz tabii.Ses işlerinden ben pek anlamam :f1:

Yorum bağlantısı
Özgür Karaca

yani ben orjinal pandizot a biraz yüklendiğimde esnedi bende kırılır diye hiç takmadım bile.ama mdf den kendim kestirdim güzel oldu resimleri eklerim setin :D

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Hamza Yozgat
benim eski focusun arkasına yaptırmıştım hiç sarkma falan olmadı.bunun gibi birşey yaptırabilirsiniz

imag0439.jpg

imag0438.jpg

w800.png

Erdoğan bey bu pandizot için kaç lira vermiştiniz, ayrıca bu orjinal pandizot üzerinde şişirme işlemimi yoksa komple 0'dan yapılmış birşeymi.

Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Guest Mert Yeldan
benim eski focusun arkasına yaptırmıştım hiç sarkma falan olmadı.bunun gibi birşey yaptırabilirsiniz

imag0438.jpg

w800.png

bu 38'liklere o hava portları ufak değil mi? :D

Yorum bağlantısı
Hamza Yozgat
hamza bey rakamı şuan hatırlamıyorum.ama isterseniz yaptırdığım yer arkadaşım sorabilirim sizin araç için.bu komple orjinaline yapılması pek sağlıklı olmaz diye düşünüyorum.

Erdoğan bey eğer zahmet olmayacak ise sorabilirmisiniz? Yalnız ben bunu hemen yaptırmıyacağım siz musait olduğunuz bir vakit sorun.

İlginizden dolayıda çok teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Tansel Yavuz
bu 38'liklere o hava portları ufak değil mi? :blink:

Portlar sub. çaplarına veya güçlerine göre belirlenmiyor,subwooferdan kişinin ne beklediğine göre çok değişik port ölçüleri kullanmak mümkündür,

kullanım amacına göre büyükde olabilir küçükde olabilir veya hiç olmayabilirde.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Hamza Yozgat
hamzacım sordum.90 tl ye yapıyorlarmış normalde ama 60tl ye indirttim.

erdoğan abi çok teşekkür ederim fiyat soruverdiğin için. fiyatta iyiymiş ama ben uşakta olduğum için oraya gelemem burada yaptırmam lazım. tekrar teşekkürler

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Özgür Karaca
(düzenlendi)

focusa pandizot yapmak baya bi uğraş istiyo çünkü kalıbı çok zor babam marangoz ben ona yaptırdım kalıp çıkarmak çok büyük ustalık isteyen bi iş sağdan soldan açıklar kalıyo çünkü

bu sarkmayı önlemek içinde pandizot uzunluğunca çelik çubuk atıyo yapanlar çubuk kalınlığında kanal açıp çubuğu kanala yerleştiriyolar iş görüyo

tarihinde Misafir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Burak Arslan

bu gün ses sistemi vs. satan bi aksessuarcıya gittim araçım focus 1 hb pandizot'u bıraktım kalıp alacaklar mdf'den yaptırıyorum nasıl olcak fikrim yok 2 adet 30 cm'lik woofer takcaz resimlerini yarın eklerim, Ankara'da yaptırmak ısteyen arkadaşlar olursa adresinide veririm.

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Cengiz Akar

focus hb için panzot ihtiyacı olan varmı

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...