İçeriğe Yönlendir

Tdci yazısı

Mehmet Varankaya

Recommended Posts

Mehmet Varankaya

yeni aldığımız connect in ön tampon üzerinde tdci yazısı niçin yok acaba . 2009 modellerde yazmıyormu

Yorum bağlantısı
Uğur Aksoy

80li yıllarda enjektörlü olan araçlarda arkada ınjection gibi veya turbo şarjlı olan araçlarda turbo gibi yazılar görürdük,bu yazılar o zamanın ileri teknolojisi anlamına gelirdi,

şu anda gelinen nokta şudurki tüm diesel araçlarda tdci veya tdı teknolojisi kullanılmaktadır,göze sokmanın anlamı kalmadı..

Yorum bağlantısı
Mehmet Varankaya

galiba olabilir. ama yazıyı göremeyince tereddüte düştüm açıkcası.

Yorum bağlantısı
Sefa Bostan

mehmet bey arabanız 75 lik ise tdci yazmaz eger 90lık yada 110luk sa yazması lazım siz ikinci el mi aldınız :seytan:

Yorum bağlantısı
Barıs Akıncı

TDdi makinalar oluyor.

Diğer özellikleri zaten sitede yazılmıştı.Siz fordun kendi sitesinden teknik verilere bakarak en doğru bilgiye ulaşabilirsiniz...

Yorum bağlantısı
Mehmet Varankaya

arkadaşlar soruma hala cevap bulamadım.aracımız 90 lık 2009 model delüx

Yorum bağlantısı
Murat İmeci

Arkadaşlar şu şekilşide oluyor ,aralık 2008 tarihinden sonra üretilen bütün connectler (75,90,110) TDCİ motor sistemine sayıp olduğu için ,fabrika TDCİ armasını takma ihtiyacı duymamış ,aralık 2008 tarihinden önce 75hp li araçlar TDdi olmasından ötüru diğer 90 ve 110 araçlardan ayırmak için sadece o tarihden önceki 90 ve 110hp lere TDCİ arması konuyordu.

Yorum bağlantısı
Murat İmeci
Arkadaşlar şu şekilşide oluyor ,aralık 2008 tarihinden sonra üretilen bütün connectler (75,90,110) TDCİ motor sistemine sayıp olduğu için ,fabrika TDCİ armasını takma ihtiyacı duymamış ,aralık 2008 tarihinden önce 75hp li araçlar TDdi olmasından ötüru diğer 90 ve 110 araçlardan ayırmak için sadece o tarihden önceki 90 ve 110hp lere TDCİ arması konuyordu.

Tarihi yanlış yazmışım :lol2: ,düzeltiyorum aralık 2007 olacaktı.

tdci ne anlama geliyor, motorun bir özelliğimi?

TDCİ :Turbo Dizel Common Rail ...yeni nesil elektronik yakıt enjektion sistemi

TDdi :Turbo Dizel Direct Injection ...mekanik enjektion yakıt sistemi

Yorum bağlantısı
Aslı Çimen
Tarihi yanlış yazmışım :lol2: ,düzeltiyorum aralık 2007 olacaktı.

TDCİ :Turbo Dizel Common Rail ...yeni nesil elektronik yakıt enjektion sistemi

TDdi :Turbo Dizel Direct Injection ...mekanik enjektion yakıt sistemi

Teşekkür ederim cevabınız için.

Yorum bağlantısı
Mehmet Varankaya

murat abi tşk ederim verdiğin bilgiler için . yolun açık olsun eyvallah.

Yorum bağlantısı
Oskay Furtuna

Ayrıca eski connect ile yeni connect arasında panjur farkıda var ve onlarda yazı yok 110 luklarda krom kaplama var zaten ..

Yorum bağlantısı
Erdal Kopmaz

bende de 90 lık connect var 1 sene sonra ondeki tdci yazısı arabayı yıkarken düştü bende yapıştırmadım bi daha , anlıcanız sağlam bişi diil

Yorum bağlantısı
Mustafa Yiğit

murat beyin dediği gibi.yeni cornetler :D hepsi tdcı artık.colorline ve 110 glx krom ön panjur vardı.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...