İçeriğe Yönlendir

Uyuyamıyorum

Alaattin Çakıroğlu

Recommended Posts

Alaattin Çakıroğlu

3 senedir vardiyalı sistemde çalışıyorum ve 2 haftada bir geceye geçiyorum bu 1 hafta sürüyor. Sorun şuki gündüzleri uyuyamıyorum en ufak bir ses beni uyandırıyor ve uykum kacıncada bir daha toparlayamıyorum. odaya kalın siyah bir perde aldım evde sessizliğide sağlamaya çalışıyorum ama olmuyor varmı bunun bir çaresini bilen ?

Yorum bağlantısı
Onur Demir

Burhan Altıntop hesabı gece gözlüğü (en leoparlısından :) bizde var takıyorum bazen :p ) Kulaklarada tıkaç... Başka çaresi yok gibi.

Sakın ilaç falan kullanma yararından çok zararı var ;)

Yorum bağlantısı
Alaattin Çakıroğlu
(düzenlendi)
Burhan Altıntop hesabı gece gözlüğü (en leoparlısından :p bizde var takıyorum bazen :p ) Kulaklarada tıkaç... Başka çaresi yok gibi.

Sakın ilaç falan kullanma yararından çok zararı var :)

ışık işini hallettikde ses biraz problem gibi birazda psikolojik gibi sanki. Bebelerde sokağa fırladı ışığı gören çıkıyor dışarı ;) kulak tıkacını eczanedenmi alıcaz?

tarihinde Alaattin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Amaç Keskin

uyumak için şartlanmayın, gözlerinizi kapatın, ortam ısısını ayarlayın, uyumanız çok önemli değil, ama yataktan kalkmayın, vücut dinlensin

Yorum bağlantısı
Cavit Doğan
3 senedir vardiyalı sistemde çalışıyorum ve 2 haftada bir geceye geçiyorum bu 1 hafta sürüyor. Sorun şuki gündüzleri uyuyamıyorum en ufak bir ses beni uyandırıyor ve uykum kacıncada bir daha toparlayamıyorum. odaya kalın siyah bir perde aldım evde sessizliğide sağlamaya çalışıyorum ama olmuyor varmı bunun bir çaresini bilen ?

Geçmişte bende yaşadım, Kışın bir nebze ama yazın mahalledeki çocukların sesi, satıcıların sesi, araç sesi derken... ;)

İmkanlar dahilinde çaresi yok gibi, Yanlız sana tavsiyem iş çıkışı hiç oyalanmadan istirahate çekil, ne kadar çabuk uyursan uyku süresini o kadar uzatırsın..

Yorum bağlantısı
Emrah Musalli

ben de otelde çalışırken aylarca gece vardiyasında gece aşçılığı yaptım. ama bu alışkanlık beni n oku l hayatın da ne de sonra ki hayatımda bırakmadı. bir süre sonra geceleri uyuyunca bile dinlenemez oluyorsunuz. insanın vücut saati bozulunca kronikleşiyor yani. şöyle bişey var ki ben gündüz uyuyabiliyordum ama hiç bir gün dinlenmiş olarak uyandığımı hatırlamıyorum. bu imdi bile böle maalesef...

Yorum bağlantısı
Arzu Gürkan

Uyuyamama ve uyku bölünmelerim yüzünden yatmadan önce 1 bardak süt içmeye başladım, aradaki farka hala inanamıyorum.

Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

Ben 19 senedir vardiyalı çalışıyorum 3 haftada bir geceye geçiyorum uyumak için yatarsan uyuyamazsın kendini ve etrafını dinlemeyeceksin dinlenmek için yatarsan uyursun birde vücüdunu şartlandıracaksın uyku saatlerin düzenli olacak (hergün aynı saatte yatmaya çalış). ;):):p Gece çalışmak çok zordur kolay gelsin.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

1-2 ay boyunca bende çektim. gece 2 de yatabiliyor, sabah 7 de ayağa dikilip işe gitmek zorunda kalıyordum. o sıra acayip derecede stresli bir dönemdeydim. stresimi saldım (recep ivedik gibi oldu :) ) sonrasında rahatladım.

ayrıca kendi kendime uykum gelmese bile erken yatıp yatakta uyuyakalmayı tercih ettim, 3-5 gün çok zorlandım ama sonra düzene girdi açıkçası.

Yorum bağlantısı
Çağatay Demir
efes_pilsen_50cl.jpg

ben daha iyi bir uyku ilacı bilmiyorum ;)

+1

daha fazla uykusuzluk çekenlere ekstrası var bide :)

Yorum bağlantısı
Sina Güran

Uyku konusu çok mühim. Karanlık ortam şart, sessizlikte önemli. Bunları suni olarak hallettiğinizi varsayalım. Hala sorun varsa, uyumadan önce içilecek ayran yada yenecek yoğurt yardımcı olur. Yatarken kitap okuyun, fazla direnemezsiniz bence. Ayrıca ortamın sıcak olması da mühim, sıcak insanı mayıştırır. TV den tüm elektroniklerden uzak durun. Ayrıca yatmaya yakın uyuma moduna girerken sizi güldürecek şeylerden uzak durmanızı tavsiye ederim. Gülünce vücut adrenalin salgıladığından uykunun kaçtığını duymuştum.

Yorum bağlantısı
Gökhan Tuna

Uyku konusunda uzman bir hekime başvurmanızı öneririm, İstanbul'da olsaydınız bir kaç yer ve kişi tavsiye edebilirdim. Ankara için tavsiyem öncelikle üniversite hastanelerindeki uyku kliniklerinden randevu alıp görüşmeniz. Bu merkezler sadece huzursuz ayak sendromu, uyku apnesi, horlama gibi problemlerle değil uykusuzluk ile de ciddi bir şekilde ilgileniyorlar.

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Abdülkerim Demir

babamda seka kağıt fabrikasında çalışırken aynı zorluğu yaşardı. hele hele gündüz çocuk sesleri iyice sinir ederdi.

Allah yardımcınız olsun.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...