İçeriğe Yönlendir

Fusion Vites Problemi

Süleyman Cevher

Recommended Posts

Süleyman Cevher

2007 fusion 1.6 tdci aracımı bir gece bıraktıktan sonra geri vitesten boşa alamıyorum. Araba çalışınca herhangi bir problem yok.alt ve üst merkezler değişti ancak problem yine devam ediyor.1.vitesten boşa geçmede sorun yok.Fusionların çalışma şekli mi böyle yoksa problem nedir?Aynı sorunu yaşayan arkadaşlar var mı?Saygılar.

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Süleyman Bey, öncelikle hoşgeldiniz.Normalde Fusionların çalışma şekli böyle değil. Debriyajla ilgili bir problem gibi görünmekle beraber, dişli arızası olabilir. Ben Fusion'umda vitesle ilgili hiçbir problam yaşamadım. Yaşar usta belki cevaplar.

El frenini çekmeden, hafif rampada mı park ediyorsunuz?

Bak bu hiç aklıma gelmedi...:)

Yorum bağlantısı
Onur Demir
:) Çağlar Bey'in dediğinden dolayı olabilir. başıma gelmedi böyle bişey :)
Yorum bağlantısı
Fatih Isık

Bende hiç böyle birşey yaşamadım. Ayrıca el freni kaçırsa yada çekilmeden park edilse bile debriyaja basınca vites kolayca geçmez mi.

Yorum bağlantısı
Süleyman Cevher
2007 fusion 1.6 tdci aracımı bir gece bıraktıktan sonra geri vitesten boşa alamıyorum. Araba çalışınca herhangi bir problem yok.alt ve üst merkezler değişti ancak problem yine devam ediyor.1.vitesten boşa geçmede sorun yok.Fusionların çalışma şekli mi böyle yoksa problem nedir?Aynı sorunu yaşayan arkadaşlar var mı?Saygılar.
Yorum bağlantısı
Süleyman Cevher

cvp yazdığınız için teşekkürler.kaldırıma parkediyorum.öne doğru çok hafif bir eğim var.el frenini çekiyorum.her zaman da yapmıyor mesela bugün yapmadı.dişlilerde problem olsa diğer zamanlarda vites geçişlerinde de problem yaşamam gerekmez mi?sadece ilk çalıştırmadan önce bu sorunu yaşadım.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Geri vitesin dişli sistemi farklıdır, önce yüke binip sonra el freni çekiyorsanız yapabilir. Önce el freni çekip araç boşta iken bile kıpırdamadığını test edip sonra vitese takın. Bu arada park sırasınd yol meyili fark etmez, geri vitese değil 1. viteste bırakılması tavsiye edilir, geri vitesin avare dişlisi bu iş için çok narindir.

Yorum bağlantısı
Süleyman Cevher
Geri vitesin dişli sistemi farklıdır, önce yüke binip sonra el freni çekiyorsanız yapabilir. Önce el freni çekip araç boşta iken bile kıpırdamadığını test edip sonra vitese takın. Bu arada park sırasınd yol meyili fark etmez, geri vitese değil 1. viteste bırakılması tavsiye edilir, geri vitesin avare dişlisi bu iş için çok narindir.
Yorum bağlantısı
Süleyman Cevher

işte benim içime su serpen ve teknik açıklama sayın çağlar beyden geldi.sağolun.demek ki bize sürücü kurslarında verilen; aracı eğime uygun vitese geçirin (1. veya geri) dişlilerin oturmasından sonra el frenini çekin hikayesi fusionlar için geçerli değil.geri vitesin narin olduğu ve bu işlem için sakıncalı olduğu sonucunu çıkarmış oluyorum ve şu an içim rahat ediyor ve aracı nasıl kullanmam gerektiğini öğrenmiş oluyorum.aydın bölgesi ford servislerinin bundan haberi yok ayrı mesele.cevap yazan herkese teşekkürler ediyor ve fusionların geri vitesine dikkat edilmesi gerektiğini vurguluyorum.saygılarla.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...