İçeriğe Yönlendir

97 mondeo ghia otomatik vites problemi

Orhan Karslı

Recommended Posts

Orhan Karslı

Merhaba..

Yaklaşık bir ay kadar önce bir arkadaşımdan 97 model otomatik vites mondeo ghia aldım. Daha önce hiç otomatik vites kullanmadım. Arabada dikaktimi çeken birşey oldu. Çevremden duyduğum akdarıyla otomatik vites araçlar vites D de iken yokuşta geri gitmezmiş. Ben aracımda denediğimde yokuşta araba geri kaçıyor. Ayrıca yokuş aşağı inerken vitesi R ye aldığımda araç aşağı doğru gidiyor. Servisteki bir ustaya sorduğumda mondeoalrada bu problem var bu normaldir dedi ama ben ikna olmadım.. Bu konuda bana yardımcı olabilirmisiniz.

Şİmdiden teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Karani Gülistan
Merhaba..

Yaklaşık bir ay kadar önce bir arkadaşımdan 97 model otomatik vites mondeo ghia aldım. Daha önce hiç otomatik vites kullanmadım. Arabada dikaktimi çeken birşey oldu. Çevremden duyduğum akdarıyla otomatik vites araçlar vites D de iken yokuşta geri gitmezmiş. Ben aracımda denediğimde yokuşta araba geri kaçıyor. Ayrıca yokuş aşağı inerken vitesi R ye aldığımda araç aşağı doğru gidiyor. Servisteki bir ustaya sorduğumda mondeoalrada bu problem var bu normaldir dedi ama ben ikna olmadım.. Bu konuda bana yardımcı olabilirmisiniz.

Şİmdiden teşekkürler.

Benim mondeoda yokuşta araba D de iken geri kaçmıyor ama kaçsa bile bunun bir problem olmadığına dair yazılara rastladım.Yokuşta geri giderken vitesi R ye neden alıyorsunuz.Benim bildiğim araç hareket halindeyken R ye alınmaz.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Her marka araç, yokuş yukarı D de geri kayabilir normaldir, sizin şanzımanda 2 ye alın bakın geriye 1mm. kıpırdamaz, zira 2 de mekanik kilit mevcuttur. V6 motor avantajı ile hiçbir yere kaçamaz o da ayrı konu.

Ustacığa da selamlar, cümleye bak:'' bu problem var ama normaldir'' Türkçe Dil bilgisi kurallarını bile alt üst etmiş, Frod eğitiminden hiç bahsetmeyelim :D

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

Dün , 2009 model corolla aldık (teyze oğluna) D4D multi şanzıman...Kaydırmayı görmeniz lazım...Bizim araçlar bunların yanında kıpırdamıyor bile.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Motor ufaldıkça, hele ki minik cc turbo diesel olursa zaten ilk kalkışlardan fazla bir şey beklememeli.

Yorum bağlantısı
Karani Gülistan
Dün , 2009 model corolla aldık (teyze oğluna) D4D multi şanzıman...Kaydırmayı görmeniz lazım...Bizim araçlar bunların yanında kıpırdamıyor bile.

Anlayamadım.. :D

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar
Anlayamadım.. :D

İllede rampa olması gerekmiyor en ufak bir eğimde acemi sürücü kalkışı gibi geri kaçıyor.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
İllede rampa olması gerekmiyor en ufak bir eğimde acemi sürücü kalkışı gibi geri kaçıyor.

Otomatik değilde o yüzden...

Yorum bağlantısı
Guest Sinan Akg
Otomatik değilde o yüzden...

+1 araç yokuşta D konumunda iken ben geri geri park etmiştim güzel kayıyor :D

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Gökhan Yalçıntaş
+1 araç yokuşta D konumunda iken ben geri geri park etmiştim güzel kayıyor :)

bizim araç D de iken ayağını firenden çekince yokuşyukarı minimlik kayma oluyo oda kayma denirse hatta yokuşa göre ileri doğru gitmeye başlıyo sizin yanlışınız olmasın

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...